Rüyada Ekmek kesmek Görmek

Rüyada ekmek kesmek bir işi sonuçlandırmak anlamına gelir, bu sonlandıracağınız iş hayırlısıyla miladını doldurmuş yapılacak başka bir şeyi kalmamış demektir.

Rüyada ekmek kesip birilerinin karnını doyurduğunuzu gördüyseniz, etrafınızdakilere bir hayrınız dokunacak veya bir şey için mevlit okutmak size nasip olacak demektir.

Rüyada kestiğiniz ekmeğin kırıntılarını kuşlara verdiğinizi gördüyseniz, bu ekmekten kedi, köpek gibi hayvanları da beslediğinizi gördüyseniz malınızın tek bir zerresinin batmayacağı güzel yerlerde kullanılacağı anlamına gelir. Sizin rızanızla herkes malınızdan bir şekilde nasiplenecek demektir.

Rüyada ekmek kestiğiniz ekmeğin ziyan olduğunu gördüyseniz iyi niyetle başladığınız bir hayrın yerine gitmeyeceği şeklinde yorum yapılır, sonucundan emin olmayacağınız veya şüphe duyduğunuz bir yardım konusunda daha temkinli davranmanız gerekmektedir.

Rüyada ekmek kesmeye çalıştığınız bıçağın ekmeği bir türlü kesmediğini görmek yapmaya çalıştığınız yardımı bir kişinin veya birilerinin engel olmaya çalışacağı şeklinde yorumlanır.

“Rüyada Ekmek kesmek Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyamda bakkaldan bisküvi istedim. Olmadığını ekmek verebileceğini söyledi 3-4 dilim ekmek dilimleyip verdi. Yerde ise parlayan bozuk paralar vardı.

  2. Rüyamda ayrıldığımız eşimle beraber önümüzde kocaman bir somun ekmek var, bir bayan da o ekmeği bölüp ben iki parçasını alıyorum diğer kalanını da “Üçe böl eşim alsın, ben de iki parçasını götüreyim” diyorum. Acaba anlamı, yorumu nedir? Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir