Rüyada Pars Görmek

Rüyada pars görmek, sadakat ve düşmanlığını açığa vurmaktan sakınan düşmana işarettir. Rüyada parsla mücadele etmek, böyle bir kimseyle mücadele etmeye; pars görmek, bazen şeref ve yüceliğe delalettir.

Rüyada parsla av avladığını yahut sadece bir parsı olduğunu görmek; rızka, şeref ve itibar sahibi kimse olmaya delalet eder.

İbn-i Sirin’e göre; rüyada pars görmek, düşmanlığı açıkça bilinen bir düşmandır.

Cabir’ül-Mağribi’ye göre: Rüyada bir pars öldürdüğünü veya etini yediğini gören, düşmanına üstün gelir ve malını alır. Pars derisi, kılı ve kemiğini görmek, düşmandan mal almaya işarettir. Bir parsa bindiğini gören, düşmanını kahreder ve ona hükmeder.

Rüyada bir parsı arkasına alıp taşıdığını gören, düşmanına yenilir. Onun minneti altında kalır. Rüyada bir parsın kendisini yüklendiğini, kucakladığını ve diliyle yaladığını veya bir parsı kucaklayıp öptüğünü görenin, düşmanı ile aralarında anlaşma olur.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyada pars görmek, ne sadık ne de düşman olan bir kişi ile tabir olunur.

Cafer-i Sadık’a göre; Rüyada pars görmek ve onunla birlikte yemek yediğini görmek, düşmandan korkmamaya delalet eder.

Rüyada bir parsın kendisini ısırdığını veya pençesiyle yaraladığını görmek, düşmandan bir zarar geleceğine; yerinde veya evinde bir çok parslar olduğunu görmek, düşman yüzünden bela ve büyük zorluklar geleceğine delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada pars görmek; izzet ve yüceliğe, simsarlık etmeye işarettir. Pars, düşmanlığı ve sadakatini açığa vurmayan tereddütlü bir düşmandır.

Ayrıca bkz: Jaguar, Vahşi Hayvan

Rüyada parsla mücadele ettiğini gören kimse, öyle bir insanla mücadele eder. Bir kimse bir parsı olduğunu ve onunla av avladığını görürse rızık elde eder, aziz ve şerefli olur.

Pars

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir