Rüyada Kağıt Görmek

Halis müslüman için ilim ve hikmete, fasık için tövbeye, fitne ve fesat ehli için cehalet ve çirkinliğe, Kendine kağıt verildiğini görmek hacetinin giderilmesine, Kağıt mala ve nakit paraya, Senet, tapu senedi ve diğer matbu resmi kağıtlar mahiyetleri biiliniyorsa, insan için lehte yahut aleyhte bir duruma, Kağıtçı, yayıncılık ve kağıtla ilgili işi bulunanlar için terif yahut tercüme esere ile kazanca, dieğr kimseler için hilekar birine delalet eder.

Rüyada kağıt görmek muradınıza ereceksiniz demektir. Bir kağıda yazı yazmak; mahkemelikseniz mahkemeyi kaybedeceğinizin haberidir. Ailenizde bazı kavgalı günler yaşayacaksınız demektir.

Rüyada kağıt görmek muradınıza ereceksiniz demektir. Bir kağıda yazı yazmak; mahkemelikseniz mahkemeyi kaybedeceğinizin haberidir. Ailenizde bazı kavgalı günler yaşayacaksınız demektir.

Ailenizde birtakım kavgalı günler yaşayacaksınız. Eğer biriyle mahkemelikseniz, bu rüya, mahkemeyi kaybedeceğinizin işaretidir.

Rüyada kagit, feraha yorumlanir. Rüyasinda ka-git ü;erine yazi yazdigini görmek, kendisi ile baska birisi arasinda olan bir olayi inkar ettigine delalet eder. Bazi yorumcular kagidi katiple, üzüntülü ve kederli kisilerle de tabir ederler. Kendisine bir amirinin kagit verdigini görmek, amirinin kendisini begendigine isarettir. Rüyada bir kagit üzerine resim yatigini veya bazi çizgiler ve isaretler çizdigini görmek, düsündügü bazi projeleri uy-gulamayi planladigina delalet eder. Boyali kalemlerle kagit üzeri-ne resim yaptigini görmek, islerinin düzgün gidecegine isaret-tir. Bir baska rivayete görede: Bir kimsenin rüyada kagit üzerine yazi yazdigini görmesi. kendisi ve insanlar arasinda olan bir seyi inkar etmesine isarettir. Bazi tabirciler, katip hayrete düsmüs, üzüntülü, kederli ve Allah tarafindan hidayete eren, üzüntü ve kederinden kurtulan kimsedir, dediler. Kendisine halifenin bir kagit verdigini gören kimse, devlet baskanindan bir sey ister ve onu almaya muvaffak olur. Bir milletin islerinde süphe eden ve hakikatin meydana çikmasini arzu eden kimse, elinde bir kagit bulundugunu görse, isin hakikati o kimse için aydinliga kavusur ve kendisi mutmain olur. Bir kimse elinde bir kagit görse, o kimsenin ihtiyaci giderilir ve isi görülür.

Ailenizde birtakım kavgalı günler yaşayacaksınız. Eğer biriyle mahkemelikseniz, bu rüya mahkemeyi kaybedeceğinizin işaretidir.

Ailenizde birtakım kavgalı günler yaşayacaksınız. Eğer biriyle mahkemelikseniz, bu rüya mahkemeyi kaybedeceğinizin işaretidir.

Kağıt kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Kağıt Görmek” üzerine 16 yorum

 1. Benim kızım bir taciz davasından mahkemede karşı taraf şikayetci olmamamız için sürekli arıyorlar. Ben de istihareye yattım rüyamda kızımın bir kağıt üstüne güzel resim yaptığını gördüm. Ne anlama gelir acaba?

  1. Rüyada müşkül durumda olan ve bir karar bekleyen birinin kağıt görmesi ve üzerinde onu korkutmayacak, onu ferahlatacak yazıların ya da resimlerin bulunması adaletin sizin içinizi rahatlatacak şekilde yerini bulacağını gösterir. Sizin rüyanızda kağıda kızınızın bir şeyler çizmesi kendi yaşadığı tramvayı atlatabilecek gücü doğru yönlendirildiğinde bulacağını gösterir. Rüyada çizilen resim gelecek için kurulan hayallari de temsil eder. Güzel resimler çizen kişi hayata olumlu bakar, hayatını olumlu şekillendirir. Korkulardan endişelerden arının ve hayali kurulan güzel gelecek için fiili bir çaba gösterin. Hayır olsun inşallah.

 2. Rüyamda bir masa önünde birkaç kişi vardı. Masa üzerinde beyaz kağıt üzerine el yazı ile yazılmıştı. Ne yazdığını bilmiyorum. Kağıdın alt kısmına imza attım. Kişilerin yüzlerini görmedim. Ne anlama geliyor?Teşekkürler.

 3. Rüyamda bükülü kağıtlar gördüm, iple ya da kurdele gibi bir şeylerle bağlanmış ama tam karşılığını bulamadım. Acaba anlamı ne olabilir?

 4. Rüyamda yol kenarında bir bayandan küçük bir kağıda yazılı not aldım ama adres mi ne yazıyor, bilmiyorum. Ne anlama geliyor?

 5. Rüyada soru kitapçığı gördüm. Kağıdın üstünde sorular vardı. Ne anlama gelir? O soruları da çözmeye çalışıyordum.

 6. Ben rüyamda eşim yanımdayken güzel şeyler yazıp atıyor muşum seni seviyorumu hatırlıyorum. Eşim “Bir bakayım” diyor kağıdı. Tedirgin oluyorum ama göstermiyorum. Karşı koltukta oturan enişteme bir şeyler yazıp yine geri atıyorum.

 7. Gerçekte benim mahkemem var. Rüyamda karşı tarafı mahkeme salonunda öldürdüm. 3 kişiden indirimli ceza verdi. Sonra tutuklama falan olmadı. Hakim benim yanıma geldi, elinde beyaz, ufak kağıt vardı, üstünde bir şey yazıyor muydu hatırlamıyorum sonra hakim bir şey unuttu, mahkeme salonuna geri girdi. Ben kapının önünde ablamla bekledim.

 8. Rüyamda tanımadığım birinin vücuduma kağıt sürttüğünü ve canımın feci bir şekilde yandığını gördüm. Acaba ne anlama geliyor?

 9. Rüyamda resmi bir odadayım ofis gibi, kahverengi uzun bir masa var eskiden olurdu ya çekmecesiyle bir bütün masalar onlardan çekmecesi de masanın altında. Odada gizlice mi, bulunuyorum alenen mi, bunu bilmiyorum fakat odadayım. Çekmeceyi açıyorum gerçek hayatta gönderdiğim hediyeyi görüyorum en üstte. Ama onun altında bir sürü ufak tefek bir şeyler var, benimle ilgisi olmayan. Bir kağıt görüyorum bembeyaz, A4 kağıdı kağıt 4 parça enlemesine katlanmış. 1. kısım hediyeden önce her gün benimle konuşup hislerini yazmış gün gün. İkinci kısım hediyenin eline geçtiği vakit günleri yazmış lakin hiçbir his yazmamış. Üçüncü kısım ki, bu kısım gerçek hayatta yaşanmadı. Rüyada bana olan güzel hislerini yazmış. Dördüncü kısmı da okudum fakat hatırlamıyorum. Kağıdı yerine koymadım çekmeceyi kapattım. Masanın sahibi beni görmedi ama o kağıdı okuduğuma mutlu oldum. Gerçekte o kişiye hediye gönderdim, teşekkür etti. Sonrasında ise görüşmedik.

 10. Merhaba, rüyamda ailemle birlikte taksi ile düğüne gidiyorduk ve daha sonra yoldaki potçuların birinde gardırop gördüm ve taksiden inip gardıroptan beyaz topuklu terliğimi alıp giydim. Yolda iken bir yerde yangın olduğunu ve eski sevgilimin de orada olduğu haberi geldi. Oraya gittik, telaş içinde üst katlara çıktım ve koridorda benim el yazımla eski sevgilim için yazmış olduğum kağıtlar koridor boyunca panolara asılıydı. En sonunda eski sevgilimi buldum sarıldım ve daha sonra onu tanımıyormuş gibi ayrıldım. Tabiri nedir?

 11. Rüyamda 2 adet beyaz kâğıt görüyorum, her iki kâğıdın üzerinde de kâğıtları kaplayacak şekilde ve kenarlarda çok az boşluk bırakılmış şekilde birer adet dikdörtgen çizili olduğunu görüyorum. Kâğıtlar bembeyaz ve bu sırada kulağıma bir ses geliyor ve bu sesin zerdeçal dediğini duyuyorum. Bu rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Sevgiyle kalın.

 12. Rüyamda erkek kardeşimin ailesi ve çocuklarıyla birlikte eşimle loş bir ışıkta oturuyorduk. Onların konuşma esnasında eşimle kardeşim arasında bir resmi kâğıt imzalayıp anlaştılar sonra kalktık camlı bir kapıyı açtığımda çok güzel bir güneş parlıyordu. Benim hardal renkli ayakkabım kapının önündeydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir