Rüyada Oyluk Görmek

Bakınız; Uyluk.

Rüyada oyluk görmek insanin kuvveti, rizki, geçimi ve bulundugu yerin halki ile yorumlanır, rüyada oyluğunun kemiğini gören esinden ayrilir ve gurbet ellerinde ölür. Oyluğundan bir parçanin kesilmis veya koparilmis olduğunu görmek, oyluk sahibine bir fenalik gelecegine; oyluğunda çıban ve yara oldugunu görmek hastaliga işarettir.

Oyluklarinin bir iple bagli oldugunu görmek akrabalarindan ayrilmayacagina; oyluğunun killarla kapli oldugunu görmek malinin çok olacagina; oyluklarındaki killari koparip attigini görmek malini bos yere harcayacağına; oyluklarini ince ve zayif görmek yakınlarından birinin hasta olacağına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen oyluk, kişinin kabilesidir. Bir kimsenin kendi oylugunc bir eksiklik görmesi, onun kabilesi olmayip garip olduguna işarettir. Rüyada oyluk kemiğinde agn oldugunu gören kimse, kabilesi hakkinda fenalik eder. Bir kimse oyluğunun kendisinden ayrildiğini görse, üzüntüden kurtulamaz. Bir kimse oyluguna bir parça etin yapistigini görse, kendisinden olmayan bir çocuk o kimseye nispet edilir ve “bu çocuk sendendir” denir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir