Rüyada Nişanlı Görmek

Rüyada nişanlı görmek, evli kimse için sevgi ve mutluluğun artacağına işaret eder. Bekar kimseler için de hayırlı bir kısmet anlamına gelmektedir. Evli kimseler için aynı zamanda kutlama ve sevinç habercisidir. Bu rüya kişinin karşısına çıkacak yeni fırsat ve yollar olarak da ifade edilir. 

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız:  Nişan, Evlilik

Rüyada Nişanlını Görmek

Rüyada nişanlını görmek kişinin hayrına yorulur. Rüyayı gören kişinin iş hayatında ya da aile hayatında güzel gelişmeler olacağına, büyük projelere girip adından söz ettireceğine işaret eder. Çok uzun süre boyunca bereketli ve bol kazanç sağlayacak bir işe gireceğine tabir edilir. Rüyayı gören kişinin bazı ailevi sorunlar yaşayacağı ancak  kısa sürede atlatacağı anlamına da gelir. Kişi doğru adımlar ve gösterdiği sabır sayesinde hiç ummadığı kadar büyük başarılara imza atar.

Rüyada nişanlısını güleryüzlü görmek, sevinçli haber ve gelişmelere; onu asık çehreli görmek, -evli ve bekar kimseler için- üzüntü ve kedere delalet eder. 

Rüyada Eski Nişanlıyı Görmek 

Rüyada eski nişanlıyı görmek, geçmişten gelen sıkıntılara ve dedikoduya işarettir. Rüyayı göre laf, söz nedeniyle zorluk yaşar. Eski nişanlıyı görmek aynı zamanda uzun zamandır görüşmediğiniz eski bir dost ile görüşmek ve ondan haber almak anlamına gelir. (Bkz. Eski Sevgili)

Rüyada eski nişanlıyı görmek, ilişkisi olanlar için pek de hayra yorulmaz. Üçüncü kişi, fikir ayrılıkları, kavga gibi sebeplerden ilişkinin çıkmaza gireceği ve hatta biteceği anlamına gelir. Aynı zamanda geçmiş ile alakalı hala kafasında bir şeyler kurduğu anlamına gelir. Bu sebeple canının sıkıldığı ve bu düşüncelerden kendini kurtaramadığı rivayet edilir.

Rüyada eski nişanlı ile konuşmak, gerçek hayatta da bir beklenti içinde olmaya; eski sevgili, eş veya nişanlı ile barışma arzusuna yorulur. Bir başka rivayete göre rüyada eski nişanlı ile konuşmak halledilmemiş meselelere işaret eder.

Rüyada Nişanlı Olduğunu Görmek 

Rüyada nişanlı olduğunu görmek, genelde çok sevdiğiniz ve aşık olduğunuz bir insan varsa gün içinde onunla evlenme hayali kurmakta ve nişan detayları düşünmektesiniz, demektir. Kişinin gerçekleşmesini istediği durumların rüyada olması psikolojik açıdan oldukça normaldir. Bilinçaltında evlenmek, mutlu olmak, aile kurmak gibi hayalleri bulunduran kimseler gün içinde düşündüklerini rüyada görebilirler. 

Rüyada nişanlı olduğunu görmek bekar kişiler için hayırlı kısmet, evli kişiler için kutlama ve güzel haber olarak tabir edilir. Bu rüya karşınıza yol ayrımları ve yeni fırsatlar çıkacağı anlamına da gelir. (Bkz. Evli Olduğunu Görmek)

Bir başka rivayete göre rüyada nişanlı olmak, kişinin hayatında hayırlı işler yaptığına delalet eder. Rızkını allahtan istemeye ve yalan dolandan uzak durmaya, asla harama bulaşmamaya alamettir. Nasipten öteye göz dikmemek, yaşadıkları için şükretmek.

Rüyada Nişanlanmak 

Rüyada nişanlanmak, bekar için evliliğe evli için ise yeni dostluklara yorulur. Rüyada nişanlandığınızı görmeniz; sevdiğinizi kaybetme korkusu yaşadığınızı da gösterir. Eğer bekarsanız nişanlanacağınızın yahut evleneceğinizin habercisidir. Rüyada zorla, gönülsüz ya da mutsuz bir şekilde nişanlandığınızı gördüyseniz gereksiz bir işin yakında sona ereceği anlamına gelir. Rüyada fakir biriyle nişanlanmak murada ermek anlamına gelir.

Rüyada Nişanlanacağını Görmek 

Rüyada nişanlanacağını görmek, size yakında evlenme teklifi geleceği anlamına gelir. Bu bir tür görücü usulü evlenme gibidir. Sizin vereceğiniz cevaba göre yön alacaktır.

Rüyada Nişan Törenine Gitmek 

Rüyada nişan törenine gitmek, hayatınızda çok farklı gelişmeler olacağı anlamına gelmektedir. Bu durum hayatınızı nasıl yaşayacağınız konusunda sizi yönlendirecektir. Aşk hayatınızda ise yeni kişilere, sıfırdan başlangıçlara işaret eder. Bir başkasının nişan törenine gittiğini gören kimse, hayatını değiştirecek yepyeni olaylar yaşar. Hayata bakış açısını büyük ölçüde değiştireceği anlamına gelir. Rüya sahibinin bazı sırlar ve bilgilere sahip olacağına ve hayatını bu bilgiler doğrultusunda değiştireceğine de yorulur. (Bkz. Tören)

Rüyada Nişanlı Olduğunu Görmek İslami 

Rüyada nişanlı olduğunu görmek islami tabiri; iş hayatında hayırlı gelişmeler ve bol kazançlara olarak yorumlanır. Hane içerisinde mutluluk yaşanacağına ve huzurun her geçen gün artacağına işaret etmektedir. Diyanete göre; rüya sahibinin hiç ummadığı anda, güzel hadiselerin gerçekleşeceği ve rüya sahibi neye niyet ederse kabul olacağı manasına gelir.

Rüyada Nişanlı Olduğunu Görmek Psikolojik Yorumu 

Rüyada nişanlı olduğunu görmek psikolojik yorumu; genellikle kişinin özel yaşamında çok sevdiği ve hayatını birleştirmek istediği kişiler ile söz, nişan ve evlenme isteği duyması, şeklinde dile getirilir. Ve bu durumun rüyada ortaya çıkması halidir. Rüyalarında nişanlandıklarını gören kişilerin evlilik arzuları bilinçaltında yer edinir ve rüyalar yolu ile su yüzüne çıkar. Bu durum tamamen bilinçaltımızın, ağzımıza bir parmak bal çalma şeklidir, diyebiliriz.

Rüyada Nişanlanmak Diyanet

Rüyada nişanlanmak diyanet tabirlerine de yorumlanmaktadır. Rüyada fakir biri ile nişanlanmak murada ermek olarak söylenir. Üzüntü ve sıkıntıların son bulacağı, korku ve endişeden sıyrılıp güvende olunacağına alamet eder. 

Yabancı birinin nişanlandığını görmek veya bu nişanı organize etmek, çok yakında nişanlanacağınız veya evleneceğiniz anlamına gelir. 

Rüyada tanımadığın biriyle nişanlanmak, güzel bir habere işarettir. Evli çiftin nişanlandığını görmesi, iyi bir dostluğun habercisidir. Sevdiğiniz kişi ile nişanlanmak şeref ve büyüklük elde edeceğinize, eğer bekarsanız zengin bir kimse ile evleneceğinize işaret eder.

Rüyada Nişanlı Birini Görmek

Rüyada nişanlı birini görmek rüyası bazen kısmetsiz birinin gördüğü bir rüyadır ve üzülmeye, mantıklı düşünmemeye, zor bir hayata tabir edilir. Rüyada nişanlı birini öpmek ise mutlu olmaya ve herhangi bir kimseyle sorun ve sıkıntı yaşamamaya tabir edilir.

Bazı alimler de şöyle yorumlamaktadır; maddi yükü olan bir kişiden uzaklaşmaya, çekilen cefadan sonra ulaşılacak galibiyete, zorluklar sonucu ulaşılmış mala yorulur. 

Rüyada Nişanlı Çift Görmek

Rüyada nişanlanan çift görmek; mutluluğuna özendiğiniz bir kişinin varlığına, bu kişinin aile hayatının ve yaşantısının sizi etkilediğine yorulur. 

Bazı tabircilere göre çekilen zorlukların meyvesinin alınacağına işaret eder. Zahmet ile kazanılan ticari zaferlere yorulur. (Bkz. Evli Çift)

Rüyada nişanlı bir çift görmek güçlenmeye ve hayatı çok sevmeye yorulur. Kalabalıklar içinde eğlenmeye delalettir.

Rüyada nişanlı çift görmek; aksiliklerin peşinizi bırakacağına, her zaman kendisine yetecek kadar parasının oldacağına ve kimseye muhtaç olmamaya yorulur.

Rüyada Nişanlısını Aldatmak

Bir kişinin rüyada nişanlısını aldattığını görmesi, o kişi ile evlenileceği anlamını taşır. Rüyada nişanlısını aldatırken yakalanmak, yapacağınız bazı hatalar yüzünden aranızın açılacağına ve kısa süreli küslüğe yorulur.

Rüyada nişanlısı tarafından aldatılmak görmek, mutluluğa işaret eder. Yeni başlangıçlara, güzel birlikteliklere ve evlilik kararına yorulur. Nişanlısı tarafından aldatıldığını görmek; şans ve kısmet anlamına da gelir. Rüya sahibinin yolu en hayırlı kazanç kapıları ile doludur. 

Rüyada Sevdiğini Nişanlı Görmek

Rüyada sevdiğini nişanlı görmek yakın zamanda yaşanmış kötü anıların hatırlanmasına, gelecekte yaşanabilecek huzursuzluklara işaret eder. Mübarek bir rüya değildir. Daha da kötüsü kötülükleri davet eden bir rüyadır. Kişinin önceden yaşadığı olumsuz anılar, tekrar rüya sahibini bulup üzebilir. (Bkz. Sevdiğini Başkasıyla Görmek)

Nişanlı

“Rüyada Nişanlı Görmek” üzerine 9 yorum

  1. Rüyamda nişanlanıyorum. İlk önce istiyorum ama daha sonra ailesinin ve onun davranışlarını görünce vazgeçiyorum. Ama son pişmanlık fayda etmiyor. Beyaz bir gelinlik giyiyorum ama nişan olduğunun farkına varınca, “Neden renkli bir gelinlik giymedim?” diye söyleniyorum. Ve sarı renkli olmasını istiyorum. Bu arada akşam olmuş. Kuaföre gitmek istiyorum ama gidemiyorum sonra ağlayarak yukarı çıkıyorum. Düğünün ertesi günü bir yere gitmek istiyorum izin alıyorum ama vermiyor. Bunun üstüne sinirlenip arkamı dönüp gidiyorum. İlk defa böyle bir şey gördüm. Yorumlarsanız sevinirim. Çok teşekkürler. 🙂

  2. Ayrıldığım nişanlımın kız kardeşi yanıma gelip ablasının benimle barışmak istediğini söylüyor. Ben de “Tamam olur” diyorum. Sonra eski nişanlım geliyor güler yüzlü ama sanki içinde bir kötülük varmış gibi görünüyor. Sonra bana bir kâğıt uzatıyor. Kağıdın içinde seni istemiyorum yazıyor. Lütfen cevap gönderin. Çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

  3. Rüyamda nişanlımın öldüğünü görüyorum. Mezar taşını ya da ölüm raporunu görüyorum ama ruh olarak mı bilmiyorum ama öldüğünü gördüğüm halde onunla konuşuyorum. Bana hep gülümsüyor. Aynı rüyamda hayır olduğunu ve kahve dağıttığımı gördüm.

  4. Eski sevgilimi ve ondan sonraki nişanlımı rüyamda gördüm. İlk olarak ki sevdiğim kızın karşısında oturuyorum. Eve gittiğimde sevgilimin evi boş ve aramızdan geçen yolu yeşil otlarla gördüm ama kendisini görmedim. Sonra da eski nişanlımı gördüm. Ve sonrasında uyandım. Bu rüyanın anlamı ne merak ediyorum?

  5. Nişanlanmışım yüzük arkası için ablasıyla birlikte alışveriş gidiyoruz. Bir şeyler giyiyorum sonra almaktan vazgeçiyorum. “Yok, içime sinen bir şey yok” diyorum. Oğlan kendi üstüne birkaç şeyler alıyor, çıkıyor. Ablası bana eğiliyor diyor ki: “Bekle, başka mağazalara uğrayacağız. Oradan bakarız” diyor. Sonra oğlan bana yürürken sarılıyor, el ele tutuyoruz. Ama rüyamdaki oğlanı normal hayatımda tanımıyorum. İlginç bir rüyaydı. 🙂

  6. Nişanlıydım ayrıldı benden, rüyamda barışmışız. Yalnız 2 tane yılan vardı yanımızda. Çok korkmuştum. Ne demektir? Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir