Rüyada Uyumak Görmek

Kendini uykuda görmek gaflete, Uyumak yahut bunu istemek tembellik ve işsizliğe; Uyumak, sadece korku ve endişesi olanlar için hayra ve kurtuluşa; diğerleri için pişmanlık ve üzüntüye, Uyku, taat ve ibadette gevşeklik göstermeye, bekar kız için evlenmeyee, Salih ve alim kulun uyuması hayırlı yolculuğa, ceht ve gayrete, yalınzlığa çekilmeye, dünyadan uzaklaşmaya; Sırtüstü uyumak gaflete yahut işi tamamlamaya, sağ yanına yatıp uyumak hayra, sol yana tatıp uyumak hastalık yahut ölüme, yüzükoyun uyumak toprak kazanmaya, mal ve evlada delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Uyanık/Uyanıklık, Uyanmak, Uyandırmak, Uyarmak, Uyuklamak, Yatmak.)

Rüyada uyuduğunuzu görmek,, sevdiğiniz insanlarla beraber mutlu ve huzur içinde uyumak demektir. Kötü bir ortamda uyumak, sağlığınızın bozulacağına ve tartışmalar yaşayacağınıza yorumlanır.

Rüyada uyuduğunuzu görmek,, sevdiğiniz insanlarla beraber mutlu ve huzur içinde uyumak demektir. Kötü bir ortamda uyumak, sağlığınızın bozulacağına ve tartışmalar yaşayacağınıza yorumlanır.

Rüyada kendisinl uykuda görmek, gaflettir.Bir kimse rüyada uyudugunu yahut uyumak istediginl görse, tenbellige ve issizlige işarettir. Bu rüya bütün insanlar hakkinda iyi degildir. Ancak korku içinde bulunan yahut hakkinda bir şiddet ve azabin meydana gelmesi hatirina gelen kimse hakkinda iyi ve hayirlidir. Bir kimse rüyada kabristanda, yol Uzerinde yahut bir kabir üstündeuyudugunu görse, bu rüya hasta için ölüme, saglam için de issizlige işarettir.Uyku, menfaatlarin meydana çikmamasina ve Allah-u Teala Hazretlerinininsana vacip kildigi salih amellerden gaflet etmeye işarettir.Uyku taat ve ibadet sahipleri için mübarek yolculuga ve çalismaya ve tenhabir yere çekilip dünya zinetlerine ragbet göstermemeye işarettir.Bir kimse bütün insanlari uykuda olduklarim görse, umum insanlar hakkindakötülüge veya piyasanin pahali olmasina işarettir.Bazen de bu rüya, müskil islerin olmasina işarettir.Eger halk, kitlik ve pahalilik içindeyseler ve bir kimse de onlarin uykudaolduklarim görse, bu rüya, Allah-u Teala’nin onlardan kitlik ve pahaliligikaldirmasina işarettir,Bir kimsenin, arkasi üzerine uyudugunu görmesi, onun dünyaca nail olacagikuvvet ve kudrete işarettir. Uyku, üzüntü ve kederin gitmesine de işarettir.Yüz üzerine uyumak iyi degildir. Bekar kizlar için uyku nikaha işarettir,Bazi tabirciler, uyku, günahin bitmesine işarettir, dediler.Bazi tabirciler de, uyku, akli örten sarhosluk, bazilari ise, hastalıktir, dediler.Korkan bir kimse rüyada uyudugunu görse, korktugundan emin olur.Bazi tabirciler, uyku, islerden gaflet etmeye işarettir, dediler.Arka üzerine uyumak, isi ve nasihatlarin gafletine zillet ve ölüme bazı kerede isinden ayrilmaya ve isleri bitirmeye işarettir.Yan üzerine uyumak, hayir yahut hastalık ve ölümdür.Bir kimse birçok agaçlar altinda sagina ve soluna yattigini görse, onun nesilçok olur. Kami üzerine yatmak, yer kazanmaya, mal ve evlata işarettir.

Uyumak

“Rüyada Uyumak Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Bir yakınımı tabutta sırt üstü uyurken gördüm. Bunun anlamı nedir, bana anlatabilir misiniz?

  2. Rüyamda kendimi kardeşimin evinde mutfakta yerde uyumuş gördüm misafirler beni uyurken görünce, kardeşimin eşi “O hep böyle uyuyor” dedi. Bu rüyayı yorumlar mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir