Rüyada Uyanmak Görmek

Rüyada uykudan uyanmak, yeni bir iş ve hayatta bir değişikliktir.

Rüyada uyanmak ve uyanıklık, hareket, çaba, ibadet ve ikbal ile tabir olunur. Ebu Said El-Vaiz’e göre: Uykuda olup uyandığını görmek, bilmediği bir işe girerek çalışmaya; uyuyan bir kimseyi uyandırdığını görmek, onu hak yoluna getirmek için çalışmaya; birinin kendini uyandırdığını görmek, onun kendisini Hakk yoluna getirmeye çalıştığına delalet eder. 

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Uyumak, Horlama

Abdulgani Nablusi, uyanmak rüyasını beş şekilde yorumluyor: İşlerinde akıllıca hareket etmek, din ve dünya işine devam, şeriatin yasakladığı şeyden çekinme, rızık çokluğu için çalışmak, ömrün uzunluğu ile tabir edilir.

Rüyada derin bir uykudan hemen kalktığını gören, din ve dünya işlerinde gayret sarf eder ve bunu başarır. Herkes uyuduğu halde kendisinin uyanık olduğunu gören, halkın gafletinden faydalanır. Uykusu geldiği halde uyumamak için kendisini zorladığını gören, yorulmuş olmakla beraber işlerinde ve geçimini tedarikte devam eder. 

Rüyada uzun zaman uyanık olduğunu gören, çok yaşar. Rüyada uyanık olduğunu görmek, uyanık iken doğru yolda olduğuna işarettir. Uyanıklık bazı yorumculara göre ömrün uzunluğuna da yorumlanır. 

Rüyada uyuyan bir kimseyi dürterek uyandırdığını görmek, o kimseyi doğru yola çağırdığına delildir. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada kendisini uyanmış görmek, onun ciddi ve samimi olarak hareket ve tövbesine, ticaret ve kazancına yolculuktan gelmesine işarettir.

Uyanmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir