Rüyada Çömlek Görmek

Toprak çömlek komşularına hayrı dokunan cömert insana, Boş ama temiz çömlek kazançlı ve iyi geçecek yolculuğa yahut kadına delalet eder.

(Ayrıca Bakınız; Çömlekçi, Çanak, Kap, Tabak, Tencere, Tava.)

Çömleğin içinde et varsa, güzel işlere yorulur. Çömlekçi görmek, iyi bir mevkiye gelmek demektir.

İçi dolu çömlek, kimseye haber vermeden yapılacak işin çok kazanç getireceğine işaret eder. Ayrıca çömlek sır, gizlenmesi gereken esrarlı durumdur.

Çömlek, rızk ve geçimle ilgilidir. Rüyasında bir çömleği olduğunu görmek, malinin ve parasının artacağına delildir. Bir çömlekte herhangi bir şeyi sakladığını görmek, eline geçecek parayı tasarruf edeceğine ve böylece siki, siki saklayacağına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada çömlek görmek, nimetlerini komsu ve insanlardan gizlemeyen adama işarettir. Eğer çömlek bakırdan olursa fakir bir kadına. Bazen de iş hususunda can sıkacak derecede ısrar etmeye ve sırları gizlemeye işarettir.

Çömlek, bazen de doğum ve düşük yapan kadına, yolculuk ve hayvana işarettir.

Toprak çömlek komşularına hayrı dokunan cömert insana, boş ama temiz çömlek görmek kazançlı ve iyi geçecek yolculuğa yahut kadına delalet eder.

“Rüyada Çömlek Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Ben rüyamda bir kuyu kazıyorum. Kuyunun içinden ağzı kapalı çömlek buluyorum ve içinden siyah, mor, beyaz, parlak tas çıkıyor ve yarsıda altın çıkıyor. Ben babama bağırıyorum gelsin diye ama annem geliyor yanıma sonra babam geliyor. Birde ben evliyim ama rüyamda tekrar evleniyorum ve beni eşim giydiriyor, hizmet ediyor. Bense çok üzülüyorum. Bunlar neye işarettir? Teşekkür ederim.

  2. Rüyada çömlek içinde demir parçası ve dere kenarından kocamın kayayı ayağa kaldırması ne anlama gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir