Rüyada Maymun Görmek

Rüyada maymun görmek; mağlup düşmana, hilekar ve sihirbaza, her türlü ayıbı bulunan adama, zulme ve haddi aşmaya, isyan ve bununla birlikte gelecek gazaba, büyük günah işleyerek elindeki nimetleri yitirmiş adama işarettir. Maymun bazen Yahudi’ye yahut Yahudi tıynetinde olan kimseye delalettir.

Bkz: Maymuncu, Hayvanat Bahçesi

Rüyada maymun eti yemek, yoksulluk ve ihtiyaca yahut yeni bir elbise edinmeye; maymunla kavga etmek hastalanmaya, ona galip gelmek hastalıktan iyileşmeye; maymunla cinsi münasebette bulunmak, günah işlemeye işarettir.

Rüyada maymunun yanından uzaklaşıp gitmesi, düşmana galip gelmeye; maymunun ısırması, bir kimseyle aralarına husumet girmesine; maymuna binmek düşmanı kahretmeye; maymunu omuzuna yahut kucağına almak şerre, hile ve hırsızlık yapmaya delalet eder.

Rüyada iri cüsseli büyük maymun görmek; kendini halka sevdirmeye, çıkar için halka yaltaklık etmeye, yanılma yahut unutmaya işaret eder. Rüyada maymuna dönüştüğünü görmek günah işlemeye, zina yapmaya; maymun oynatıcısı ise hilebaza, şerli oyunlara delalet eder.

İnsanın rüyasında maymun görmesi; çok ahlaksız, yani ayıbın her türlüsü kendisinde mevcut bir kimseye işarettir. Maymun görmek, büyük günahlar işlemeye; maymunun yanından kaçıp gittiğini görmesi, düşmanına üstün gelmesine işarettir. Rüyada maymun yavrusu görmek, sihirbazlıktan gelir temin edeceğine; maymunu omzuna alması, onun bir evden mal çalarak çıkmasına işarettir.

Rüyada maymun görmek; çok ahlaksız bir kimseye yorumlanır. Maymun görmek, büyük günahlar işlemek demektir. Maymunun yanından kaçıp gittiğini görmesi, hasmını yenmesi demektir. Maymunu yanına alması, hırsızlık yapacağına yorumlanır. Maymun, hastalığın ve şanssızlığın işaretçisidir. Sahte bir arkadaşınız size kötülük yapmaya çalışabilir. Dikkat edin. Aklına estiğini yapan, sinsi, geveze, sevimli, güvenilmeyecek bir ahbaptır.

Rüyada maymun görmek tabiri; hile, gaddar, melun ile mana edilir. Uzak bir düşmanla tabir olunur. Maymuna bindiğini gören, düşmanından üstün gelir. Maymun ile güreşerek onu yendiğini gören, hasta olur ve sonunda iyileşir. Eğer maymun onu yenerse, hastalıktan kurtulamaz. Yahut vücudunda ömür boyu kalacak bir iz alır. Maymun eti hastalık ve mihnettir. Bir maymunun rüya sahibinin kısrağına bindiğini görmesi, karısı ile birinin kötü bir münasebetine işarettir.

Danyal (A.S.)’a göre; rüyada erkek maymun görmek, gaddar, müfsit ve aldatıcı bir erkekle ve dişi maymun aynı vasıfta bir kadın ile yorumlanır. Kendisine bir maymunun bir şey verdiğini gören, ailesi için mal ve para biriktirir.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyada maymun, büyük günah işleyen bir adamdır. Kirmani’ye göre; Allah’ın (C.C.) nimetlerini inkar ve küfür eden insan ile tabir olunur. Maymun eti keder, eti yemek hastalıktır. 

Rüyasında kendisine bir maymun hediye edildiğini gören, hırsızlık eder veya rüşvet alır. Arkasında veya omuzlarında bir maymun olduğunu görenin evinden bir şey çalınır.

Bir başka rivayete görede: Rüyada maymun görmek, kendisinde her türlü ayıp bulunan bir adama işarettir. Rüyada maymunla kavga edip ve ona galip geldiğini gören kimse, hastalanır, sonra iyileşir. Eğer maymun o kimseye galip gelse, o kimse hastalığa yakalanır. Bazı tabirciler maymun, büyük günah işleyen bir adama işarettir, dediler. Rüyada bir maymunla cinsi münasebette bulunduğunu görse, bir günah işler.

Rüyada bir hastalıktan dolayı ilaç için maymun etini yediğini gören kimse, o hastalıktan kurtulmaz. Maymunun yanından savuşup gittiğini gören kimse, düşmanına galip gelir. Maymun eti yediğini gören kimse, yeni bir elbise alır. Bir kimse maymunun kendisini ısırdığını görse, o kimse ile bir kişi arasında düşmanlık meydana gelir. Maymun; hilekar, sihirbaz bir kimsedir. Maymun hastalığa işarettir.

Rüyada maymun avladığını gören kimse, sihirbaz kimselerden faydalanır. Maymun mağlup bir düşmandır. Rüyada bir maymuna bindiğini ve onu dilediği gibi kullandığını gören kimse, düşmanını kahreder.

Bir kimse rüyada maymun etinden yediğini görse, o kimseyi şiddetli bir keder veya ölüme yaklaştıran bir hastalık tutar. Bir kimse rüyada kendisine bir maymun bağışlandığını görse, o kimseye galip gelecek bir düşmana işarettir.

Rüyada kendisine bir maymun bağışlandığını gören kimse, aldığı bir emanete hıyanet eder. Rüyada bir maymunu omuzuna almış olduğunu gören kimse,günah işler. Maymun, işlediği büyük bir günahtan dolayı nimeti elinden gitmiş bir adamdır.

Rüyada kendisinin maymuna dönüştüğünü gören kimse, sihirbazlık sayesinde malı çoğalır. Maymun görmek, zulüm ve haddi aşmaya, masiyete ve Allah (C.C.)’ın gadabını icap ettiren fenalıklarda bulunmaya işarettir. Bazen de maymun görmek, iyi insana; maymunun etini yemek de fakirlik ve ihtiyaca işarettir. Maymun görmek, nimeti elinden alınmış fakir ve mahrum bir kimseye işarettir. Hastalığın ve şanssızlığın işaretçisidir. Sahte bir arkadaşınız size kötülük yapabilir.

Maymun

“Rüyada Maymun Görmek” üzerine 18 yorum

 1. Rüyamda maymun gördüm maymuna yemek veriyordum ve onunla oynuyordum sevimli erkek maymundu sihirbaz ya da sirk maymunuydu ne anlama geliyor ?

 2. 1. Rüyamda bir kaç arkadaş bir yere gidiyoruz. Araba duruyor, biz üç kız aşağı inip, dolaşmak istiyoruz. Denize yakın bir yere indikçe, denizde yüzen maymunlar görüyoruz, bize bakmaya başlıyorlar. Ve tam önümüzde yukarıdaki kayadan düşmüş olduğunu düşündüğümüz bir maymun ölüsü görüyoruz, parçalanmış. Diğer maymunlardan ürküyoruz. Bize saldıracaklarını düşünüp, yukarı doğru arabaya koşuyoruz. 2. Rüyamda bir eve girerken ayakkabılarımı kapıda bırakıyorum. Sonra evden çıkacakken bakıyorum, kapının önü tümsek olmuş yığınla ayakkabı dolu. Evin içinde de ayakkabılık var. Oralarda dolu. Kalabalıkta ayakkabılarımı bulmaya çalışıyorum. Her yeri arıyorum, en son bulamamıştım. Uyandım. 3. Evden tam çıkıyorum, kapının önünde kocaman bir karga ölüsü görüyorum. “Ya bunu kim öldürmüş, buraya atmış ki” diye düşünüyorum. Bu rüyayı 2 gece üst üste gördüm. Rüyalarımın yorumlarını mail atarsanız çok çok sevinirim. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

 3. Rüyamda ben evimin içindeyim ama şu anki evim gibi değil. Daha büyük, kocaman ahşap bir evmiş. Dışarıdan kocaman gorillerin sanırım dişi goril bunlar çok büyükler evin içine girmeye çalışıyorlar. Ben de bütün kapıları kapatıyorum girmelerine izin vermiyorum. Bu ne anlama geliyor lütfen yorumlar mısınız?

 4. Rüyada arabanın yanından cama yapışan maymunu uzaklaştırmaya çalışmak ve onunla kavga etmek, onu tekmelemek ne anlama gelmektedir? Hemen cevaplarsanız sevinirim.

 5. Rüyada çok maymun ve sihirbaz görmek, ayrıca maymun rüyayı gören kişiyi tükürmesi nasıl tabir edilir? Lütfen cevabı gönderebilirseniz çok sevinirim.

 6. Ben gece rüyamda titreyerek korkarak uyanıyorum ama hareket edemiyorum yatağımda veya üzerimde bir ağırlık var ve kenardan bulanık bir şekilde küçük ince bir şeyler oynuyor. Daha sonra kollarımı zar zor hareket ettiriyorum ve kalkabiliyorum. Sonunda yorganı kaldırıyorum ve yavru iki kediyle bir maymun yere düşüyorlar ara sıra büyüyorlar ve kedi yatağımın yanındaki sehpadan sürekli yatağıma ve bana doğru gelmeye çalışıyor. Kaldırıyorum sehpayı gelemiyor ama sürekli bir mücadele halindeydim. Bir ara ayağımla sıkıştırdım ve ters döndü yattı ayakları havadaydı daha sonra düzeldi. Maymun da büyüdüğünde koşuyordu bana sürekli itiyordum onu da, kendimi koruyordum. Daha sonra odadan çıkabildim ve ailemi getirdim. Hiçbir şey yoktu ve sürekli inandırmak için açıklama yapıyordum. Daha sonra uyandım.

 7. Rüyamda aileme maymunlar saldırıyor. Çocuklarım dışarıda, ben içeride kalıyorum ve silah sıkıyorum. Bana tuhaf tuhaf bakıyor maymun, ateş ediyorum kaçıyorlar. Cevap bekliyorum lütfen. Bir nevi maymunlarla savaş halindeydim.

 8. Rüyamda bazı insanlar keder içinde, biri maymun getirip “Her şeyimiz buna bağlı. İnsanlığı kurtaracak” diyor. Maymun önden gidiyor. Biriyle, ben de arkadan maymunla dalga geçiyoruz.

 9. Karnımdaki bebek maymun oluyordu ve telefonla onun ne yaptığını görebiliyordum. Ultrason gibiydi… Yanımda ablam vardı. .resmen bebek birden maymun oldu karnımda. .Teşekkürler.

 10. Selam, ben rüyamda 4/5 arkadaşlarla oturduk ben de müzik dinledim ve tabi konuştum sonra gidecektik ama yolu kaybettik. Sonra bir maymun gördüm ben sonra maymun dedim onlara 2 arkadaşlar arkasında gidiyordu tatlı diye bende dedim o maymun tehlikeli dedim dinlemedi ama ben sakin sonraya bastım onlar da geri geldiler, aşağı gittik. Yolu tam kaybettik. Bir açıklama var mı? Teşekkür.

 11. Rüyamda yeşil, ormanlık bir alandaydım. Bir kişi yanımda duruyordu diğer kişide karşımda. Karşımda duran kişinin yanında küçük sevimli bir maymun vardı. Bana onu sevebileceğimi söylüyor. Koyu kahve siyaha yakın tüyleri vardı ağız ve göz kısımları sarı renkte tüylerle çevriliydi. Elimi uzatarak seviyordum küçük ellerini bana uzatıp dokunuyordu. Rüyam sizce ne anlama geliyor?

 12. Rüyamda sinirli bir maymun her (hayvan veya insan dedi) yahudi! Sen niye müslümansın bir çevrene bir baksana gibisinden bir şeyler diyordu ne anlama gelir? Ben Elhamdülillah Müslümanım.

 13. Rüyamda kapıda zıplayan bağıran maymun gördüm. Silahımı alıp vurmak için eve girdim sonra uyurken pencereden içeriye girmek isterken şiddetli bağırmayla uyanıverdim.

 14. Bir maymun rüyamda bana bütün gücüyle saldırdı ama ben onun boğazından tutup tek hamlede fırlatarak maymunu öldürdüm. Bu rüyayı bana yorumlar mısınız rica etsem?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir