Rüyada Vücudunda değişiklik Görmek

Kendini genç ve dinç veya orta yaşlı ve kuvvetli olduğu halde rüyada çok ihtiyar görmek, dinde iyileşmeye, kadrinin artmasına, şerefinin fazlalaşacağına; ihtiyar olduğu halde rüyada kendisini genç görmek bu rüyanın aksine yorumlanır.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Vücut

İbn-i Sirin’e göre, ihtiyar veya orta yaşlı bir kadın, rüyasında kendisinin genç olduğunu görse, dünya ona bakar; eğer hasta ise iyileşir. Genç bir kadın rüyasında gayet güzel ve genç olduğunu görse çok geçmeden vefat eder, şeklinde yorumlanır.

Rüyada boyunun uzun ve vücudunun iri olduğunu gören kimsenin ömrü uzun ve şerefli büyük olur. Boyunun kısaldığı veya küçüklüğünü gören, evini veya malını satar memur ya da işçi ise, işinden atılır. Bir rivayete göre iflas eder. Vücudunda eksiklik gören din ve dünyasında noksanlığa uğrar. Bir madene veya kullanılan bir eşyaya dönüştüğünü görmek, fayda görmeye; kurbağa olduğunu görmek, ibadetle meşgul olmayan; maymun ve benzeri bir hayvan olduğunu görmek, Allah’u Teala Hazretleri’nin gazabına işarettir.

Cafer-i Sadık’a (R.A.) göre: çirkin hayvanlardan (maymun gibi) birine dönüştüğünü görmek, dokuz şekilde tabir olunur: Hakaret, küçük görme, ceza intikam, alay, irtikap, haramlar, fena iş, alçaklık. Çirkin hayvan görmekte hayır yoktur. 

Danyal Aleyhisselama göre; kendisinde güzellik ve iyilik olan bir şeye dönüştüğünü görmek, önce zahmete sonra zafere delildir. 

Abdulgani Nablusi’ye göre: Rüyada gencin ihtiyar olması, güzelin çirkin olması veya erkeğin kadına dönüşmesi hayırsızdır. Alçalma, hakaret, ahlaksızlık, sefalet ve fakirliğe delalet eder. Aksine ihtiyarın genç, çirkinin güzel ve kadının erkek olması hayırdır. Kuvvetin artmasına, mutluluk ve sevince, dinde iyileşmeye, inanca ve nihayet her işte hayra işarettir.

Rüyada kendisinin kadın olduğunu veya kadın cinsiyet organlarına sahip olduğunu gören kişi alçaklık, hakaret ve darlık ile tabir edilir. Eğer bir davası varsa düşmanı ile sulh olur. Bir kadın kendisinin erkek olduğunu, erkeklik organı gibi bir şeyi olduğunu ve sakalı bulunduğunu görse, eğer oğlu varsa yaşadığı yerin büyüğü olur. Eğer hamile ise erkek çocuk doğurur; eğer değilse hiç çocuk doğurmaz. Bazen bu rüya kocasına, babasına, kardeşine nispet olunur. Bir kadın erkek olup kadınlarla münasebette bulunduğunu veya evlendiğini görse, hayır ve şerefe, paraya ve rızka sahip olur. 

Rüyasında bir kadının erkek olup bir kadınla ilişki sonunda onunla evlendiğini görmesi, şaşılacak bir şeyle karşılaşacak demektir. Kendisinde bir hayvan kuyruğu, boynuz, tırnak olduğunu veya hortum bulunduğunu görmek, hayırdır.

Rüyada kuş gibi kanatlı ve tüylü olduğunu görmek, kıymetinin artmasına, hayra delalet eder. Kuş olup uçtuğunu görmek üç şekilde yorumlanır: Yolculuk, bir işin hemen olması, ibadet. Eti yenir cinsten bir hayvan olduğunu görmek, musibettir. Rüya sahibi memur ve işçi ise işinden atılır. Bir rivayete göre, halk arasında kötü tanınır. Deve, koyun, sığır ve benzeri eti yenir bir hayvana dönüştüğünü görmek, hayra delalettir.

Vücudunda Değişiklik

“Rüyada Vücudunda değişiklik Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyamda ben normalde orta göbekliyim fakat rüyamda göbeğim tamamen gitmiş, gençliğim deki gibi dümdüzdü.

  2. Ben rüyamda bacaklarımın kesildiğini ve ayrıldığını gördüm. Yediklerimin göründüğüne kadar gördüm ve tiksindim. Uykumdan uyandıktan sonra ben bunun yorumunu istiyorum, lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir