Rüyada Kağıt Görmek

Rüyada kâğıt görmek, rüya sahibinin hayallerine ve arzularına kavuşmasına, yapmak istediklerini yerine getirme şansına sahip olmasına tabir edilir. Rüya sahibi, okumak ve diploma sahibi olmak ya da çok çalışmak sureti ile kendisi için çok önem verdiği işleri başaracak ve kariyerinde istediği noktaya gelecek demektir.

Rüyada kâğıt görmek tabiri muradınıza ereceksiniz demektir. Rüyada bir kağıda yazı yazmak; mahkemelikseniz mahkemeyi kaybedeceğinizin haberidir. Ailenizde bazı kavgalı günler yaşayacaksınız demektir.

Rüyada kâğıt görmek ne demek, bazen de rüya sahibinin devlet kapısındaki bir işine yorulur. Fakat rüya sahibi için bu işten elini eteğini çekmesi ve kaba bir tabirle üzerine bir bardak soğuk su içmesi gerektiği yorumu yapılır çünkü, devlet kapısındaki bu işten rüya sahibine fayda yoktur diye yorumlanır.

Rüyada kağıt, feraha yorumlanır. Rüyasında kağıt üzerine yazı yazdığını görmek, kendisi ile başka birisi arasında olan bir olayı inkar ettiğine delalet eder.

Bazı yorumcular kâğıdı katiple, üzüntülü ve kederli kişilerle de tabir ederler. Kendisine bir amirinin kağıt verdiğini görmek, amirinin kendisini beğendiğine işarettir.

Rüyada bir kağıt üzerine resim yaptığını veya bazı çizgiler, işaretler çizdiğini görmek, düşündüğü bazı projeleri uygulamayı planladığına delalet eder.

Rüyada boyalı kalemlerle kağıt üzerine resim yaptığını görmek, işlerinin düzgün gideceğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Bir kimsenin rüyada kağıt üzerine yazı yazdığını görmesi, kendisi ve insanlar arasında olan bir şeyi inkar etmesine işarettir.

Rüyada kâğıt görmek anlamı aynı zamanda tatsız günler yaşanacağına yorulur. İşlerin planlandığı gibi olmayacağına ve evdeki hesabın çarşıya uymayacağına yorulur.

Rüyada kâğıda yazı yazmak hayal kırıklığı yaşamak ve bu nedenle üzücü günler geçirmek anlamına gelir. Rüya sahibi tüm ümitlerini bağlayarak kendisi için medet umduğu bir işin kendi zararına sonuçlanması nedeni ile çok sıkıntılı günler yaşayacak demektir.

Bkz: Rüyada Kağıt Para Görmek, Rüyada Yaldızlı Kağıt Görmek

Kağıt

“Rüyada Kağıt Görmek” üzerine 18 yorum

 1. Benim kızım bir taciz davasından mahkemede karşı taraf şikayetci olmamamız için sürekli arıyorlar. Ben de istihareye yattım rüyamda kızımın bir kağıt üstüne güzel resim yaptığını gördüm. Ne anlama gelir acaba?

  1. Rüyada müşkül durumda olan ve bir karar bekleyen birinin kağıt görmesi ve üzerinde onu korkutmayacak, onu ferahlatacak yazıların ya da resimlerin bulunması adaletin sizin içinizi rahatlatacak şekilde yerini bulacağını gösterir. Sizin rüyanızda kağıda kızınızın bir şeyler çizmesi kendi yaşadığı tramvayı atlatabilecek gücü doğru yönlendirildiğinde bulacağını gösterir. Rüyada çizilen resim gelecek için kurulan hayallari de temsil eder. Güzel resimler çizen kişi hayata olumlu bakar, hayatını olumlu şekillendirir. Korkulardan endişelerden arının ve hayali kurulan güzel gelecek için fiili bir çaba gösterin. Hayır olsun inşallah.

 2. Rüyamda bir masa önünde birkaç kişi vardı. Masa üzerinde beyaz kağıt üzerine el yazı ile yazılmıştı. Ne yazdığını bilmiyorum. Kağıdın alt kısmına imza attım. Kişilerin yüzlerini görmedim. Ne anlama geliyor?Teşekkürler.

 3. Rüyamda bükülü kağıtlar gördüm, iple ya da kurdele gibi bir şeylerle bağlanmış ama tam karşılığını bulamadım. Acaba anlamı ne olabilir?

 4. Rüyamda yol kenarında bir bayandan küçük bir kağıda yazılı not aldım ama adres mi ne yazıyor, bilmiyorum. Ne anlama geliyor?

 5. Rüyada soru kitapçığı gördüm. Kağıdın üstünde sorular vardı. Ne anlama gelir? O soruları da çözmeye çalışıyordum.

 6. Ben rüyamda eşim yanımdayken güzel şeyler yazıp atıyor muşum seni seviyorumu hatırlıyorum. Eşim “Bir bakayım” diyor kağıdı. Tedirgin oluyorum ama göstermiyorum. Karşı koltukta oturan enişteme bir şeyler yazıp yine geri atıyorum.

 7. Gerçekte benim mahkemem var. Rüyamda karşı tarafı mahkeme salonunda öldürdüm. 3 kişiden indirimli ceza verdi. Sonra tutuklama falan olmadı. Hakim benim yanıma geldi, elinde beyaz, ufak kağıt vardı, üstünde bir şey yazıyor muydu hatırlamıyorum sonra hakim bir şey unuttu, mahkeme salonuna geri girdi. Ben kapının önünde ablamla bekledim.

 8. Rüyamda tanımadığım birinin vücuduma kağıt sürttüğünü ve canımın feci bir şekilde yandığını gördüm. Acaba ne anlama geliyor?

 9. Rüyamda resmi bir odadayım ofis gibi, kahverengi uzun bir masa var eskiden olurdu ya çekmecesiyle bir bütün masalar onlardan çekmecesi de masanın altında. Odada gizlice mi, bulunuyorum alenen mi, bunu bilmiyorum fakat odadayım. Çekmeceyi açıyorum gerçek hayatta gönderdiğim hediyeyi görüyorum en üstte. Ama onun altında bir sürü ufak tefek bir şeyler var, benimle ilgisi olmayan. Bir kağıt görüyorum bembeyaz, A4 kağıdı kağıt 4 parça enlemesine katlanmış. 1. kısım hediyeden önce her gün benimle konuşup hislerini yazmış gün gün. İkinci kısım hediyenin eline geçtiği vakit günleri yazmış lakin hiçbir his yazmamış. Üçüncü kısım ki, bu kısım gerçek hayatta yaşanmadı. Rüyada bana olan güzel hislerini yazmış. Dördüncü kısmı da okudum fakat hatırlamıyorum. Kağıdı yerine koymadım çekmeceyi kapattım. Masanın sahibi beni görmedi ama o kağıdı okuduğuma mutlu oldum. Gerçekte o kişiye hediye gönderdim, teşekkür etti. Sonrasında ise görüşmedik.

 10. Merhaba, rüyamda ailemle birlikte taksi ile düğüne gidiyorduk ve daha sonra yoldaki potçuların birinde gardırop gördüm ve taksiden inip gardıroptan beyaz topuklu terliğimi alıp giydim. Yolda iken bir yerde yangın olduğunu ve eski sevgilimin de orada olduğu haberi geldi. Oraya gittik, telaş içinde üst katlara çıktım ve koridorda benim el yazımla eski sevgilim için yazmış olduğum kağıtlar koridor boyunca panolara asılıydı. En sonunda eski sevgilimi buldum sarıldım ve daha sonra onu tanımıyormuş gibi ayrıldım. Tabiri nedir?

 11. Rüyamda 2 adet beyaz kâğıt görüyorum, her iki kâğıdın üzerinde de kâğıtları kaplayacak şekilde ve kenarlarda çok az boşluk bırakılmış şekilde birer adet dikdörtgen çizili olduğunu görüyorum. Kâğıtlar bembeyaz ve bu sırada kulağıma bir ses geliyor ve bu sesin zerdeçal dediğini duyuyorum. Bu rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Sevgiyle kalın.

 12. Rüyamda erkek kardeşimin ailesi ve çocuklarıyla birlikte eşimle loş bir ışıkta oturuyorduk. Onların konuşma esnasında eşimle kardeşim arasında bir resmi kâğıt imzalayıp anlaştılar sonra kalktık camlı bir kapıyı açtığımda çok güzel bir güneş parlıyordu. Benim hardal renkli ayakkabım kapının önündeydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir