Rüyada Uyku Uyumak Görmek

Rüyada kendisini uykuda görmek, gaflettir.

Uyuduğunu yahut uyumak istediğini görmek

Bir kimse rüyada uyuduğunu yahut uyumak istediğini görse, tembelliğe ve işsizliğe yorulur. Bu rüya bütün insanlar hakkında iyi değildir. Ancak korku içinde bulunan yahut hakkında bir şiddet ve azabın meydana gelmesi hatırına gelen kimse hakkında iyi ve hayırlıdır. Zira uyku üzüntülü ve mahzun kimselerin üzüntüsünü ve mahzunluğunu giderir. Korkan bir kimse rüyada uyuduğunu görse, korktuğundan emin olur.

Uyku taat ve ibadet sahipleri için mübarek yolculuğa ve çalışmaya ve tenha bir yere çekilip dünya ziynetlerine rağbet göstermemeye yorumlanır.

Bazı tabirciler, uyku günahın bitmesine yorulur der. Çünkü meleklerin kalemleri uykuda olan kimseden günah yazmazlar. Bazı tabirciler de, uyku, aklı örten sarhoşluk, bazıları ise, hastalıktır, dediler.
Korkan bir kimse rüyada uyuduğunu görse, korktuğundan emin olur.

Bütün insanların uyduğunu görmek

Rüyada bir kimse bütün insanların uykuda olduklarını görse, bütün insanlar hakkında kötülüğe veya piyasanın pahalı olmasına yorumlanır.

Sırt üstü uyuduğunuzu görmek

Bir kimsenin, sırt üstü uyuduğunu görmesi, onun dünyaca nail olacağı kuvvet ve kudrete yorulur. Uyku, üzüntü ve kederin gitmesine de yorumlanır. Bekâr kızlar için uyku nikaha yorumlanır.

 

Uyku Uyumak

“Rüyada Uyku Uyumak Görmek” için bir yorum

  1. Rüyamda 4 yaşındaki kızımın gittiğimiz ama bilmediğimiz bir yerde gece vakti uyunacağı vakit yerde örtüsüz döşeksiz uyku tulumuyla uyuduğunu gördüm. Endişelendim üşüyüp hasta olacak diye. Sonra yine hemen kızımın yakınında taştan bir ranza yatakta onun döşeğini, yorganını, yastığını, gördüm. Rüyanın tabirinde yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir