Rüyada Anı Görmek

Rüyada anı görmek esasında rüya sahibinin anı ile bağlantılı olan imgeler ile beraber yorumlanmaktadır. Rüyada anı görmek tabiri, kişinin uzun süredir kafasını meşgul eden bir şeylerin olduğunu gösterir. Kişi rüyasında bir anısı sebebiyle zor bir duruma düşmüşse gerçek hayatta sevinçli bir haber alacaktır. Bunun tersine yaşadığı anı yüzünden mutlu olmuşsa dünya hayatında onu bekleyen birtakım zorluklar vardır.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Hatıra, Ahit

Rüyada Anı Görmek Ne Anlama Gelir? 

Anılar insanı derinden etkileyen olaylardır. Tamamen hayatı değiştirebileceği gibi sadece yüzeysel olarak geçmişte kalmış bir olay olarak da anlatılabilir. Bir anısı kişinin rüyasına girmişse bu anısında geçen kişiler ile alakalı olabilir. Rüyasında anısına konu olan kişiler rüyayı gören kişi hakkında konuşuyordur ya da o kişiyi bulmaya çalışıyordur. 

Rüyada anı görmek ne demek: Rüya sahibinin birçok şeye bağımlı birisi olduğunu gösterir. Bu bağımlılık derecesinde olan şeyler maddi bir eşya olduğu gibi manevi duygular da olabilir. Genellikle manevi bir duyguya mesela bir sevgiliye saplantılı olan bir karakteri ifade eder.

Rüyada sevgili ile alakalı bir anı görülmüşse o kişiyi unutamadığını ve sevgisine ihtiyaç duyduğunu gösterir. Rüya sahibi bu bağımlı kişiliğinden ve düşüncelerinden kurtulursa bundan sonraki hayatında daha mutlu ve huzurlu bir hayat yaşayacaktır.

Rüyada Anı Anlatmak Görmek 

Rüyada anı anlatmak görmek bir kişiye duyulan özlem olarak tabir edilir. Rüya sahibi gurbetteyse vatanına, askerdeyse sevdiğine, başka bir ilde okuyorsa anne ve babasına özlem duyuyordur. Kişi en kısa sürede sevdikleri ile kavuşup hasret giderecektir. Rüyada anı anlatmak iyi bir şeydir. Kişi üzerindeki yükü atacak ve kendini bundan böyle daha rahat hissedecektir.

Rüyada Eski Anı Anlatmak Görmek

Rüyada eski anı anlatmak rüya sahibinin şu anki yaşantısının tamamen değişeceği şeklinde yorumlanır. Kişi yeni şehre taşınıp orada hayat kurabilir ya da kısa zaman içerisinde biri ile tanışıp ani bir kararla evlenebilir. 

Rüyasında eski bir anıyı büyük bir topluluğa anlatmak, kişinin ilim ve irfanla dolu olduğunu gösterir. Bu kişi sözüne güvenen ve konuşmalarından hisse çıkarılan biridir. Anlatılan eski bir anı bu topluluktaki kişilerden birini derinden etkileyecek ve o kişi hayatında bazı radikal kararlar alacaktır. 

Rüyasında yazdığı bir mektupta anısından bahsetmek rüya sahibinin alacağı hayırlı bir haber olarak tabir olunur. Rüyayı gören kimse mektubunda anısından bahsedip bir kişiyi doğru yöne yöneltmeye çalışıyorsa o kişiyi müjdeli haberle beklemektedir. Bu haber haneye yeni girecek bir bebek olabileceği gibi birisinden kalan bir miras da olabilir. (Bkz. Mektup)

Rüyada Eski Anıları Görmek

Rüyasında eski anıları görmek kişinin şu anda yaşadığı hayatı sevmeyip eski anıları ile teselli bulduğunu ifade eder. Rüyalar bilinçaltının yansımasıdır. Bu yüzden rüya sahibi rüyasında eski anıları ile uğraşıyorsa mutlaka eski anılarını sürekli düşünüyordur ve pişmanlık içindedir demektir. Eski anılar mazide yaşanan olaylara duyulan hasret anlamı taşır. Özellikle rüya sahibi yaş olarak büyükse kişi yalnızlığından dolayı zor durumlar yaşıyor ve bulunduğu durumdan şikâyet ediyordur.

Rüyada Anı Defteri Görmek 

Rüyada anı defteri görmek kişinin çektiği sıkıntıların biraz daha devam edeceği ve rüya görenin savurganlığından dolayı borç ödemekten bir türlü kurtulamayacağını gösterir. Anı defteri kişinin hayatının aynası gibidir. Bir kişi gerçek hayatta olmasını işleri rüyasına taşıyabilir.

Rüyasında anı defteri gören kişi olgunluk çağına gelmiş bir insan ise yaşadığı her olayı kayıt altına alıyordur. Bu kişinin kini de sevgisi de oldukça yoğundur. Uzun süredir kin duyduğu asla barışmam dediği kişi ile bir aracı vasıtası ile barışma olarak da yorumlanabilir. (Bkz. Günlük)

Rüyada Eski Anılara Daldığını Görmek 

Rüyada eski anılara daldığını görmek daha önceden rüya sahibini çok derinden etkileyen bir olayın uzun süredir unuttuğu halde yeniden psikolojik olarak nüksedeceği şeklinde yorumlanır. Sağlıklı bir yakının hasta olması ve yıllardır devam eden bir ilişkinin bitmesi olarak tabir edilir. 

Rüyada askerlik anısı görmek yaptığınız seçimlerin aileniz tarafından hoş görülmeyeceğine ve bunun için sürekli sorgulanacağınıza işaret eder. Bazı arkadaşlarınız da sizi bu konuda çok üzecek ve ruhsal bir gerginlik yaşayacaksınız.

Anı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir