Rüyada Besmele Görmek

Rüyada besmeleyi Kur’an harfleri ile güzel ve noksansız olarak yazdığını görmek rızık, sanat, ilim ve her türlü hayırlı işe delalet eder.

Rüyada besmelenin yazıldığı yerden silinmesi, yazılı kağıdın uçup gitmesi ya da imhası, ecelin yaklaşmasına delalet eder.

Rüyada besmeleyle caiz ve uygun olmayan şeyle yazmak inanç zayıflığına; onu asıl harfleriyle değil de diğer dillerin harfleriyle yazmak, o ülkenin parasına yahut yabancılarla arkadaşlık etmeye işaret eder.

Rüyada besmelede şekil ve ifade görmek noksanlığı din ve dünyalıktaki noksanlığa, bu konuda kendinizi sorgulamanız ve doğru yolu bulmak için Allah’tan yardım dilemeniz gerektiği şeklinde rüya yorumu yapılır.

Rüyada besmeledeki kelimelerinin yerlerini değişmiş olarak görmek inanç ve akidedeki değişmeye delalet eder. Belli ki bilinçli olarak kendinizin inanç zayıflığından şüphe etmeye başlamışsınız.

Rüyada güzel bir hat yazısı ile besmeleyi bir evde görmek mutluluğa, güzel akideye ve hayırlı eşe delalet eder.

Rüyada besmeleyi tamamen okumak mal/mülkte artışa ve ziyade berekete, arzu edilen hayırlara ermeye, bu hayırların da size ve etrafınızdakilere bereket getireceğinin habercisidir.

Rüyada besmeleyi ‘euzü’ ile birlikte söylemek korkudan emin olmaya, yani sizin canınızı sıkan bir şey için Allah’tan yardım dilemeye delalet eder.

Rüyada sıkça besmele çekmek beş vakit namaza, namazınızda eksiksiz iseniz o şekilde devam edeceğine; eksikleriniz varsa, onlara daha özenli davranacağınıza işaret eder.

Rüyada bir işe besmele ile başlamak, eğer iş meşru ve hayırlı ise bereket ve semeresine; haram ve gayrimeşru işe besmele ile başlamak, hakla batılı karıştırmaya ve günah işlemeye delalet eder.

Rüyasında besmele çektiğini gören kimse bütün sıkıntılarından kurtulur, ferah ve aydınlık günlerin başlangıcına işarettir. Besmele çeken kimse korunur.

Rüyada bir besmeleyi güzel bir hat ile yazılmış görmek; ilme, hidayete ve besmelenin bereketi ile bol rızka delalet eder.

Rüyada güzel bir yazı ile besmele yazdığını görmek; rızka, ilim ve sanattan hissedar olmaya delalet eder.

Rüyada ölü bir kimsenin besmele yazdığını görmek ise o mevtanın Allah’ın rahmetinde olduğuna delalet eder.

Bazen de rüyada besmeleyi yazmak, ziraatta kazanç ve berekettir. Bir kimsenin besmeleyi yazdıktan sonra yazdığını imha ettiğini veya kuşlardan birinin besmeleyi yazıldığı yerden kapıp uçtuğunu görmesi; rızkın bitmesine, ecelin yakınlığına delalet eder.

Rüyada demir bir kalemle besmeleyi yazdığını görmek kuvvete, rızka ve işte sebata işarettir.

Rüyada gözü ağrıyan birinin besmele görmesi, gözündeki hastalığın şifa bulacağına delalet eder.

Rüyada besmeleyi kağıt üzerine yazdığını görmek, güzel ve sevabı çok bir hayır işleyeceğine işarettir.

Rüyada besmeleyi yufka deriye yazdığını görmek, bir miras talebinde bulunmaya yorulur.

Rüyada besmeleyi kırmızı, sarı ve beyaz bir kumaş üzerine yazdığını görmek, feraha, sevince nail olmaya; yeşil bir bez üzerine yazdığını görmek, Allah yolunda şehit olarak ölmeye delalet eder.

bkz. Rüyada Keramet Görmek, Rüyada Afsuncu Görmek

Besmele Görmek

“Rüyada Besmele Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Rüyamda birden bire avucuma Arapça besmele geliverdi. Ben şaşırıyorum ve “Aaa bana hediye geldi” diyorum. Evimin duvarında asılı olan besmeleye bakıp “Duvarımdakinin aynısı” diyorum.

  2. Bir iş hayırlı mı diye dua ederek istihareye yattım. Rüyamda annem yıldız name baktırmak için bana birine gitmemi söylüyor. Gidiyorum küçük bir odada yabancı bir bayan. Yerde de bir türbe ve üzerinde yeşil örtüler var. Ben de çöküp Euzü besmele çekiyorum. Sizce anlamı nedir?

  3. Merhaba, 8 yaşındaki küçük kız kardeşimi gördüm evimizdeyiz ama daha önce görmediğim bir evde. Gece tedirginlik var üzerimde herkes uyumuş. Kardeşimin odasına yönlendim kontrol etmeye ki yatağında yok. Hiçbir odaya bakmadan direk cama yönlendim. Evin karşısı ağaçlık ormana benziyordu, bu yüzden çok ürkütücüydü. Bir baktım ki kardeşim yolun ortasında durmuş bana bakıyor, sanki düşmanına bakarcasına. Hemen koşarak kapının önüne iniyorum. Tam sesleneceğim birden bire onun belki de kardeşim (Melek) olmadığını düşünüyorum. Besmele çekip de yaklaşacağım ama azımdan dökülmüyor, biri beni engelliyor sanki konuşma yeteneğimi kaybetmiş gibi ne kadar çabalasam da çıkmıyor. Zorlaya zorlaya birden bire dökülmese de “Bismillahirrahmanirrahim” diye yavaş ve çok güçlükle ama çok kısık sesle besmelemi çekiyorum. Sonra “Meleğim ne yapıyorsun orda? Meleğim, Melek” diye sesleniyorum arkasını dönüp kaçıp gidiyor, ben de arkasından koştum gibi oldu sonra uyandım. Bunun anlamı nedir acaba? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir