Rüyada Vadi Görmek

Ululuk, ihtişam, mal, nimet, ticaret, yöneticilik, zafer, ilim, hac ve melike; Ağaçlı vadi görmek kadri yüce birinden dünyalık edinmeye, hayır ve menfaate ermeye; ağaçsız ve çıplak vadi üzüntü ve mahrumiyete, Bir vadide kaybolmak vefat etmeye, Büyük vadii vezire (başbakana), Yemyeşil ve sulak vadi hayra, nimete, devlet ve ikbale, Sarp yamaçlı, kayalıklarla kaplı kuru bir vadiye girmek geçim zorluklarına ve sıkıntılara, böyle bir vadiden çıkmak esenliğe kavuşmaya, rızık ve sevince, Güzel bir vadiye (dereye) sahip olduğunu görmek herkeş için dünyanın ve ahiretin bütün hayırlarından fazlasıyla nasiplenmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Dere.)

Rüyada yeşil vadi görmek , yaşantınızın mutlu bir şekilde sürmeye devam edeceğinize işarettir.

Rüyada yeşil vadi görmek, yaşantınızın mutlu bir şekilde devam edeceğine yorumlanır. Yemyeşil, güzel bir vadi, insanın muratlarına ereceğini, bildirir. Böyle bir vadiye gittiğini görmek sıkıntılardan uzak bir yaşam sürmek demektir.

Yemyeşil, güzel bir vadi kişinin tüm isteklerine kavuşacağına ve sıkıntılarından kurtulacağına işaret eder.

Rüyada yesil bir vadide bulundugunuzu görmek, mutlu bir yasantiniz olacagina, vadinin yesillikleri arasinda kostugunuzu görmek, mutlulugunuzun ömrünüzün sonuna kadar devam edecegine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada vadi görmek, zahmet ve meşakkatli yolculuga veya itaat etmeyen sert bir insana yahut misafirin yolculuk müddetinin uzamasina işarettir. Bazen de vadi görmek, salih amele, iyi ve helal mali infak ederek Allah (C.C.)a yaklasmaya işarettir. Bazen vadi orada oturanlara veya orada ekilen ve biçilen seylere işarettir. Eger vadide agaç, çiçek veya güzel bitki yahut güzel bir su varsa ya da rüya sahibi orada güzel bir söz isitirse, kadri yüce ve yüksek bir söhrete sahip olur.Rüya sahibi mülke ehilse malik olur. Ve düsmanina galip gelir. Vadi görmek, bazen yagmur yagmasina ve sularin akmasina bazen de vadiye inmek, sapik ve azgin kimselere gitmek ve onlara dini hükümleri teblig etmek için yolculuk yapmaya işarettir. Bazen vadi daglarin kendisini kusatmasindan ötürü zindan ve hapsi işarettir. Rüyada kendisiyle gidecegi yol arasina bir vadinin mani oldugunu gören kimse, yolcu ise onun yolunu bir hirsiz keser. Veya o kimseyi yagmur yahut hilekar bir kimse yolundan meneder. Eger yolcu degilse, o kimseye hapislik veya dövülme ya da bir korkudan dolayi üzüntü ve keder erisir. Yahut üsütmek veya albüm gibi bir hastaliga yakalanmaya işaret eder, özellikle vadinin suyu bulanik veya bu rüya kişin görülmüs ise. Eger o vadiyi geçerse, o kimse yukarda anlatilanlarin hepsinden kurtulur. Rüyada bir vadide bir yeri kazdiğini ve çukur açtigini gören kimsenin, ailesinden ve akrabalarindan birisi ölür. Vadiden çiktigini gören kimse için, onun bütün arzu ve isteklerinin yerine geldigine işarettir. Rüyada ekllip biçilmesi mümkün olmayan bir vadide kaldiğini görse, hacca gider. Rüyada bir vadide saskin olarak bulundugunu gören kimsenin siir söylemesine işarettir.

Rüyada görülen yemyeşil, güzel bir vadi, insanın isteklerine kavuşacağını, muradına ereceğini haber verir. Böyle bir vadiye gittiğini gören, bir daha dert, sıkıntı bilmez.

Rüyada görülen yemyeşil, güzel bir vadi, insanın isteklerine kavuşacağını, muradına ereceğini haber verir. Böyle bir vadiye gittiğini gören, bir daha dert, sıkıntı bilmez.

Vadi

“Rüyada Vadi Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Çocukluğumun geçtiği gecekondu evinde idim. Ev çamurlu, karanlık ve yıkıktı. Rahmetli annem beni eve soktu. Evden içeri girip arka kapıdan hemen dışarı çıktım. Ulu bir geçitten geçtim ve gözlerimi kamaştıracak kadar güzel bir güneş ışığı ile aydınlanan bir tepede inanılmaz geniş ufka sahip muhteşem bir vadi gördüm. Vadiye yemyeşil bir kaydıraktan neşe içinde kayarak mutlulukla indim. Mutluluk içinde de uyandım. Yorumlayabilir misiniz? Teşekkürler.

  2. Merhaba uzak bir yerden evime gitmeye çalışıyordum. Bir arabaya bindim fakat içindekileri tanımıyordum, 4 kişi vardı, 2 yaşlı, 2 genç. Sonra arabayla biraz gittikten sonra evime ters istikamette bir yola girdiler. Ben kendi kendime burası uzak bana nasıl gideceğim diye düşünüyordum sonra bir yerde durdular. Genç olanlar indi, otel gibi bir yer vardı, oraya doğru gittiler. Ardından ben de indim. Biraz yürüdüm ve yemyeşil bir vadinin içinde buldum kendimi. Uzun çimenlerle kaplıydı, diz boyu falan ve aralarında hiç görmediğim tek türde bir çiçek vardı. Mor ya da pembeydi rengi, hatırlayamıyorum ve yan tarafında büyük bir nehir geçiyordu. Etrafın güzelliği büyülemişti beni ama bir yandan da burası neresi, neredeyim diye içimde bir huzursuzluk vardı. Sonra yine arabanın yanında gördüm kendimi ve uyandım. İlginç olan kısmıysa bu rüyayı uzun bir zaman önce yine görmüştüm. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir