Rüyada Yağ Görmek

İnsanı mutlu eden şeylere, hayata anlam veren değerlere , Yemekteki fazlalık ya da eksiklik niyet ve işteki eksiklik ya da taşkınlığa, İçyağının azı lezzet ve afiyete, fazlası katı kalpliliğe ve cimriliğe, Kuyrukyağı sadık ve munis eşe, insana gönülden bbağlı akraba ve doslara, Bitkisel yağ misafire ya da hastalığa, Kuyruk ve içyağı nimet, ucuzluk, bereket, işlerin yolunda gitmesine delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Yağını Çıkarmak, Zeytinyağı.)

Rüyada yağ görmek , büyük bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza işarettir.

Rüyada yağ görmek, büyük bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza yorumlanır Hem kendi hem başka insanların yaşamlarını kontrol altına almış bir insana yorumlanır. Bol miktarda sıvı yağ, mutluluğun haberidir.

Hem kendi, hem de başka insanların hayatını kontrol altına almışsınız. Bol miktarda sıvı yağ görmek, mutluluğun işaretidir.

Renkleri güzel, temiz yağlar bolluk ve berekettir. Tortulu yağlar ise sağlık sorununa işaret eder.

Yag, mal ve nimetle, bir rivayete göre, mirasla yorumlanır. Agir yaglar ilim ve hikmetle tabir olunur, Ibni Sirin’e göre; vücudunu her hangi bir yagla yaglanmis görmek, hastalık ile tabir olunur, israf etmeksizin basini yagladiğini görmek saglik ile tabir olunur. Cabir’ül-Magribi’ye göre; yag yemek ve onlarla yaglanmak ziynet ve sagliga delalet eder. Rüyada biyigini ve gögsünü yagladiğini gören, yalan yere yemin eder. Ismail El-Es’as’a göre, yaglarin hepsi, zeytin yagi hariç, hüzne işarettir. Zeytin yagi yemek mala delildir. Susam yagi görmek hayir ve menfaate, badem yagi görmek, çetin bir erkekten gelecek mala, bir rivayete göre, iyilik ve rahata delalet eder. Cafer’i Sadik’a göre; güzel kokulu yaglar alti sekilde tabir olunur: Güzel es, övgü, güzellik, menfaat, iyi söz ve güzel huy. Hangi cinsten olursa olsun; kokusu fena ve bozuk yaglar üç sekilde tabir olunur: Ahlaksiz es, kötü adam, çirkin söz. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yag görmek, mal, nimet, güzel bir hanim ve iyi bir söze işarettir.Kokusu bozuk ve kötü yag görmek, ahlaksiz bir hanima, fasik bir adama ve çirkin bir söze işarettir.

Hem kendinizin, hem de başkalarının hayatını kontrol altına almak demektir. Mutluluk.olarak da yorumlanır.

Yağ

“Rüyada Yağ Görmek” üzerine 8 yorum

  1. Rüyada kız kardeşinizin sizin ihtiyacınız olduğunu düşünerek sıvı yağ satın alması neye yorumlanır, acaba? Teşekkürler.

  2. Bugün rüyamda erkek kardeşim, benim evimde sıvı yağı sürahiye ve geniş kaba dolduruyor. Bu neye delalet, merak ettim? Teşekkürler.

  3. Rüyada yanmış araba yağı ölmüş annemin eteklerine sürülmüş, babamın da gömlek kollarına. Şu anda babam sağ, annem ölü. Rüyayı babam görmüş.

  4. Rüyamda vefat eden çok sevdiğim arkadaşım bir koli getiriyor ağzı açık şekilde. İçinde odun, eski birkaç çift ayakkabı. Ayakkabıları sobayı göstererek “Bunlar eski yakın” diyor. Daha sonra koliden ters dönmüş plastik bir tabak içinde tereyağı olan ve biraz da bal bulaşmış şekilde çıkarıyorum. Ne anlama geliyor? Çok etkilendim.

  5. Merhaba, İki gün üst üste rüyamda sıvıyağ gördüm. Birinde marketten almaya gitmiştim benim istediğimden kalmamıştı. İkincisinde kaynanamın yatağının yanına yere yanlışlıkla döküldü onu sildim. Ne anlama gelir acaba? Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir