Rüyada Uyuz Görmek

Veba hastalığına, Uyuz olmak ve kaşınmak, akraba cihetinden gelecek üzüntü ve sıkıntılara; Uyus hastalığına yakalanmak işlerin düzelmesine, zengin olmaya, zengin için makam ve mevki edinmeye delalet eder.

İşleriniz çok iyi olacak, çok para kazanacaksınız demektir.

Rüyada uyuz olarak kaşınan kimse büyük bir para alır.

Rüyada uyuz oldugunu görmek, akrabalarindan bir kimseden kendisine üzüntü verecek bir haber gelecegine; uyuz oldugu yeri kasidigi halde oradan kan, irin ve benzeri bir şeyin akmadiğini görmek, alacagi haberin çok aci olacagina, uyuzuna ilaç sürdügünü görmek acisinin dindigine işarettir. Baska bir kimsenin vücudunda uyuz görmek, rüya sahibinin üzülecegine is hususunda darliga düsecegine, isinden uzaklastirilacagina ve amirlerinden kötü sözler isitecegine işarettir. Abdulgani Nablusi’ye göre; rüyasinda uyuz oldugunu görmek, üç seyle açiklanir; mal, fazla söz, ikrah edilen sey.

Ibni Sirin’e göre; vücudunda uyuz oldugunu görmek, zahmet ve zorlukla mal edinmege; uyuzu kasidiğini ve ondan su aktigini görmek kolayca mal sahibi olmaya; vücudunda uyuz olup da ondan hemen kurtuldugunu yaralarinin iyilestigini görmek, mal veya kederden kurtulmaya; vücudunda uyuzun eseri kaldiğini görmek, mal biriktirmeye delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada uyuz, veba hastaligidir. Uyuz oldugunu ve uyuzlarim kaşıdığı halde ondan san su ve irin gibi seylerin çıkmadığını görmek, o kimsenin, akraba ve taallükati tarafından gelen üzüntü, keder ve meşakkat içerisinde olmasina işarettir. Eger uyuz bedeninde ise zahmeti kardeşi ve geçimindendir. Uyuz sag elinde ise zahmeti geçiminden olur. Eger uyuz sol elinde ise ortagi yahut erkek kardesi tarafindan ona erisecek üzüntü ve kedere işarettir. Eger uyuz yanaginda ise üzüntü ve kederi kabllesi tarafindandir.Uyuz kamina sirayet ederse üzüntü ve kederi mal ve evladı tarafindan olur.Uyuz sulu olursa, üzüntü ve sikinti île elde edilen maldir. Uyuzunu kasiyip ellerine bulaştırsa ve yaralasa yine tabir aynidir.

Eger uyuzda kan île kansik irin olursa zikredilen seylerin miktarınca eline artan mal geçer. Uyuzdan kendisine zarar gelirse rüya sahibi bir mihnet vemeşakkatta maliyle kendisine yardim edecek birisini ister.Bazilari da, uyuz kaşımak, üzüntü ve kedere ve kötü bir kavmin kendisine eziyet vereceklerine işarettir, dediler. Kendisinde uyuz veya baska birhastalık oldugunu gören, fakir ise isi kolaylasir ve zengin olur. Zengin isereislige işarettir. Bu hastaligi oğlunda görse, oglunun kendisine itaatetmemesine, hanimindan görmesi ise haniminin her isinin çirkin ve rüsvayolmasina işarettir. Rüyayi görenin lliskisi oldugu herkes hakkinda bu rüyaaynidir. Boynunun uyuz oldugunu gören kimsenin üzerine borç birikir.Rüyada uyuz fakirlik ve çoluk çocuk istemektir, Vücudunu kasidiğini görenkimse, aile ve akrabalarin halini arastirir ve onlardan sıkıntı ve meşakkategirer. Kasimakla uyuzun sakinlestigini gören kimse sıkıntı ve zahmetsebebiyle hayra ve üzüntüden kurtulmaya ve rahata nail olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir