Rüyada Zil Görmek

Rüyada okul yahut herhangi bir işletmede kullanılan zili görmek, gaflette olan kimseyi din ve dünya işlerinde uyarmaya işarettir. Oyun vs. için kullanılan zil; çirkin şöhrete, düşmanlık ve münakaşaya delalettir.

Rüyada oyun zili yahut bunu çalan kimseyi görmek; dünyalığı ile mağru, zevk ve sefa düşkünü kimseye işarettir. Zil bazen erkek için evlenmeye, geçersiz nikaha yahut çetinlik ve zorluğa delalettir.

Rüyada kapısı önünde zil çaldığını görmek, bir yere üst düzey bir yönetici olmaya; zil çaldığını görmek, dikkat çekici işlere yahut taşkın ve yersiz sevince delalet eder.

Rüyada kapı zili veya okul zili gibi zil sesi duymak, iyi bir işarettir. Genç bir erkek için daha yüksek bir mevkiye terfi edeceğine; tecrübeli yaştaysa halinden daha iyi bir değişikliğe; bekar bir kız için mutlu bir evlenmeye; evliyse geleceği parlak bir oğlan çocuğunun olmasına işarettir.

Bkz: Kapı Çalmak

Rüyada zil sesi duymak, güzel olaylara yorumlanır. Genç bir erkek için yüksek makamlara yükseleceğine işaret eder. Orta yaşlı kimse için bu rüya yaşamında iyi değişiklikler yapmaya yorumlanır. Bekar bir kız için mutlu olacağı bir evliliğe işaret eder. Eğer rüyayı gören evliyse geleceği oğlan çocuğunun doğumuna yorumlanır.

Rüyada zil görmek ne demek: Kötülük düşünmeyen ama çok konuşan ve pek zeki olmayan birini işaret eder.

İbn-i Sirin’e göre; zil çalmak, fena ve mekruh habere, batıl olan söze, yalan söze delalet eder. Rüyasında zil çaldığını gören kişi fena söz söyler ve kötü bir iş yapar. Başka bir çalgının yanında zil de çalındığını görmek, o yer insanları için gam ve musibete işarettir. 

Rüyada bir zili kırdığını veya elinden attığını gören yalan söyler, tövbe eder. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen tef zilleri, rüya sahibinin karşılaşacağı kimseye şöhret, düşmanlık ve münakaşadır. Bazı tabirciler; zil, kibirli ve dünyaya meyleden bir adamdır, demişlerdir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Oyun Zili Çalan, Alarm 

Zil

“Rüyada Zil Görmek” için bir yorum

  1. İyi günler. Peki, ben okulda zil çalıyordum sonra da çalmayıp bırakıyordum. Bir de rüyada balığı denizde görmek nedir ve arkadaş veriyordu, ben yemiyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir