Rüyada Çanak Görmek

İnsanın rızkına, çanakta görülen tatlı sevilen kimseye, bir çanaktan birçok kişinin yemek yediğini görmek bir işte meydana gelecek beraberliğe. Çanaktaki yemek artıklarını ekmekle sıyırmak berekete, Çanağı yalamak rızkın kesilmesine delalet eder.

(Ayrıca Bakınız; Kap.)

Rüyada boş çanak henüz kavuşulmamış isteklerdir.

Rüyada çanak kısmetle yorumlanır. Rüyasında bir çanak içinde kendisine bir şey ikram edildiğini görmek, büyük bir kısmete konacağına; elinde bos bir çanak olduğunu görmek, para kazanmak için yeni bir teşebbüse geçeceğine; çanağının elinden düşerek kırıldığını görmek, başladığı bir isi başaramayacağına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen çanak, temiz bir hizmetçidir. Eğer bu çanak çamdan ise kadın veya kendisiyle övünülen arkadaşa işaret edilmiştir. Büyük çanak, sırrı saklamayan, yaşayışı güzel olmayan veya çocuğu olmayan erkek ve kadına da işaret eder. Rüyada görülen çanak, insanın rızkıdır. Bunun için bir kimse rüyada bir çanak yaladığını görse, rızkı tükenir ve eceli yaklaşır.

Bir kimse rüyada birçok adamların büyük bir çanağın başında toplandıklarını görse, bu rüya onların toplanacakları yere veya çadırlarına yahut üzüm sıkmak veya yağ çıkarmak için koyacakları aletin yerine işarettir. O kimseler savaşçı iseler, savaşmak için toplanmalarına, ziraatçı ve işçi iseler is üzerinde toplanmalarına işarettir.

Rüyada görülen çanak dosta, içinde takdim edilen tatlı da sevgiliye delil olur. Bunun için elinde içinde tatlı bulunan bir çanak gören kimse, dostu ile bir araya gelir. Rüyada görülen ağaç çanak, dinden çok hayır gelen bir hizmetçi ile tabir edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir