Rüyada Un Görmek

Rüyada un görmek, helal mal ile tabir edilir. Rüyada un çok para kazanmak ve zengin olmak demektir. Un dolu çuvallar görmek, hiç emek harcamadan zengin olmak demektir. Üstü başı una bulandığını görmek, istediğiniz şeylere sahip olacağınıza yorumlanır. Un, mütevazı fakat çok mutlu bir hayatınız olacağına işarettir. Bolluk, bereket, hayırlı para, zenginlik, fazla gelirdir.

Rüyada buğday unu görmek; mal ve rızka, aile bireylerine işarettir. Buğday unuyla hamur karmak akrabaları ziyarete; arpa unun hamuru din ve takva güzelliğine; pirinç unu güzel nimete; diğer hububatın unları hastalıktan kurtulmaya delalettir.

Rüyada un satıcısını görmek; zorluktan sonra erilecek kolaylığa, hazır rızka ve tabi olduğu hakkı başkasına da duyurmaya işarettir. Un elemek hakkı batıldan ayırmaya, un eleyeni görmek, adil yargıca; elek yahut diğer un eleyicileri görmek, insanların hükmüyle güzel yönetildikleri kanun ve nizama tabir edilir.

Rüyada yırtık ve delik elek görmek; kötü kanunlara, hak ile batılı karıştıran kötü yönetime delalet eder. 

(Ayrıca Bakınız; Hamur)

Danyal Aleyhisselama göre; un zahmetsiz elde edilen helal mala işarettir. Arpa unu dinde doğruluğa; kuş darısı un zorlukla hasis bir adamdan elde edilen az bir mala delalet eder. Rüyasında un sattığını gören dinini dünyaya değiştirir.

Ebu Said El Vaiz’e göre; buğday unu görmek, ticaretle elde edilen çok mala delalet eder. Pirinç unu görmek, güç elde edilen maldır. Hububattan herhangi birinin unu o türün tabiri gibi yorumlanır. 

Rüyada un elediğini görmek, hakla batıl arasında ayrım yapmaya delalet eder. Bir rivayete göre de un elemek, günahlarından kurtulmak için tövbe etmek gereğine işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada buğday unu görmek, helal mala; arpa unu görmek, dinde istikamet; pirinç unu güçlükle elde edilen mala işarettir. Rüyada görülen buğday unu rızıktır. Pirinç unu nimettir. Bazen buğday unu; şerefli ilme, yolculuğa, mala, ticarete, mal ve silahtan hazırlığa, kaleye, din ve hidayete ve hastalıklardan kurtulmaya işarettir. Buğdaydan başkasının unu, hastalıktan iyileşmeye; yenmeleri de fakirliğe işarettir.

Rüyada buğday unu yemek, toplu mal ve ailedir. Buğday ununu hamur etmek, rüyayı göreni akrabalarına kavuşturacak yolculuktur. Arpa ununu hamur ettiğini gören kimsenin mümin olduğuna ve düşmanlarına zafer bulmasına işarettir.

Rüyada un görmek ne demek: Bolluk, bereket, hayırlı para, zenginlik, fazla gelirdir. Un dolu çuvallar gören, çalışmadan zengin olur. Üstü başı una bulanan istediklerini alır. Elinde un olan bir erkek, kadın için cömert bir eştir.

Un

“Rüyada Un Görmek” üzerine 5 yorum

  1. Rüyamda unu ağzımla püskürttüğümü gördüm elim ve yüzüm una bulanıyordu. Bunun tabiri nedir?

  2. Torunum için istihareye yattım. Annem una bulanmış bir halde hamur açıyor, ben de oğlumu emzirmek için göğsümü açıyorum. Göğüs ucum yara olmuş, nasıl emzireceğim diye düşünüyorum. Ne anlama geliyor?

  3. Rüyamda bayan arkadaşlarımla birbirimize un atıyoruz. Her tarafımız un olmuş. Benim dilim damağım undan kurumuş, susamışım. Allah hayırlara erdirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir