Rüyada Vaaz Görmek

Rüyasında halka vaaz ettiğini görmek, büyük bir ise girip emir vereceğine delalet eder. Rüya sahibi eğer bir devlet büyüğü ise sözü geçen bir kişi olur. İlim adamı ise sözlerinden halk faydalanır. Tüccar ise kazancı helal olur. Sanatçı ise yaptığı eserler halk arasında çok beğenilir.

Rüyada vaaz vermek, halktan bir kimse için hayır görmeye delalet eder. Yaptığı vaazını tamamlayamadığını görmek, zorluğa uğrayacağına ve isteğinin yerine gelmeyeceğine; kürsüden vaaz etmek halkın sevgisinin kazanılacağına işarettir.

Rüyada vaaz için kürsüye çıkıp vaaz etmeden indiğini görmek, layık olmadığı halde halk arasında şerefinden eksileceğine ve yerini kaybedeceğine; bir sahrada veya kimsenin bulunmadığı bir yerde vaaz etmek, sözlerinin hiç kimse tarafından dinlenmeyeceğine; hamamda vaaz ettiğini görmek, kötü insanlarla karşılaşacağına delalet eder.

Rüyada bir mecliste bilginlerin karşısında vaaz ettiğini veya başkasının vaazını dinlediğini görmek, hayır ve menfaate; çıplak olarak vaaz ettiğini görmek, yalan söze işarettir.

Vaaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir