Rüyada Örümcek Görmek

Rüyada örümcek görmek; dokumacıya, ibadete düşkün, takva ehli kimseye işaret eder. Örümcekle karşılaşmak, böyle biriyle karşılaşmaya delalet eder.

Rüyada örümcekler tarafından yeni yapılmış bir örümcek ağı görmek, mutlu ve yıkılması mümkün olmayan emin bir yuvanız olacağı anlamına gelir.

Rüyada örümcekten korktuğu halde onun bir canlı olduğunu düşünerek öldürmediğini görmek, hayra ve dine sevgi beslemeye işarettir.

Rüyada evinde örümcek ağı görmek, yoksulluğa; bunları süpürüp attığını görmek, fakirlikten kurtulmaya delalet eder.

Rüyada örümceklerin bir ağ ördüğünü görmek, mutlu olacağınız bir haber almak demektir. Örümceğin yiyecekler üzerinde dolaştığını görmek, kimsenin kısa bir süre parasız kalması anlamındadır.

Rüyada örümceklerin bir ağ oluşturarak bir yolu kapadığını görmek; çok çalışıp ter döktükten sonra ödüllendirileceksiniz şeklinde yorumlanır.

Rüyada dişi örümcek görmek, sihir yapan bir kadına da işarettir. Rüyada dişi örümcek görmek; bazen tembel, hilekâr ve zayıf bir kadına, yoldan çıkmış kimseye, kocasının yatağında yatmak istemeyen ahlâksız kadına işaret eder.

Rüyada dişi örümcek yakalamak görmek, böyle bir kadınla evlenmeye; rüyada dişi örümcek öldürmek, yukarıdaki niteliklerden birini taşıyan kimseden kurtulmaya delalet eder.

Rüyada örümceğin ördüğü ağ ile birlikte öldürüp yok etmek, zayıflık ve gevşekliğe delalet eder. Örümceğin damdan düşmesi şiddetli kışa; örümcek ağlarında oluşmuş bir kazak ya da kıyafet görmek, soğuk kışı sağ salim ve esenlik içinde geçireceğinize delalet eder.

Rüyada bir örümceğin kendisinden kaçtığını gören, zayıf ve dindar bir adamdan ayrılır. Örümcek ağını kendiniz dokuduğunuzu görüyorsanız, dokumacılık sanatını bilmeye işarettir. Rüyada örümceğin ördüğü örümcek ağlarının eline bulaştığını gören kimse, bir başkasının başladığı işe sonradan dahil olur başarı elde eder. Örümceği yakalamaya çalışıp, bir türlü yakalayamadığını gören kimse

Kirmani’ye göre; rüyada örümcek görmek, dokumacı ile tabir olunur. Bir örümcek tuttuğunu gören, bir dokuma ustası ile arkadaş olur. Ebu Sait

El-Vaiz’e göre; Dişi örümcek, eşiyle geçinemeyen evinden kaçan ahlaksız bir kadına delalet eder. Bir dişi örümcek tuttuğunu gören, böyle bir kadınla evlenir. Dişi örümceğin tabiri “Halbuki evlerin çürüğü her halde örümcek yuvasıdır.” (Ankebut Suresi a.41) mealindeki ayeti gereğince, o kimseye zayıflık ve gevşeklik nail olur.

Ayrıca bakınız: Örümcek Öldürmek

Örümcek

“Rüyada Örümcek Görmek” üzerine 72 yorum

 1. Ben anlayamadım mutluluk mu getiriyor, sıkıntı mı getiriyor çok karışık bir anlamı var.

 2. Rüyamda bir evin içerisinde kaplumbağa bana gizliden yaklaşıyor ve beni ısırmaya çalışıyor korkuyorum ve zıplıyorum. Beni ısırdı mı ? Hayır ısıramadı. Nedir bunun yorumu? Yardımcı olursanız sevinirim.

 3. Rüyamda siyah örümcek gördüm. Pencereyi açtım tıs diye ses nereden geldiğine baktım kornişin üstünde kedi gibi yürüyor. Sonra kitaplığın anahtar deliğinden içeri giriyor (Bu ev arsa olarak duruyor ve mahkemelik dava sonucunu bekliyoruz.). Sonrasında evin kapısını açıyorum imdat diye bağırıyorum o kapı da şimdi oturduğum evin kapısı, oturduğum ev. Sonra bir bakıyorum beyaz badanalı duvarın köşesinde simsiyah büyük yine arsa olan ev. Kapıyı açıyorum “İmdat bana yardım edin!” diye sesleniyorum. Derken hafif gözümü açtım ALLAH’IM YARDIM ET DEDİM ve uyandım

  1. Peki kızkardeşim mahkemeniz ne oldu bende siyah bir örümcek gördümde akıbetinizi merak ettim

 4. Merhabalar benim rüyamda sarı örümcekler bütün vücudumu sardılar. sadece ellerimi görüyorum sonra ellerime de gelmeye başladılar. Nen birer tane atmaya çalışıyordum ama hiç eksilmiyordu. Yapışkanlılardı zor çekiyordum acı yoktu hiç ısırmadılar nereye gitsem takip ediyorlardı yerdekiler. Yorumlanırsanız sevinirim.

 5. Rüyamda gördüğüm örümcekler çeşmeden akıyordu. Ben de su içtim çeşmeden, ağzıma örümcek doldu temizledim temizledim bitiremedim. Anlamı ne? Teşekkür.

 6. Rüyamda iki elimin arasını örümcek ağı bağlamış ve ben bunu bozuyorum ve elimdeki örümceği elimden silkelemeye çalışıyorum ama bir türlü beceremiyorum ve örümcek ilk fırsatta hem ellerimin arasında örümcek ağı kurmaya çalışıyor. Bu ne anlama geliyor?

 7. Rüyamda sarı örümcek gördüm, sırtında nazar boncuğu oluşmuştu, çok garipti. Rüyamda gördüğüm arkadaşıma sorduğumda “17 yıl yaşayan örümceklerde oluşuyor” dedi.

 8. Rüyamda evde bir sürü etrafı örümcek sarmıştı ve ben böyle bir rüya kısa zaman sonra yine gördüm. Yine evde tüm örümcekler vardı, her yerde tavanda, duvarda, halıda, masada, dışarı çıktığımda havada, her yerde. Bunun anlamını bana gönderebilir misiniz?

 9. Rüyamda böyle büyük küçük tombul örümceklerin bana vücuduma yapıştığını görüyordum. Hatta böyle örümcekler uçuyordu. Ben milleti çıkartmaya çalışıyordum. Sürekli vücuduma yapışıp duruyordu. Bir tane küçük bir örümceği elimle sıkıp öldürmeye çalışıyordum, olmuyordu.

 10. Rüyamda mı yoksa gerçek mi hatırlamıyorum ama kapının tam eşiğinde duruyor büyüklüğü 1 metreye yakın her tarafı nazar boncuğuyla kaplanmış örümcek görüyorum sonra yataktan kalkıyorum. Burasını iyi hatırlıyorum yanı rüyadan kalktığımı sonra elime bıçak alıp diğer odalara gidiyorum sonra gözümü bir açıyorum yatağımdayım… Bu ne anlama geliyor, yardımcı olur musunuz?

 11. Rüyamda siyah örümcek üzerime geliyordu, ben de itiyordum daha sonra tavana baktım, başka bir örümcek vardı ve ağın içinde pirinç taneleri vardı. Bir anlamı var mıdır, acaba? Teşekkür ederim.

 12. Ben ardı ardına 2 örümcek gördüm. Birisi daha önceden gördüğüm bir örümcek ve yeşil otların arasında, birisi daha önce hiç görmediğim garip bir örümcek ve o da otlatın arasında. Beni görünce beni kovaladı ve sanki benim içime girdi. Eve gittiğimde içimde olmadığını fark ettim.

 13. Rüyamda örümceğin özünü çıkartıp, çikolatayla karıştırıp yiyordum…

 14. Çok küçük bir çadırın içindeyim. Çadırın tavanında file gibi bir şey gerili ve içinde bir sürü küçük sarı örümcek. Bazı yerlerde örümcek ağı içinde debelenirken, çadırın ortasındaki direk yıkıldı. Dışarı çıktım, aydınlığa. Temizleyip tekrar kurmak lazım diye düşündüm. Tabirini yapar mısınız?

 15. Eşim rüyasında örümceği lavabonun içinde gezerken, oğlumuz eline almış, eline tutunmuş. Çığlıkla kalktı. Yorumu nedir? Teşekkürler.

 16. Rüyada uyurken, örümcek vücudumda geziniyordu. Ben de rahatsız oldum. Dokunayım derken, belimi ısırdı. O acıyla uyandım. Bu rüyanın tabiri öğrenebilir miyim? 🙂

 17. Rüyamda örümceği elime aldığımı gördüm ve korktum. Elimde tuttum birkaç saniye sonra yere attım. Bunun rüyadaki tabiri nedir?

 18. Rüyamda simsiyah bir örümcek gördüm. Yatağımdayım o da ayağıma yapıştı. Çok korkuyum ama hiç hareket etmedim. Gitmesini bekledim. Birazdan aynı evdeyim. Ablamla geçiyorduk. Onu bir daha gördüm yine korktum ve kaçmaya çalıştım. Ama ayağıma bir daha yapıştı. Ablama gitmedi bana geldi. Ben de onu çıkartmaya çalıştım. Ona dokundum ve iğrendiğimi hatırlıyorum en son bir yılan tarafından yakalandığını gördüm ve üzüldüm. Lütfen bana ne anlama geldiğini yorumlayınız. Çok merak ediyorum. Çok teşekkür ederim.

 19. Rüyada yakaladığınız bir örümceğin, sizden kurtulup sizi ısırması ne anlama gelir?

 20. Rüyamda binada eve çıkmaya çalışıyorum. 1. katta kırmızı bacaklı bir örümcek görüyorum. Korkuyorum, geri iniyorum. 2-3 kere çıkmaya çalışıyorum o hep orda. Sonra gri kırkayak gibi bir hayvan daha görüyorum.

 21. Rüyamda beyaz bir örümceğin üstümde dolaşması ve onu öldürmek için üzerine sertçe basıp ölmediğini ve kaçarak koynuma girip kaybolmasının ne anlama geldiğini istiyorum, lütfen.

  1. Hayatınızda bulunan size değer veren ama sizin fazla önemsemediğiniz kişi ile evleneceksiniz bekarsanız.Evli iseniz yorumu hakkınızda çok iyi şeyler konuşulduğu ve istediğiniz önemli bir şeyin gerçekleşeceğidir. İnşallah.

 22. Evimizde çıkan uzun bacaklı, zararsız örümcek, rüyamda beni ayağımdan ısırdı. Çok ağrılı bir sancı hissettim. Ayağıma baktığımda damarlarıma yukarı, derimin altından kırmızı yukarı doğru çıkıyordu.

 23. 3 kere aynı şekilde kıyamet günü gördüm birde binlerce örümcek gördüm her çeşidinden vardı. Lütfen bu ikisiyle ilgili bilgi verir misiniz?

 24. Rüyamda sarı örümcekler birbirine kenetlenmiş bir şekilde ağdan sarkıyorlar. Sonra ben de onları uzak tutmak için elimle vuruyorum ama sadece örümceklerin sertliğini hissediyorum. Acaba bu ne anlama geliyor? (Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.)

 25. Ben rüyamda amcamın karısı örümceğe benzer bir yaratığa dönüşmüş. İlk başta öldürmeye çalışıyoruz sonra bizimle konuşuyor “Amcanın eşiyim. Çok günahım olduğu için Allah böyle yaptı” diyor. Ben de diyorum ki “Allah istediyse öyle yaşamalısın” diyorum. Bu ne anlama gelir? Bana yardımcı olun lütfen.

 26. Banyoda çocuk yıkayacakken tavandan beyaz örümcek düştü, su döktüm gitsin diye ama gitmedi.

 27. Rüyamda yeşil örümceğin başımı iki kez ısırdığını gördüm anlamı nedir? Örümcek iyi mi, kötü mü, anlamadım.

 28. Tam sofrada yemek yiyorduk ailece, abimin bana örümceği gösterdiğini gördüm. Baktığımda örümceğin nerdeyse 2,5 el genişliğinde olduğunu gördüm. Ben kaçıyordum, o üstüme geliyordu. Şimdiden teşekkürler.

 29. Örümcekle konuştuğunu görmek ve korkmak, sadece örümceğin gözlerini görmek ne demektir?

 30. Rüyamda biri çok büyük, diğeri yavru, iki turuncu renkte örümcek vardı. Büyük olan yüzüme yapıştı, ondan kurtulamadım ve titreyerek uyandım. Teşekkür ederim…

 31. Arkadaşlar, bu tabirler doğru kesinlikle çünkü ben örümceğin damdan düştüğünü görmüştüm ve öyle bir kar yağıyor ki, 2 gündür okul tatil. Keşke bu tabire daha erken baksaymışım:) Emekleriniz için teşekkürler ruyatabirleri.gen.tr. 🙂

 32. Rüyamda koltuğun altını bezle temizlerken büyük bir örümcek, ağı ile yukarı çıkıyor. Ben de çok korkuyorum sonra yere iniyor. Ben onu yakalamaya çalışırken kaçıyor sonra geri geliyor. Ve en sonunda saçımı çekiyor. Anlamı nedir, bana yardımcı olur musunuz?

 33. Rüyamda pirinç temizliyordum içine siyah bir örümcek düştü, öldürmedim. Pirinç içinden örümceği çıkardım attım. Anlamı nedir?

 34. Ben rüyamda uçan bir örümcek gördüm. Bu örümcek benim başıma konuyor ama ben ona bir şey yapmıyorum.

 35. Benim rüyamda örümcek büyük bir avuç içi kadar rengi kül rengi ve saçlarımdan aşağıya sarkıyordu ve baya çok örümcek vardı. Açıklar mısınız, burada bulamadım. Teşekkür ederim şimdiden.

 36. Rüyamda yanlışlıkla örümcek ezdim fakat öldürmedim. Elime bir şey yapışmış farkında değilim ondan örümcekler dökülüyordu. Örümcekler ip gibi uzuyordu elimden. Elimi salladıkça örümcekler dağılıyordu.

 37. Ben rüyamda kahve koyup içtiğimi gördüm kahve bittikten sonra bardağın içine bir baktım ve küçük bir örümcek vardı ama kıpırdamıyordu. Nedir acaba? Lütfen merak ediyorum.

 38. Rüyamda 2 tane çok büyük devasa örümcekler evimde gördüm birisi oğlumu yedi, ben de eşimle beraber gerçekte olmayan ama rüyada güya bir kız bebeğimle beraber evden kaçıyoruz. Dışarda o kadar gür ve net bir şekilde bağırarak oğlum için ağlıyorum. Bir adam gelip beni dilenci zannedip bozuk 2 TL veriyor, ben onları yere atıyorum. Sonra birden oğlum yanıma geliyor, sevinçten oradaki çay bahçesindeki herkese çay ısmarlıyorum 340 TL tutuyor, fakat benden 300 TL alıyorlar. Ben parayı öderken 305 TL veriyorum, 5 TL’yi bana geri veriyorlar. Yanımda olan eşim bir anda kayboluyor kalabalıkta, nerde olduğunu bakarken vapur iskelesinde arkası dönük bir şekilde görüyorum. Oğlumla ona doğru giderken kalabalıkların içinden geçmek zorunda kaldık fakat küçük kız bebeğini bir daha göremedim. Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim.

 39. Rüyamda evimden uzaklaştırmaya çalıştığım tarantula cinsi ve büyük bir örümcek beni ısırdı ve ben taksi bulup hastaneye gitmeye çalışıyordum. Etrafım ise çöplük gibi evler ve evsiz gibi insanlarla doluydu.

 40. Rüyamda evimmiş ama başka bir yer, çok geniş han gibi bir yer. Ayağıma büyük, siyah bir örümcek düşüyor. Tüm ayaklarını çoraplarımdan bile hissediyorum. “Eyvah ısırdı” diyorum. Ayağımı sallıyor, düşürüyorum örümceği. Çorabı çıkarıp bakıyorum hiçbir şey yok, “Isırmamış” diyorum sonra örümcek bir delikten içeri giriyor, büyükçe bir delik. Elimde sopa var, ucuyla deliğe doğru uzatıyorum yıkılıyor, arkası görünüyor birden orası dışarı oluyor. Kum yığını gibi bir şey var orayı karıştırırken birde sarı renkte dişi arkasında kesesi olan büyük örümcek çıkıyor. Sonra birden bir kabuktan bir şey çıkmaya çalışıyor. Değnekle o kabuğu açıyorum içinden çok güzel renkte bir kuş çıkıyor tacı var başında, kuyruğu yok, üst tarafı bordaya dönük kırmızı, alt taraf petrol mavisi gibi parlıyor. Şaşkın bakıyorum. Kabuktan tam çıkıyor örümcekler aralarına alıp sanki bekçileri gibi gidiyorlar. Birde bana bakıyorlar giderken. Sonra o kum yığınını karıştırıyorum bilatik pet şişelerde bidonlarda sıvı bir şey görüyorum onların mazot olduğunu sanıyorum “Oğlum almış, saklamış” diyorum. “Kaçak mı, bunlar?” deyip endişeleniyorum. Sonra oradan tepeden aşağıya iniyorum oğlumu görüyorum sesleniyorum, “Oğlum başıma ne geldi biliyor musun?” diyorum duymazdan geliyor. Ben de “Senin gömünü buldum” deyince “Anne sus, duyulmasın” diyor. Ben kızıyorum sonra başımı göğe kaldırınca gökyüzünde kırlangıç kuşlarının kapkara bulut gibi gökyüzünde döndüklerini görüyorum. 🙂 Rüyam uzum bağlantılı ama örümcekle ilgili bu kadar e-maili açamıyorum inşallah buradan okuyabilirim. Okudum yorumu karmakarışık biri iyi diyor, biri kötü.

 41. Ben rüyamda ufak ama toparlak iri örümcek gördüm. Başta olduğu yerde duruyordu sonradan evde yanan bir şey vardı ne olduğunu hatırlamıyorum ama onun yanına gidip yattı sırt üstü sonra birden yanmaya başladı örümcek. Bende onu izliyordum o sıra da beni gördü ve kovalamaya başladı. Evdeki bir kapının önünde su vardı o kapıdan çıktı hemen bütün kapıları kapattı beni kovalıyordu kapıda falan bekliyordu. Acaba nedir bunun yorumu?

 42. Rüyamda yatağıma girip gözlerimi kapadıktan 3 veya 5 dakika sonra bir kuşun yatak odamda kanat çırpısının sesini duydum ve kafamı kaldırdım ki gerçekten bir serçe kuşu odamın yarısına doğru uçup geri döndüğünü gördüm. Aynı anda da bir örümceğin ne büyük ne de küçük yatak odamın yarısını örümcek ağıyla ördüğünü gördüm. Kendi kendime diyorum bu nasıl olur ben yatağa gireli 5 dakika olmadı bile, ne çabuk ördü diyorum. Meğerse kuşu yakalamaya çalışıyormuş. Ne cesaretli örümcekmiş diyorum. Serçe kuşundan ufacık ama kuşu yakalamaya çalışıyor diye yorumladım. Neyse ayağa kalktım kuşu dışarı salıvermek için örümceğin ağızını temizlemeye çalışıyordum. Ben temizlerken örümcek odanın sağ tarafından tavana doğru çıkıyordu. Oradan birden benim üzerime atladı ben pustum arkama saklanan kuşa doğru düştü ve göremedim. Birden korkuyla uyandım. Rüyamı kısa zaman içinde yorumlarsanız sevinirim.

 43. Ben rüyamda yatağıma yatacakken örümceğin bacaklarını uzatıp benim yüzüme yapıştığını gördüm ne anlama gelir?

 44. Şimdi ben rüyamda eşim yanımda yatarken göğsünden ve sırtından çıkan iki örümcek gördüm bunun tam açıklamasını bilen var mı?

 45. Rüyamda kendi evimizle ile yeşilliği bol bahçe gibi bir yerdeyiz. Önce bahçedeyiz, o bahçe de örümcek yetiştiriyorlarmış. Sonra korktuğum için annem, babam, ben eve geldik. Evde ağabeyimin odasında, insan yüzü büyüklüğünde 10-15 adet örümcek var. Sonra kendi odama geliyorum, oraya geliyorlar. Çaresiz kalınca balkona çıktım. Oraya geldiler annem, babam ben ordayız. Babama yalvarıyorum kucağına al beni diye almıyor korkuyorum. Ve uyanıyorum. 12 yaşındayım beni çok etkiledi lütfen yardım edin.

 46. Rüyamda birden fazla örümcek ve ağlarına takılmış küçük kelebek gördüm. Ama örümcekler o kadar çok ki ve her biri farklı çeşitten benzerleri yoktu.

 47. Bende büyük buyuk örümcekler gordum avcumun ici kadardı hepsi .bi terasdaydim ordaydı orumcek.hepsi cok farkli orumceklerdi bi tanesi yarasa orumcegiymis bi tanesi görünmez oluyordu bunun gibi farkli farkliydı sonra bi yere oturuyorum duvara yaslaninca sırtıma batiyor canim yaniyor arkamdaki nasil bi örumcekti bilmiyorum görünmez örümcek yada dikenli bi örümcek gibi dusunuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir