Rüyada Kan, Kan Aldırmak Görmek

İmam Cafer Sadık: Rüyada kan aldırmanın dört tabiri vardır: 1-İşlerin açılması 2-Yolculuk 3-Husumet 4-Ortaklık.

Allame Meclisî: İçi kan dolu bir kuyuya düştüğünüzü görmek; haksız yere birisini yaralayacağını işaret eder. Damarınızdan kan aldırdığını görmek; bol miktarda mülk elde etmeye delalet eder.

Kan verdiğiniz sırada “Kan geliyor!” demek; malınızın artacağına işarettir. Kan verdiğiniz sırada “Kan gidiyor!” demek; mal kaybına işaret eder.

Vücudunuzdan aşırı derecede kan geldiğini ve kanınızın tükendiğini görmek; ömrünüzün sonuna geldiğinize ve bu nedenle mağfiret dilemeniz gerektiğine delalet eder.

Hz. Danyal (a.s): Burnunuzdan aşırı derecede kan geldiğini, bedeninizde bir zayıflık hissetmediğinizi ve akan kanların elbisenize bulaştığını görmek; helal olmayan mala meyledeceğinize delalet eder.

Burnunuzdan az miktarda kan geldiğini görmek az da olsa zayıflık hissettiğinizi ve üzerinize kan bulaşmadığını görmek; malınızda azalma meydana geleceğine ve yoksullaşacağınıza işaret eder. Kaslarınızdaki ve bileklerinizdeki damarlardan kan alındığını görmek; işlerinizin normale döneceğine yorulur.

Rüyada elinizdeki damarlardan kan alındığını görmek; işlerinizin düzeleceğine işaret eder. Rüyada damarlarınızın boşaldığını ve morlaştığını görmek; dert ve kedere delalet eder.

Müellif: Bedeninizden kan aldırmak istediğinizi ancak kan gelmediğini görmek, belaya ve kötü olayların yaşanacağına delalet eder. Rüyada kan geldiğini görmek; mal bulacağınıza veya hüsrana uğrayacağınıza delalettir.

Rüyada kan aldırmak; iffetli ve dindar birisiyseniz mutluluğa, aksi takdirde çıkan kan miktarınca sıkıntıya işarettir.

İbn-i Sîrîn: Yaranız olmadığı halde vücudunuzdan kan geleceğini görmek; rüşvet ehli biriyseniz, rüşvet alacağınıza; değilseniz, zarar göreceğinize işarettir.

Vücudunuzda yaralar olduğunu ve bu yaralardan kan geldiğini görmek; zarar göreceğinize ve bu yüzden üzüleceğinize delalet eder.

Birinin sizi kılıçla yaraladığını ve yaranızdan kan geldiğini görmek; insanların sizin hakkınızda ileri-geri konuşacaklarına ve bu yüzden sevap kazanacağınıza delalettir.

Yaşlı birinin sizden kan aldığını görmek; düşmanınızdan iğneleyici sözler işiteceğinize veya malınızın telef olacağına işaret eder.

Rüyada birinin sizden kan aldığını görmek; akrabalarınızdan çirkin bir söz işiteceğinize veya bazı tabircilere göre, vücudunuzdan çıkan kan miktarınca malınızın telef olacağına veya akrabalarınızdan birinin öleceğine işarettir.

Kirmanî: Rüyada kan içtiğini görmek; haram mal yiyeceğinize veya haksız yere kan dökeceğinize yorulur. Bedeninizde bir delik olduğunu, bu delikten kan geldiğini ve elbisenizi kirlettiğini görmek; akan kan miktarınca haram mal elde edeceğine delalettir.

Yeni yaralandığınızı ve yaradan kan gelmediğini görmek; malınızın azalacağına veya birinden güzel söz işiteceğiniz anlamına gelir. Rüyada cinsel organından kan geldiğini görmek; eşiniz hamileyse, düşük yapacağına işaret eder.

Makatından kan geldiğini ve bedenine bulaştığını görmek; akan kan miktarınca haram mal elde edeceğine işarettir.

Rüyada diş etlerinden kan geldiğini görmek; akrabalarınızla aranızda bir sorun yaşayacağınız ve üzüleceğiniz anlamına gelir.

Bir âlimin sizden kan aldığını ve tabağın kanla dolduğunu görmek; hastalanacağına ve malınızı bu hastalıktan kurtulmak için harcayacağınıza işarettir.

Cabir Mağribî: Rüyada kanlı bir yere düştüğünüzü görmek; haksız yere kan akıtacağınıza işarettir. Bir şehirde veya bir sokakta kan aktığını görmek; o bölgede çok kan akıtılacağına delalet eder.

Rüyada oluklardan kan aktığını görmek; bulunduğunuz bölgede çok kan döküleceğine yorulur. Damar açtırdığınızı ve kan aldırdığınızı görmek; herhangi bir konuda hakikati söyleyeceğinize delalettir. 

Birinin sizden kan aldığını, bütün kanınızın boşaldığını ve damarlarınızda kan kalmadığını görmek; ölümünüzün yaklaştığına veya hastaysanız, tehlikeli bir hastalık geçirmekte olduğunuza ve bu hastalıktan kurtulamayacağınıza işarettir.

İsmail Eş’as: Rüyada sağ elinizle damar açıp kan aldığınızı görmek; gelirinizin artacağına işarettir. Sol elinizle damar açıp kan aldığınızı görmek; işlerinizin kötüye gideceğine delalet eder.

Rüyada tanıdık birinin sizden kan aldığını görmek; eşinizin bir kız çocuğu doğuracağına işarettir.

Çağdaş Ulema: Kan görmek; yakınlarınızdan biri için endişe ettiğiniz anlamına gelir. Kanamanız olduğunu görmek; son derece iyiye haberler alacağınıza işaret eder.

Rüyada ağzından kan geldiğini görmek; çok ciddi bir hastalığa yakalanacağınıza delalettir.

Kan, Kan Aldırmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir