Rüyada Kemik Görmek

Rüyada insan ve hayvan kemikleri görmek mal ile tabir edilir: İnsan iskeleti sünnete uymaya, mal ve nimete; eti yenen hayvanların iskeleti helal mala, diğer hayvanların iskeleti haram mala işarettir.

Bkz: Eğe Kemikleri

Rüyada kemik görmek, insanın kazanç vasıtalarına, binit ve hizmetçisine; bir kemiği kırmak ya da ufalamak hayır işlemeye; kırılan kemiği sarmak güç ve kuvvete, mal ve makama; kemik kırılması hastalığa, hastanın ölmesine delalet eder.

Rüyada kürek kemiği görmek, kuvvet ve kudrete, kadına; kemik sırları açığa çıkarmaya, kira toplamaya, meyveli ağaca; iri kemikler aile ve kavmin büyüklerine, küçükleri ise sıradan insanlara yahut çocuklara delalet eder.

Rüyada kemik görmek tabiri genç erkek için, başarılı bir iş yapacağına yorulur. Daha yaşlı erkek için, pek önemsenmeyen bir hastalığın ilerleyeceğine işarettir. Genç bir kız için sanatçıyla evliliğini haber verir. Kemiklerinizin etinizden dışarı çıktığını gördüyseniz, iş yerinizde birtakım kötülüklerle karşılaşacağınız anlamına gelir. Fakirliğin de habercisidir. Mal, mülk, helal kısmettir.

Rüyada kemik görülmesi, insanın geçimi için gereken malı tedarik etmesine yarayan araç ile tabir edilir. İbn-i Sirine göre; mal ve geçimdir. Enine kemik geçtiği gören, kazanır. Kemiğin üzerinde et varsa, bu kazanç daha çok olur. Rüyasında bir kırık kemiği bağlayıp sardığını görmek, kudret, izzet ve devlettir. 

Rüyada kemiği kırdığını ve düşerek ufalttığını görmek, bir rivayete göre hayır, bir rivayete göre de şerdir. Bir insanın bütün kemiklerini yani iskeletini görmek, çok mal edinmeye ve Allah’u Teala (C.C.) Hazretlerinin emirlerini yapmaya delalet eder. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada kemik görmek, mal ve iyi geçimdir. Rüyada iskelet görmek ise Sünnet-i Seniyyeye uymaya işarettir. Rüyada görülen hayvan kemiği, meydana gelecek mala işarettir. Rüyada görülen hayvan kemiği, elbise giymeye işarettir. Hayvan kemiği malın aslına, kemikler büyük işlere ve mühim hususlara işarettir. 

Bir kimse rüyada kemiklere malik olsa, o kemiklerin miktarınca hayvanlara yahut ev ve dükkanlara malik olur. İnsan kemikleri, hayvan, deve, sığır, ekin, ağaç ve kendisiyle kira alınacak ve istifade edilecek ve insanın geçimini sağlayan şeylere işarettir. Malı olmayan kimse için kemik görmek, dine ve her şeyinde itimat edip güvendiği farzlara işarettir. Kemikler, insanın mal ve kuvveti gibi yaşayışına hizmet eden şeylere, çoluk çocuk, hanımlar, evlat, hayvanat yahut emlaktan olan insanın ihtiyaçlarına yardim edecek seylere işarettir. 

Rüyada kemiklerin büyükleri, bir kavmin büyükleri, küçükleri ise kavmin etba, evlat veya hizmetçileridir. Rüyada kemiğinin kırıldığını veya siyahlaştığını gören kimse, hasta ise ölür, sağlam ise, hasta olur. Bazen de kemik tazim etmeye işarettir. Bundan dolayı bir kimse rüyada kemiğinin katılaştığını veya büyüdüğünü görürse, rüya sahibinin tazime layık olmaya işarettir. Kemik görmek, kötü itikada, eski elbiseleri yenilemeye işarettir. Eğer rüya sahibi hasta ise, hastalığından kurtulur. Bazen kemik görmek, ev kiralarını toplamaya bazen de sırları açığa çıkarmaya ve gizli işlere muttali olmaya işarettir.

Rüyada kemiğinin demir olduğunu gören kimse, uzun bir hastalığa yakalanır veya meşakkati fazla olur ve buna sabreder. Kemiğinin fildişi olduğunu gören kimsenin haramla dolu olduğuna işarettir.

Rüyada kemik görmek, geçinmenizi sağlayacak bir mülke sahip olacağınıza işarettir.

Kemik

“Rüyada Kemik Görmek” üzerine 6 yorum

  1. Arkadaşlar rüyamda elimin soyulup bir anda kemiğimin kalmasını gördüm. Sadece kemik vardı, el kemiğim ne anlama geliyor?

  2. Rüyamda kemikleri görmedim ama bir kişi sadece 32 tane kemik bulduğuna ve olduğunu söylüyor ve ben birisini öldürmüşüm, beni arıyorlardı. Acaba bunların ne anlama geldiğini bana açıklar mısınız, rica etsem?

  3. Ben rüyamda kemikleri arabanın arkasında taşırken gördüm ve kemikler şehitlerin kemikleriydi ama koyun kemikleri gibi düz ve kokusu da ona benziyordu. Bunun anlamı nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir