Rüyada Kar Görmek

Rüyada kar görmek, hastalıklardan iyileşmeye, menfaatli şeylere, rızka; mevsiminde yağan kar üzüntü ve kederden kurtulmaya; mevsimsiz yağması hastalığa, bazı işlerin ertelenmesine delalet eder.

Bkz: Kar Yemek, Kar Küremek

Rüyada kar ile ateşi bir arada görmek, muhabbet ve sevgiye; yerde biriken fazla kar, yönetimden gelecek sıkıntı ve zorluklara işarettir.

Rüyada normal şekilde biriken kar görmek, bolluk ve berekete; üzerine kar yağması yolculuğa yahut bir işten zarar görmeye; kar üzerinde uyumak hapse; yürümek rızık elde etmeye işarettir.

Rüyada yaz mevsiminde kar görmek, sevinç ve feraha; kışın görmek üzüntü ve kedere yorumlanır. Kapalı yerlere kar yağdığını görmek, acze yahut hastalığa delalet eder.

Kar

“Rüyada Kar Görmek” üzerine 20 yorum

 1. Rüyamda bir dereden çığ uçtu. Derenin her iki tarafında ne kadar ağaç varsa hepsini kırıp bir dereye doldurdu. Çığın uçtuğunu görünce seyretmek için derenin tam karşısından bakmak için koştum. Ben derenin tam karşısına varmadan çığ baktım ki derenin her yerini kaplamış. Hayırdır inşallah. Lütfen yorum…

 2. Şeffaf akar dereden tepeye tırmanıyorum. Tırmandığım dağ karlı. Arkadaşım tırmanamadı, ben zorda olsa tırmandım. Uyandığımda sabah namazına kalktım. Rüyamın tabirini tam olarak anlayamadım.

 3. Sakince, güzel güzel akan bir dere var. Hava aydınlık. Ben daha gencim 17-25 arasında bir yaştayım, sanırım. Tabii şu anda değil. Rüyamda öyle bir yaştayım sanırım. Büyük bir restoran, bahçedeyiz ve ailemle beyaz temiz (bahçenin masa ve sandalye ayrıca annemin giydiklerinin rengi) bir yerde oturuyoruz. Gülüp eğleniyoruz sonra akan o küçük güzel derenin etrafında restoranın devamı var. Derenin üstüne geçmeye yetecek kadar iyi bir küçük köprü yapılmış. 20 cm falan bir köprü. Neyse ben karşıya geçince ünlü birisini gördüm. Biraz gezindim ve geri ailemin yanına gelirken derenin üstündeki köprüde durdum. Elimi derenin suyuna götürdüm ve çok rahatladığımı, mutlu olduğumu hissettim. Ne güzelmiş deyip ailemin yanına gittim. Sonra bana o ünlü seslendi. Bana “Senin matematiğin çok iyiymiş. Bunu çözebilir misin?” diye söylendi. Ben de bilmiyorum dedim ve soruyu aldım. Evirdim çevirdim ve soruyu çözdüm. Soruyu doğru çözmüşüm. Benden anlatmamı istedi ve anlattım. “Bu kızın matematiği çok iyi” dedi. Sonra geri yerime gelirken sınıf arkadaşlarımdan bir kaç kız arkadaşımı gördüm. Bir tabela vardı, restoranın oradaki oturma yerlerinden birazcık uzakta bir yerde. Girmeyiniz. Ben arkadaşlarıma bu tabelayı görünce “Küçük bir şey ve önlem alınmamış. Sakladıkları bir şeyler var” deyip içeriye yönlendirdim. Sonra o yere yürüyünce çok güzel bir yer çıktı karşıma. Girince sağ tarafta bir havuz vardı. Etrafında yeşillikler ve ağaçlar. Bir site gibiydi ama farklı. Çok güzeldi. Sol tarafta karşı tarafta da ağaçlıklar ve binalar vardı ama o yola girmeden önce bir şey gözükmüyordu. Havuzun ve yeşilliklerin yanında bankta bir amca oturuyordu ve bize “Buraya hoş geldiniz. Burada mutluluk ve güven vardır. Herkes kendi ismini seçebilir” dedi. Benim arkadaşlarım isimlerini değiştirdi. Ancak ben değiştirmedim. Sonra amca “Şu binalardan istediğiniz bir yere yerleşebilirsiniz. Ancak buraya yerleşirseniz, ailenizin yanına bir daha dönemezsiniz” diyordu. Arkadaşlarım birbirlerine soruyorlardı kalalım mı, gidelim mi? Herkes kalma düşüncesindeydi. Ancak ben ailemin yanına dönmeye karar verdim, döndüm de. Ondan sonrasını hatırlayamıyorum… Ama içimdeki bir ses bu yaşadıklarımı, oraya gittiğimi, arkadaşlarımın orada kaldığını ve kusur dahi olmayan güzel mutlu bir yer keşfettiğimi anlatmamam gerektiğini söyledi, (rüyamda). Ben de sesimi dinleyerek yaşadıklarımı aileme anlatmadım, (rüyamda). Umarım iyi bir şeye işarettir.

  1. Merhaba, rüyanızın anlamı size kabaran bir şeyler olduğunu gösteriyor. Oturup kalkarken dikkat ediniz.

 4. Merhabalar, rüyamda arkadaşım bizim evin balkonunda balıkların pullarını temizliyor. Ben de ona diyorum ki “Balkonu yeni yıkadım. Kirlenirse sen temizlersin.” Sonra içeri giriyorum biraz sonra tekrar balkona çıktığımda bakıyorum ki bizim evin duvarları ve dışarısı kar olmuş. Çok şaşırıyorum ve çok seviniyorum. Fotoğraf makinasını alıp hemen dışarı çıkıyorum. Biraz karla oynuyorum karları elime alıyorum. Arkadaşın resimlerini çekiyorum. İyi günler.

 5. Ben rüyamda babamla birlikte arabayla bir yere gidiyorduk, dışarıda kar yağıyordu.

 6. Ben rüyamda iş arkadaşlarımla karda tahta ve kalın muşamba ile dar uzun karda kaymak ne demektir? Rüyamda ayrıca pudingli pasta yapıyorum. Kalabalık ortam da vardı. Ne anlama geliyor, acaba?

 7. Rüyamda kapımızın önünde birikmiş kar yığını vardı ve kapı önü kalabalıktı. Birikmiş kar yığını içerisine bir tane altın kolye, bir tane de tam emin değilim ama sanırım altın bileklik veya altından bir takıyı düşürmüştük yani kaybetmiştik. Bunları bulmak için babam elinde kürekle kar yığını kürüyordu. Altın kolyeyi bulduk ama diğer parçayı bulamadan uyandım. Bunun yorumu nedir acaba? Saygılar.

 8. Rüyamda armut ağacından sanırım bardak armut cinsinden yerişmiş bolca armut topluyordum bunun yorumu nedir acaba? Saygılar. Bir başka rüyamda ise bankamatiğin önüne gidiyordum para çekmek için ama para çıkan bölümde paralar sıkışmış oluyordu, orada bulunan paraları alıyordum. Sonrasında elimde yığınla düzgün bir biçimde bankaların istiflediği gibi dolar ve lira paralar oluyor, kucak dolusu. Bunların yorumlarında yardımcı olursanız sevinirim. Hayırlı akşamlar. Saygılar.

 9. Rüyamda kar gördüm. Yukarda insanlar karşı tarafın kar manzarasını çekiyorlar bende çıktım yukarıya ve evler var çok güzel, kıyafetler aşmışlar kar o kadar güzel ki bembeyaz her taraf. Bende çekmeye çalışırken aşağıya doğru bir anda kaymaya başladım ve kendimi aşağıda buldum ama hala her yer çok güzel ve huzurluydu yorumlarsanız çok sevinirim.

 10. Rüyamda tanıdığım ticaret yaptığım biri ile beraber benim bildiğim bir dereden geçmeye çalışıyorum dereden geçiyoruz kardan yığıntı var önümde, yanımdaki kişi tepenin altında boşluk tünel gibi var oradan diğer tarafa geçti bende geçeyim istedim ama bana göre dar ve buzlu su vardı geçemedim başka bir yer arıyordum uyandım. Ne demek acaba? Kolay gelsin.

 11. Rüyamda bir havuz gördüm havuzun içi su doluydu ve etrafta tertemiz bembeyaz kar vardı. Ben ve annem bu karı kürekle havuza atıyorduk. Lütfen anlamı.

 12. Ben normalde güvercin besliyorum.Rüyamda etkisi var mıdır bilmiyorum yine de belirtmek istedim. Bu gece rüyamda her zaman kuşlarımı uçurduğum alan var geniş bir arazi bir yamaç kuş uçurmak için çıkıyorum ama her yer karla kaplanmış siyah karın değmediği hiç bir yer yok kuşları çıkartıyorum. Bana daha önceden kuş sözü olan bir abi var hala getirmedi ama rüyamda o geliyor çıkarken yamaca elindeki kafesin kapısı açılıyor. Kuşların 2 tanesi çıkıp uçmaya başlıyor o sırada uyandım. Bunun manası acaba nedir?  Teşekkürler.

 13. Merhaba,
  Rüyamda pembe renk kayak kıyafeti giyinmiştim, kafaya ise beyaz bereyi takmıştım. Kar vardı ve dolaşıyordum, çok gülüyordum. Yanımda 2 insan vardı, biri benim en yakın arkadaşım, diğerini tanımıyordum. Sonra elmacılar gördüm. İki kadındı, kadınlardan birini galiba bir yerlerden hatırlıyordum. Neyse birine sordum elma kaça satıyorsunuz diye, 5 lira dedi. Dedim, ne zaman bu kadar pahalı oldu. İkinci kadın mıydı erkek miydi hatırlamıyorum; ona sordum, 2 lira dedi. Sonra elmalara baktım. 5 liranın elmaları parıldıyordu sanki sihirliydi. Ötekinin elmaları bozulmuştu. Ben de dedim ki, tamam 5 lirayı veriyorum, ve sihirli olanı seçtim. Sonra karda oynuyorduk ve elma yiyordum. Sonra sigara çıktı. Bir arkadaşım diyordu ki, iç dedi, ben de dedim ki içmiyorum. Ama aldım elime, bir kere içtim sonra yere fırlattım. Öyle uyandım sonra. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir