ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Göl Görmek

İyi geçimli kadına, işini danışmasız yürüten yöneticiye, yola çıkmak isteyen için bunun bir süre gerçekleşmemesine delalet eder.

Rüyada göle girmek onun hile ile aldatılacağına işarettir.

Sakin bir gölde sandalla gezmek, mutlu olacaksınız demektir. Mutluluğunuzu yakınınızdaki insanlarla paylaşacağınız anlamındadır. Kirli bir gölde gezmek, iş ve aşk yaşamınızda sıkıntılar yaşayacağınıza işaret eder.

Sakin ve durgun göl mutluluğun ve bu mutluluğu sevdiklerinizle paylaşacağınızın, kirli göl ise işte ve aşkta sorunlarla karşılaşacağınızın işaretidir.

Rüyada göl muratla yorumlanir. Durgun ve parlak sulu bir gölde sandalla dolastigini görmek, sonucunu dört gözle beklediginiz bir olayin hemen ,hemen istediginiz biçimde halledil-digi haberini alacaginiza, gölde yikandiginizi görmek, basinizda dolasan bir felaketten kurtulacaginiza isarettir. Bulanik suyu olan bir gölde elini ve yüzünü yikadigini gören, kisa bir hastalik geçirerek sonra iyilesir. Göl üzerinde göl çiçeklerinin açtiklarini görmek murattir. Bir baska rivayete görede: Göl, yolcu için yolculugun mümkün olmamasina isaret eder. Küçük göl, zengin bir kadinla tabir edilir. Bazen göl, iyi geçinmeyi seven, servet sahibi bir kadinla tabir edilir.

Sakin ve durgun bir gölde sandalla gezindiğinizi gördüyseniz, mutlu olacağınız ve bu mutluluğu sevdiklerinizle paylaşacağınız anlamına gelir. Kirli bir gölde gezinmek, iş ve aşk hayatında sorunlarla karşılaşacağınız anlamındadır.

Sakin ve durgun bir gölde sandalla gezindiğinizi gördüyseniz, mutlu olacağınız ve bu mutluluğu sevdiklerinizle paylaşacağınız anlamına gelir. Kirli bir gölde gezinmek, iş ve aşk hayatında sorunlarla karşılaşacağınız anlamındadır.

Göl rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

30
59
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

İsmanasi

Rüyada amcamın çocuğunun gölde yüzdüğünü ve herkesin onu çıkartmaya çalıştığını gördüm. Sonra yanıma gelip beni göle ittiğini gördüm ve uyandım. Ne anlama gelir acaba ?

18.07.2013 05:01:40

Mehmet

Cocuğunuzu cok ihmal edıyorsunuz onun hal ve her şeylerini kontrol edin yoksa çok geç kalırsınız. Bu kadar kısa ve net.

05.11.2013 06:15:20

Hulya

Gölün kaynayarak taşması, ne demek?

18.09.2013 11:38:34

Ziyaretçi

Sayın Hülya Hanım gölün kaynayıp taşması bela ve sıkıntılara işarettir bence acilen kendinizi gözden geçirin hal ve heraketlerinizi kontrol edin.

05.11.2013 06:28:19

Esra

Rüyamda ben ve kuzenlerim kirli bir göle girip yüzüp çıkıyorduk, hemen ama ben çok korkuyordum. Ne anlama geliyor bu?

07.11.2013 19:11:29

Uğur

Rüyamda bir gölde elimde bir kürekle balıklara vurmak suretiyle yakalıyordum. Normal boyda balıklardı. Ne anlama gelir acaba?

04.12.2013 12:27:43

Yorumlar mısınız

Rüyamda masmavi bir gölet, etrafında tanıdıklarımla dolaştığımı gördüm. O kadar büyük ve rengi çok güzeldi. Göletten çok rahat bir şekilde karşıya geçtiğimizi gördüm. Akrabalarım vardı, yanımda. Çok temizdi, içindeki taşları bile görebiliyordum. Yol verdiğini gördüm. Gölet’in hala etkisinde olduğum bir rüya. Dağ tepe ortasında, yeşillik ortasında kocaman bir gölet, etrafında okul varmış ve orada çalışıyormuşum.

18.01.2014 21:05:41

Merve

Masmavi ve berrak bir gölün başında durup seyrediyordum.

06.03.2014 13:31:47

Mine

Sayfanın başını okuduysan bu soruyu bence sormamalısın.

09.04.2014 21:48:38

Nehir

Annemlerle birlikte İznik'teki evimizin içindeyiz ve camdan karşıya baktığımda göl kabarıyor ve çok büyük dalgalar bize doğru geliyor. Dalgaların rengi koyu lacivert. Daha sonra aşağıya bakıyorum göl evin altına kadar gelmiş. Kapımızın önü birden su sonra evdekilere kaçmasını söylüyorum ve dışarıya çıkıp bakıyoruz sular geri çekiliyor. Ama su bulanık değildi çok iyi hatırlamıyorum doğrusu. Sadece rengi bildiğim rengi gibi mavi idi. Su çekildiği zaman kum ve çakıl taşlarını gördüm. Dalgalar da bize ulaşmadan sakinleşti düzeldi. Mavi ve su yeşili bir renk aldı yani kendi rengini ama dalgaların tipi kobra kafası gibi içe doğruydular. Bunların anlamı nedir. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

06.05.2014 08:17:16

Songul

Göl gördüm içinde büyük balıklar vardı sonra göl kurudu. Gölün kuruduğu yerde taşların arasında büyük bir balık buldum onu da benden biri çalıyordu.

28.08.2014 14:14:58

İsimsiz

Rüyada kara göl görmek ne demek?

25.10.2014 13:07:17

Pelin Ankaralı

Merhaba, ben rüyamda bir köprüdeydim, köprünün altında göller vardı ve çok güzeldi bembeyaz suları olan karşıda da kümes gibi bir yer vardı. Kümesin içinde beyaz paçalı güvercinler vardı ama 2 tane kargada vardı onlar ölmüştü. Rüyamdan çok etkilendim. Yorumlarsanız çok sevinirim.

26.11.2014 13:02:03

Hayalet

Rüyamda normal bir göl gördüm, içinde balık var. Tanımadığım biri gelip bana, “Bu balıklar dünyanın en lezzetli balıkları” diyor. Yorumlar mısınız?

09.03.2015 22:16:21

İnce memed

Sodalı bir gölde iki kişiydik, ben yürüyerek gölün içine açılıyordum fakat göl hep aynı derinlikteydi.

16.06.2015 10:52:17

Ramazan

Rüyamda bir arkadaşımı eskiden aşık olduğum kızın eski sevgilisine (bu kişi yüzünden ayrıldık psikolojik sıkıntılar yaşadım) gönderdim. Sonra ikisi arkadaşlık yapmaya ben biraz dışlamaya başladılar. Sonra üçümüz berrak derin bir gölün yanından gidiyorduk su son derece berraktı ve çok derindi. Suya bakmaktan korkuyordum. Sonra göle bağlı olmayan gölün kenarında bir durgun su birikintisinin (yine aynı şekilde derin berrak ve korkutucuydu) üstünde yürümeye başladığımızı fark ettim. Diğer iki kişi batmadan rahatlıkla yürüyebiliyorlardı ama ben sendeliyor ve geride kalıyordum. Sonra iki kişi birlikte playstation oynamaya gitti ve bana sorduklarında ben gitmedim...

22.04.2015 16:46:20

Gül

Ben rüyamda 3 yaşındaki oğlumu yanımda olmadığını fark ediyorum ve aramaya başlıyorum. Oğluma sesleniyorum ve birden karanlık oluyor. Oğlumu göl kenarında oturmuş görüyorum. Arkamdan ay ışığı vuruyor çok parlak, ışık göle yansıyor, oğlum bana bakarak “Anne ben buradayım” diyor. O an anladığım, oğlum kaybolunca hep o gölün kıyısına gidiyormuş. Çok etkilendim. Bu rüyanın anlamı nedir?

11.06.2015 01:41:25

Sevim A.

Rüyamda bir gölün içindeydim köpek balıkları vardı. Hızır as. Köpek balıklarının bana yaklaşmasını engelledi ve hepsini öldürdü. Yılanlar vardı onları da öldürdü. Bana hep gülüyordu Allah’ı anlatarak ve gülerek öldürüyordu onları. Sonra bana “Seni koruyacağım. Kimse sana zarar veremedi bak” diyerek gülümsedi ve elimi tuttu. Gölde uzun uzun yeşil çimler vardı. Aralarından elimi tutarak yürümeye başladı.

07.08.2015 08:46:52

Hatice

Merhaba. Rüyamda bir kaç kişi birilerinden kaçıyoruz. Teyzem ve bir arkadaşım var diğer birkaç kişi aklıma gelmiyor aç kalmışız ama yorgunuz hepimiz merdivenden iniyoruz gol var diyoruz buradan karşıya geçer miyiz ama suyun içinde canlı inek görüyoruz tamamen içinde ve onu yemeye hazırlanan bir hayvan ama aklıma gelmiyor ne olduğu giremiyoruz suya geri gidiyoruz en arkada bakıyorum teyzem merdivende kalmış kaldırıp yukarı diyorum cansız olduğunu görüyorum koşup millete teyzem vefat etmiş diyorum orda uyanıyorum. Rica etsem rüyamı yorumlar mısınız çok teşekkürler.

31.08.2016 11:30:49

Serhat

Bir baktım rüyamda öyle bir yağmur yağmış ki her yer göl olmuş evimize hiçbir şey olmamıştı ve birden bire aklıma evcil hayvanlarım geldi 1 tavuk ve 1 ördek tam ölmek üzereyken onları kestik.

15.10.2016 09:28:32

Mehmet Ç

Rüyamda önce bulanık çamurlu suya hafifçe düştüm sonra hemen 2 metre ileride tertemiz berrak bir gölde temizlenip yüzdüm. Acaba ne anlama geliyor ?

13.03.2017 10:55:21

Ahmet

Rüyamda bir gölün kenarındayım karşıya geçmem gerekiyor lakin geçemiyorum etrafını dolanmak istiyorum. Bunun mümkün olmadığını görüyorum sonra sığı bir bölgenin olduğunu keşfediyorum.  İnsanlar oradan yürüyerek geçiyor ama orası boylarını aşıyor. Ben de üstüm ıslanır endişesi yaşarken etrafım kalabalıklaşıyor eşimde yanımda sığ olan kısımdaki sular bir anda çekiliyor ve yol açılıyor. Ben hızla geçmeye başlıyorum tam ortasında eşimin gelmediğini fark ediyorum o korkuyor sular yavaş yavaş geri gelmeye başlıyor. Çabuk geçeriz diye bağırıyorum o tam geçmeye karar veriyor, suların daha hızlı yola dolduğunu görüp telaşla uyanıyorum. Yorumlayabilirseniz çok sevinirim.

22.06.2017 14:27:27

Cevher

Rüyamda yolda çok güzel göl gördüm, o kadar güzeldi ki, çok parlıyordu, sanki suya altın serpilmiş gibiydi, oralarda geziyordum sonra bir kızı gördüm çok mutluydu, birisinin beyaz spor ayakkabısını giyerek o suyun içine girdi ve o ayakkabıya su girmedi nedense. Yorum yapabilir misiniz?

07.07.2017 02:33:48


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook