Rüyada Un Görmek

Buğday unu mal ve rızka, aile bireylerine, Buğday unuyla hamur karmak akrabaları ziyarete, Arpa unun hamuru din ve takva güzelliğine, Pirinç unu güzel nimete, Diğer hububatın unları hastalıktan kurtulmaya, Un satıcısını görmek zorluktan sonra erilecek kolaylığa, hazır rızka ve tabi olduğu hakkı başkasına da duyurmaya, Un elemek hakkı batıldan ayırmaya, un eleyeni görmek adil yargıca, Elek yahut diğer un eleyicileri görmek, insanların hükmüyle güzel yönetildikleri kanun ve nizama, Yırtık ve delik elek görmek kötü kanunlara, hak ile batılı karıştıran kötü yönetime delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Hamur)

Rüyada un görmek, helal mal ile tabir edilir.

Rüyada un çok para kazanmak ve zengin olmak demektir. Un dolu çuvallar görmek, hiç emek harcamadan zengin olmak demektir. Üstü başı una bulandığını görmek istediğiniz şeylere sahip olacağınıza yorumlanır. an istediklerini alır.

Un, mütevazı, fakat çok mutlu bir hayatınız olacağına işarettir.

Bolluk, bereket, hayırlı para, zenginlik, fazla gelirdir.

Danyal aleyhisselama göre; un zahmetsiz elde edilen helal mala işarettir. Arpa unu dinde dogruluga, kus darisi un, zorlukla hasis bir adamdan elde edilen az bir mala delalet eder. Rüyasinda un sattığını gören, dinini dünyaya degistirir.

Ebu Said El Vaiz’e göre; buğday unu görmek, ticaretle elde edilen çok mala delalet eder. Pirinç unu görmek, güç elde edilen maldir. Hububattan herhangi birinin unu o türün tabiri gibi yorumlanır. Rüyada un elediğini görmek, hakla batil arasinda ayrım yapmaya delalet eder. Bir rivayete göre de un elemek, günahlarından kurtulmak için tövbe etmek gereğine işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada buğday unu görmek, helal mala; arpa unu görmek, dinde Istikamete; pirinç unu güçlükle elde edilen mala işarettir. Rüyada görülen buğday unu riziktir. Pirinç unu nimettir. Bazen buğday unu; serefli ilme, yolculuga, mala, ticarete, mal ve silahtan hazirliga, kaleye, din ve hidayete ve hastalıklardan kurtulmaya işarettir. Bugdaydan baskasinin unu, hastalıktan iyilesmeye, yenmeleri de fakirlige işarettir.

Buğday unu, toplu mal ve ailedir. Buğday ununu hamur etmek, rüyayi göreni akrabalarina kavuşturacak yolculuktur. Arpa ununu hamur ettigini gören kimsenin mümin olduğuna ve düşmanlarina zafer bulmasina işarettir.

Rüyada un bolluk, bereket, hayırlı para, zenginlik, fazla gelirdir. Un dolu çuvallar gören, çalışmadan zengin olur. Üstü başı una bulanan istediklerini alır. Elinde un olan bir erkek, kadın için cömert bir eştir.

Rüyada un görmek; helal mal ve kazanca işarettir.

“Rüyada Un Görmek” üzerine 5 yorum

  1. Rüyamda unu ağzımla püskürttüğümü gördüm elim ve yüzüm una bulanıyordu. Bunun tabiri nedir?

  2. Torunum için istihareye yattım. Annem una bulanmış bir halde hamur açıyor, ben de oğlumu emzirmek için göğsümü açıyorum. Göğüs ucum yara olmuş, nasıl emzireceğim diye düşünüyorum. Ne anlama geliyor?

  3. Rüyamda bayan arkadaşlarımla birbirimize un atıyoruz. Her tarafımız un olmuş. Benim dilim damağım undan kurumuş, susamışım. Allah hayırlara erdirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir