Rüyada Baş Görmek

Rüyada baş görmek, genellikle olumlu olarak yorumlanmaktadır. Rüyada baş görmek yüklü bir servet, aydınlık bir gelecek, kısmet ve bahtın açık olması demektir. Böyle bir rüya gördüyseniz bu ilerleyen yıllarda çok başarılı olacağınızı ve yolunuzda engellere takılmadan yürüyeceğinizi gösterir. Başbakan, devlet adamı, bakan gibi yüksek mevki sahibi insanlarla bir araya geleceksiniz. Bu kimselerle beraber istişare yapıp yeni planlar kurmuş olarak hayatınıza devam edeceksiniz.

Ayrıca bkz: Baş Dönmesi

Rüyada baş görmek tabiri, ünlü İslami rüya yorumcusu Nablusi’ye göre, dini manada yüksek mertebeye ulaşmak anlamına gelir. Günahlarınızdan arınıp yaptığınız kötü amelleriniz için Allah’a tövbe edeceksiniz. Allah katında dualarınız kabul olacak ve muradınıza ereceksiniz.

Rüyada büyük baş görmek, aile büyüğünüzden birisinin ticari hayata atılıp başarılı olacağına delalet eder. Bu kişi şayet kamu sektöründeyse memuriyette yükselip terfi alacak ve şu an kazandığı paranın iki mislini kazanacaktır. 

Rüyada Birinin Başının Kesildiğini Görmek 

Rüyada birinin başının kesildiğini görmek, dertlerden kurtulmak, stresli hayatın normale dönmesi ve huzura ermek olarak tabir edilir. Anksiyete ve diğer ruhsal problemlerinizi yenip hayatınızda pozitif başlangıçlar yapacaksınız. Yeni umutlara yelken açacak ve kafanıza sürekli yer etmiş olumsuz fikirlerden kurtulacaksınız.

Rüyada birisinin başının koptuğunu görmek, iyi niyetli olmayan arkadaşlarla tanışacağınızı ve zararlı çıkan tarafın siz olacağını gösterir. Bu kötü arkadaşlar arkanızdan türlü dolaplar çevirerek sizi alt etmeye çalışacak sonunda kötü emellerine ulaşacaklardır. 

Rüyada Kesik Baş Görmek 

Rüyada kesik baş görmek, maddiyat demektir. Çaba göstermeden kazanılan para, alın teri dökmeden elde edilen gelir anlamlarına gelir. Hiç ummadığınız bir anda bir yakınınızın vefatı üzerine size büyük bir miras kaldığını öğreneceksiniz. 

Rüyada birinin başının küçüldüğünü görmek, elinizdekileri kaybedip yoksul kalacağınızı gösterir. Parasız kalmak sizi bir hayli mutsuz edecek ve bu durumdan kurtulup tekrar gelir elde etmek için kapı kapı dolaşıp iş isteyeceksiniz. 

Ayrıca bkz: Kesmek Görmek

Rüyada Baş Kestiğini Görmek 

Rüyada baş kestiğini görmek, düşünmeden aldığınız yanlış kararlar sonucu düşeceğiniz müşkül durumu ifade eder. Kimseye sorup danışmadan attığınız adımlar yüzünden tecrübesizliğinizin kurbanı olabilirsiniz. 

Rüyada başın kırıldığını görmek, birinden alacağınız ölüm haberi demektir. Bu kişinin ölüm haberi ile sarsılacaksınız ve toparlanmanız biraz zaman alacak. Derinden yaşadığınız bu üzüntü nedeniyle aileniz size destek olduğuna delalet eder.

Rüyada Başının Kanadığını Görmek 

Rüyada başının kanadığını görmek, her şekilde hayra yorulmaktadır. Mutlu olacağınız bir izdivaç yapacaksınız ve hayırlı evlatlara sahip olacaksınız. Yenilikçi bakış açınız ve marjinal fikirleriniz sayesinde farklı iş sektörlerinden iş teklifi alacaksınız. Bu iş tekliflerini değerlendireceksiniz ve kariyerinizde gözle görülür bir gelişme göstereceğinize işaret eder.

Rüyada başını öne eğmek; pişman olmak, nedamet getirmek ve suçluluk duygusu anlamlarına gelir. Çok samimi olduğunuz bir arkadaşınıza istemeden de olsa büyük bir hata yapacaksınız. Yaptığınız bu hatadan dolayı sonrasında çok pişmanlık duyacağınıza yorulur. Arkadaşınız ile bu olay yüzünden uzun bir süre küs kalacaksınız fakat nihayetinde ilk adımı attıktan sonra aranız eskisi gibi düzelecek. 

Ayrıca bkz: Hayvan Kesmek

Rüyada Hayvan Başı Görmek 

Rüyada hayvan başı görmek, birine kendi menfaati için iş yapmak, çıkar sağlamak ve rant peşinde olmak anlamlarına gelir. Böyle bir rüya gördüyseniz hiç istemediğiniz halde sırf menfaatiniz için bir işin başına geçeceksiniz. İş bittikten sonra o kimseyle yollarınızı ayıracak ve bir daha hiç görüşmek istemeyeceksiniz. 

Rüyada kesik hayvan başı görmek, görülen hayvana göre değişkenlik gösterir. Şayet yenilen bir hayvanın kesik başı görülmüşse, bu kurbanlık anlamına geleceğinden zenginlik ve sağlık olarak yorumlanır. Bunun tam aksi eti yenmeyen bir hayvanın kesik başı da üzüntü ve sıkıntı olarak tabir edilmektedir.

Baş

“Rüyada Baş Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Sizlere Bolu’dan yazıyorum. Rüyamın ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Ben Rüyamda iki farklı rüya gördüm. 1. Ailemden (bay ) birinin kesilmiş başını gördüm. 2. Diğeri ise yine ailemden (bayan) birinin kesilmiş başını gördüm. Bunların ne anlama geldiğini bana yazıp, ya da telefonla bilgi verirseniz memnun olurum. İyi günler.

  2. Rüyamda başıma kamyon kasasından birçok odun düştüğünü gördüm. Ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum.

  3. Merhaba, rüyamda çocukluğumun geçtiği evde kesik bir koyun başı gördüm. Çalıştığım kurumdaki bir arkadaşın elinden bana getiriliyordu. Fakat kesik başı elime almıyorum. Yine aynı arkadaşın elinde birlikte götürüyoruz. Yorumlamanızı rica ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir