Rüyada Nişanlanmak Görmek

Rüyada nişanlanmak, mutluluğa delalet eder. Kişinin hayalini kurduğu ve çok istediği bir şeyi elde etmesine işaret eder. Rüyayı gören kişinin hayatındaki bütün engelleri aşarak sonunda mücadele ettiği şeyin ödülüne kavuşacağına delalet eder.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Düğün, Evlenmek

Rüyada tanımadığınız birisiyle nişanlanmak, iyi bir haberle karşılaşacağınızı gösterir. Nişan bozulması ise rüya tabirlerince pek hayra yorulmaz.

Rüyada tanıdık biri ile nişanlanmak, sıkıntı ve üzüntü yaşayacağınıza; tanımadığın biri ile nişanlanmak, bir tehlike ile karşı karşıya kalacağınıza; tanımadığınız iki insanın nişanlandığını görmek, mutlu ve huzurlu olunacağına işarettir.

Rüyada bir nişana giden kişi yeni şeyler öğrenecek, yeni insanlarla tanışacak demektir. Rüyada nişanlandığını görmek, beklediği fırsatın geleceğine yorumlanır.

Rüyada Birinin Nişanlandığını Görmek 

Rüyada birinin nişanlandığını görmek, rüya sahibine de mutluluktan pay olacağına işaret eder. Bir iş hayatı ya da evlilik, aşk hayatı gibi konularda kişinin yüzünün güleceğine delalet eder.

Rüyada Nişanlandığını Görmek Diyanet Tabiri

Rüyada nişanlandığını görmek Diyanet yorumuna göre; rüyayı gören kişinin evlilik çağında olması ile evleneceğine delalet eder. Rüyayı gören kişi evlilik çapında değil ise kardeşlerde, akrabalarda kısacası hanede bir kişinin kısa süre içerisinde evleneceği anlamına gelir. Bu haber rüya sahibini de yakından ilgilendiren ve mutluluk dağıtan bir duruma işaret eder.

Rüyada Sevdiğinle Nişanlanmak 

Rüyada sevdiğinle nişanlanmak, rüyayı gören kişinin hayatındaki tüm emellerine sırası ile kavuşacağına işaret eder. Kişinin hayatında önceliklerinin olduğuna ve bu öncelik sırasına göre hayatını şekillendireceğine yorulur. (Bkz. Sevdiğini Öpmek)

Rüyada Zorla Nişanlanmak 

Rüyada zorla nişanlanmak, hayırlı olmayan bir rüyaya işaret eder. Rüyayı gören kişinin hayallerini gerçekleştiremeyeceğine, hanesinden yüklü bir miktar para çıkacağına işaret eder. Hem duygusal olarak kayıp yaşamaya hem de maddi olarak kayıp yaşamaya delalet eder. (Bkz. Zorlamak)

Rüyada Nişanlanan Birini Görmek 

Rüyada nişanlanan birini görmek, mutlu bir haber almaya işaret eder. Geleceğe umut ile bakmaya yönelik delalet eder.

Rüyada nişanlanmış birini görmek, hane içerisinde evlenmenin sıra ile olacağına işaret eder.

Rüyada Birini Nişanlanırken Görmek

Rüyada birini nişanlanırken görmek, kişinin kafasının karıştığına işaret eder. Hayattan zevk almamaya ve yaşantısında birtakım sorunlar olduğuna işarettir.

Rüyada Oğlunun Nişanlandığını Görmek 

Rüyada oğlunun nişanlandığını görmek, rüyayı gören annenin ya da babanın geleceğe dair umutlarına delalet eder. Oğlu ile gururlandırıcı bir haber alacağına işaret eder. Oğlunun mürüvvetini görmeye ya da oğlunun iş ve kariyer hayatındaki başarılarını görmeye işarettir. (Bkz. Oğul)

Rüyada Birinin Nişanlandığını Duymak 

Rüyada birinin nişanlandığını duymak, rüyayı gören kişinin hiç beklemediği bir anda mutlu bir haber alacağına işaret eder.

Rüyada Nişanlanmaktan Vazgeçmek 

Rüyada nişanlanmaktan vazgeçmek, rüyayı gören kişinin kafasındaki karışıklığa işaret eder. Aşk ilişkilerinde ya da iş ilişkilerinde bağlanma problemi yaşamaya işaret eder. Ortaklığı bozmaya ya da nişandan, evlilikten vazgeçmeye işaret eder.

Rüyada Eşi ile Nişanlanmak 

Rüyada eşi ile nişanlanmak, rüya sahibinin eşine olan sadakatine ve aşkına işaret eder.

Rüyada Kuzenle Nişanlanmak 

Rüyada kuzenle nişanlanmak, aile içi mutluluğa işaret eder. Kalabalık bir aile olacağına delalet eder. Akrabaların birbiri ile uyum içinde ve oldukça kalabalık halde bir seyahat yapacağına, birlikte bir etkinlik yapacaklarına işaret eder.

Rüyada İstemeden Nişanlanmak 

Rüyada istemeden nişanlanmak, rüyayı gören kişinin kafasının karışık olduğuna işaret eder. Rüya sahibi bir işe girecek ise bu işi içinin sinmediğine işaret eder. bir kişi ile evlenecek ise yuva kurmaya cesaret edemediğini gösterir. Hayatındaki birkaç günün zorlu ve kararsızlıklar ile geçeceği anlamına gelir.

Rüyada Nişanlandığını Duymak 

Rüyada nişanlandığını duymak, rüyayı gören kişinin umursamaz ve vurdumduymaz bir hayat yaşamak istediğine; ancak öyle bir kişi olmadığına delalet eder. Rüya sahibinin düşünmekten ve sürekli kendinden önce başkalarını düşünmekten yıprandığına işaret eder.

Rüyada Çocuğunun Nişanlandığını Görmek 

Rüyada çocuğunun nişanlandığını görmek, anne ya da baba olarak kişinin bir hayalinin olduğuna işarettir. Kişinin yaşamak için bir umudunun olduğuna, hayatta başarı ve para elde edebilmek adına çalıştığına işaret eder.

Rüyada Nişanlanıp Yüzük Takmak 

Rüyada nişanlanıp yüzük takmak, rüyayı gören kişinin hayatında büyük bir mutluluğa şahit olacağına işaret eder. Hem kendisini hem de çevresindekileri mutlu edecek bir haber almaya âlâmet eder. Geleceğini inşa etmeye delalet eder. Hayatındaki çoğu seçimleri temsil eder. Bu seçimlerin hepsinin başarı ile sonuçlanacağına işaret eder. Sevdiği kişi ile evlenmeye, sevdiği işi yapmaya, istediği hayatı sürmeye işarettir.

Nişanlanmak

“Rüyada Nişanlanmak Görmek” üzerine 8 yorum

  1. Ben rüyamda istemeden nişanlanıyorum. Daha doğrusu bana nişan tarihi veriyorlar. “Ocak 1 de nişanlanacaksın” diyorlar. Ben “Olmaz” diyorum sonra kendim de isteyerek kabul ediyorum ve ağlıyorum. Bu rüyanın yorumunu alabilir miyim?

  2. Rüyamda sevgilim varken başka birisiyle nişanlanıyordum ama sonra da nişanladığım kişiden hoşnut kaldım ve aşık oldum. Bu rüya neye işarettir?

  3. Kardeşler, abiler, öncelikle benim rüyamı bilen kişi yorum yapsın. Önceden nişanlanıp, ayrıldım. O evlenip gitti. Rüyamda onunla tekrar nişanlanıyorum. Bir tane parkta buluşuyoruz ve sarılıp yanaklarını öpüyorum. O da güler yüzlü oluyor. Az sonra bir yere gidiyor. Hemen yanımızda 5.10 metre yaşlı çift oturuyor, bizi izliyordu. O yanımdan gidince yaşlı çifte anlattım. Ben bu durumda ne yapayım?” diye. Cevap olarak kendi yaşadıklarından anlattı. Sonra hiç ayrılmadan yaşlı çiftlerle bir anda bizim evde buluyorum, kendimi. Yemek yiyoruz. Sonra da uyanıyorum.

  4. Rüyamda nişanlım kapıyı çalıyor. Açıyorum fakat çok ciddi duruyor. Konuşmuyor, adam gülümsemiyor bile. İzin almak için yanına yanaşıyorum, bana mısın demiyor. (Tabi gerçek hayatta bekarım buda bir parantez olsun yorum için.) Sonra yaptıklarından dolayı gıcık oluyorum. Çıkıp gidiyorum. Dönmem için mimik işareti yapıyor ama çekip gidiyorum. Sonunda zafer benim oluyor… 🙂

  5. Rüyada mahallede bir nişan töreni yapılmakta, ben o sırada oradan geçip gidiyorum bir iki saat sonra tekrar aynı yerlerden geçerken tebrik etmek üzere yaklaştığımda nişanın bozulduğunu bir kısım insanı üzüntülü ve ağlamaklı görüyorum. Komşuyu çıkartamıyorum? Bu rüyanın yorumunu rica edebilir miyim?

  6. Rüyamda tanımadığım biriyle nişanlanacağımı öğreniyorum. Büyüklerimden biri, sanırım 15 sene önce vefat eden babamdı, elinde altın bir tepsinin içinde altın yüzük, kurdele ve altın bir makasla önüme gelip bana uzatıyor. Benimse haberim yok, görünce çok şaşırıyorum. Yorum alabilir miyim lütfen?

  7. Ben rüyamda sevgilimle nişanlanıyordum ama ben sevgilimin ailesi değil bir tek sevgilim gelip istiyordu. Ailem de beni veriyordu. Sevgilim benim telefonumu değil de annemin telefonunu arıyordu. Bende cevap vermeyince bana küsüyordu ve günlerce konuşmuyordu. Bu rüya neye işarettir?

  8. Merhabalar ve de hayırlı ramazanlar. Rüyama dair yazılara baktım ancak nedense sindiremedim ve anlayamadım. Bana yardımcı olur musunuz? Rüyamda kendi evimdeydim anlamadığım şekilde evim kalabalıklaştı bana bir ütüsüz elbise giydirdiler(normalde asla elbise giymem nefret ederim) içeri girdim birinin yanındaydım ve yüzü bulanıktı görünmüyordu. Yüzük çıkarıldı ve hayretteydim. Babama baktım ancak o yoktu. Bağırmaya başladım babam nerede diye meğerse babamın haberi yokmuş kendi odama gelip elbiseyi çıkardım ve direk evden çıkarak babamın işyerine gittim. Orada uyanmışım zaten. Lütfen bunu yorumlayabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir