Rüyada Tabanca Görmek

Bakınız; Silah

Rüyada tabanca görmek, güçlü ve saygı duyulan biri olmak demektir. Elinde tabanca olan kimse, yaşamında yüksek makamlara yükselir. Rüyada tabanca kullanmak, bir iftiraya uğrayacağınıza yorumlanır. Eğer tabancayla ateş ettiğinizi gördüyseniz, birtakım kararlar almadan önce çok iyi düşünmeniz gerektiğinin işaretidir.

Rüyada tabanca satın almak, birilerinin sizin dedikodunuzu yapacağını belirtir. Tabanca temizlemek, bir işe başlayacağınıza yorumlanır. Tabanca ile ateş etmek, hırslı birine işarettir. Tabanca ile vurulmak, karşı cinsten birine kuvvetli bir şekilde aşık olduğuna yorumlanır.

Rüyada elinde tabanca olduğunu fakat bununla ateş etmediğini gören, kötü sözlerle herkesi kıracak mevkide iken, bunu yapmaktan çekinir.

Rüyada tabanca ile birine nişan aldığını gören kişi, iftira atarak herkesi korkutur. Tabancasının bozulduğunu veya kırıldığı görmek, iftira ederek halkı korkutmak ister fakat bunu başaramaz.

Rüyada belinde veya yanında bir tabanca olduğunu görmek, hiç ummadığı biri tarafından bir zarara uğratılacağına delalet eder.

Rüyada tabanca ile eti yenilen bir hayvanı öldürmek ve o hayvanın etini pişirip yemek, bir işin üstesinden geleceğinize ve o işin sonucunda o işten gelecek hayrı göreceğinize delalettir. Tabanca ile vurduğu hayvanın etini yememek ise işin sonucunun sizden daha çok başkalarının hayrına dokunacağına işaret eder.

Rüyada tabanca ile eti yenmeyen bir hayvanı öldürmek, yapmaya niyetlendiğiniz işin beklediğiniz sonuçları doğurmayacağının habercisidir. Etin yenmeyen bir hayvanı tabanca ile vurup yemek, harama karışacağına; yememek ise beklediğiniz sonucu doğurmasa da o işten zarar görmeyeceğinize delalet eder.

Rüyada tabancadan kurşun çıktığı halde o kurşunun kimseye gelmediğini görmek, bir belayı ucuz atlatacağınıza işaret eder.

Rüyada tabanca ile sevdiği veya aileden birini vurmak, aileden birinin kalbini kırmaya onu manevi olarak yaralamaya işaret eder.

Rüyada tabancaların olduğu bir cephanelik görmek, takım arkadaşlarınızla birlikte ciddi bir mücadeleye girişeceğinize; o tabancalardan alıp harekete geçmek, takım arkadaşlarınızla birlikte ne için savaşıyorsanız başarılı olacağınıza işaret eder.

Rüyada elindeki tabancayı bırakıp başka bir araç almak, eğer tabancadan daha güçlü bir silahsa, işinizde ilerlemenizi sağlayacak gelişmeler olacağına; eğer aldığınız araç tabancadan daha güçsüz bir silah ise işlerinizde ilerlemeye çalışırken imkanlarının sınırlı olacağına delalettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada tabanca görmek, düşmanla tabir edilir.

Tabanca

“Rüyada Tabanca Görmek” üzerine 14 yorum

  1. Rüyamda sevdiğim ve saygı duyduğum biri bana tabanca doğrulttu ama ateş etmedi. Sanki şaka yapıyor gibiydi. Ne anlama gelir?

    1. Birine aşık olmaman veya olman ben bunların ustasıyım. Siz büyükseniz, evliyseniz başka birine uzun zaman sonra aşık olabilirsiniz. Ben bunları böyle biliyorum.

  2. Rüyamda beni öldürmek istiyorlardı. Peşimde iki silahlı adam vardı. Nereye saklansam buluyorlardı beni. Ben de sürekli kaçmaya çalışıyordum… O iki adamla yüz yüze geldiğimde, güya ben dövüp kaçıyordum. Böyle bir şeyler işte. Ne demek?

  3. Rüyamda köyümdeyim. Amcamın oğlunun düğünü varmış. Kalabalık bir ortam, akşammış. Davul çalıyor. Ben amcamın kızıyla sohbet ediyorum. O arada bir sandalyenin üzerine oturuyoruz. Sandalye hareketleniyor ve kapının önüne götürüyor. Orada ayakkabılar var. Biz içeri giriyoruz. Vefat etmiş yengemle sohbet ediyorum. Bana anneme ceviz yollayacağını söylüyor o arada elinde beyaz bir bidonla peynir dolduruyor. Oradan ayrılıp başka odaya gidiyorum ve orada annem ile konuşuyoruz. Kızımı soruyorum. Evde televizyon seyrettiğini söylüyor. Anneme düğün evinden ayrılıp kızımın yanına gitmem gerektiğini söylüyorum. Tam çıkarken bir çift kavga ediyor. Kadın gitmek için kapıya yöneliyor adam onu yakalayıp tabancayla kadına ateş ediyor. Hayatta olmayan bir köylümüzün elinde silahı görüyorum. O arada yerde kızımı yatarken görüyorum. Kızım şu anda 10 yaşında ve yerde çırılçıplak yatıyor. Sol göğsünün üzerinde 7-8 tane su damlası halinde kan görüyorum. Yanında bir çocuk daha var. O ise kafasından vurulmuş, o da çıplak, onun da kafasında ameliyat bonesi var. Yanlarında beyaz gömlekli bir adam var. Çocukların vücuduna bir su sürüyor ama yaralı bölgeye sürmüyor. Ben feryat ediyorum, Allaha yalvarıyorum. O sırada adama “Ambulansı aradınız mı?” diye soruyorum. Bana rakamlar veriyor ama rakamları hatırlamıyorum. 50 rakamının altlarında bazı sayılar söylüyordu ve çok geçmeden uyandım.

  4. Rüyamda hiç tanımadığım bir adamla nedeni hatırlamadığım bir konu hakkında tartışıyoruz, yanımda birileri var. Adam beni tehdit ediyor, silahı kafama kaldırıyor ve ben de “Sık” diyerek korkmadığımı belirtiyorum. Adam defalarca sıkıyor ama silah boş. Bu ne anlama gelmektedir?

  5. Gerçekte kızım ama rüyada erkektim sadece dış görünüş ve sesim değişikti polistim silahımı katil kaptı ve ben kaçmaya başladım ama yakalanacağımı bildiğimden durdum konuşmaya çalıştım ama hiç dinlemeden başımın sol arkasından 2-3 el ateş etti ve kanlar havaya fışkırdı öldüm. Uyandığımda sanki gerçekten vurulmuş gibi acı vardı sabaha kadar başımı tuttum resmen.

  6. Rüyamda annem, babam, anneannem, dedem ve ben bir arabanın içindeydi. Arabayı park ettik annem ve babam arabadan çıktılar. Ben arkadaydım anneannem ve dedem önde idik. Sonra tanımadığım bir kadın arabanın biraz uzağında bana bakıyordu kötü kötü. Sonra kadın silahı arabaya doğru tuttu ve bayağı ateş etti. Allah’a şükür bizi öldüremedi ve rüyam bitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir