Rüyada İğne Görmek

Yoksulun durumunun düzelmesine, Düzensiz ve dağınık işlerin toplanmasına, bekar için evlenmeye, Dikiş diktiği iğnenin kırılması, kaybolması yahut kullanılmaz hale gelmesi işlerin bozulmasına ve bir süre sonra toparlanmaya, İğne ve çuvaldız gibi şeyler haamile kadın için kız çocuğuna, diğerleri için yolculuğa, İğne, kendisiyle iyi geçinilen uyumlu kadın ve erkeğe, İğnenin ağza kaçması yahut onu yemek, kendisine zararı dokunacak birine sırrını söylemeye, Topluiğne perakende işleri bir araya getirmeye, İğne batması kınanmaya, ayıplanacak bir durumun meydana gelmsine, İğne ile bir söküğü, yırtığı yahut bir şeyi dikmek dağınıklığınıklıktan sonra toparlanma ve hayatın düzene girmesine delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; İğne Vurulmak.)

Rüyada iğne görmek, sağlığınıza daha fazla dikkati etmeniz gerektiğini işaret eder. Bazı dert ve şanssızlıklara uğrayacaksınız demektir.

Birtakım sıkıntı ve şanssızlıklarla karşılaşacaksınız.

Güç, direnç, canlılık, başarı olarak yorumlanır. Vücuduna iğne batan kimse bir iyilikle karşılaşır. İğnenin yapıldığı maddeye göre de ayrıca yorumlanır.

Rüyada igne görmek, rüya sahibinin iyi bir kimse olmaya çalistigina delalet eder. Elinde bir igne olup onunla dikis diktigini görenin isleri yoluna girer, her hali düzelir ve istegi yeri-ne gelir, îgnesinin kirildiğini veya egrildiğini görmek, bütün islerinin aksi gidecegine işarettir. Ebu Sait El-Vaiz’e göre: rüyada igne görmek dostlugu gelisti-recek bir erkekle tabir olunur, ignede iplik varsa bu anlasmadan ve dostluktan fayda görülür, igne yuttugunu gören, sirrini sakla-yacak bir adama içini açar. Kirmani’ye göre: rüyada igne bulmak, daginik islerinin yolu-na girecegine ve düzelecegine delalet eder. igneyle bir şey diktigini görenin isleri yolunda gider, îgnesinin kayboldugunu veya ça-lindiğini görenin, düsündügü isi olmaz ve isleri de bozulur. Ignecinin kendisine igne yaparak bayilttigini görmek, yapmak için basvurdugu bir isten olumsuz cevap alacagina, ignecinin ken-disinin bayildiğini ve igneyi rüya sahibinin yaptigini görmesi, bu rüyanin aksi ile tabir edilir. Rüyada igne ve iplikle bir şey dikmek veya diktirmek, kurmak istediğiniz bir düzenin basarili olacagina ve sonunda ailece mutlu ve kazançli olacağınıza yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Igne görmek, bekar için evlenmeye, fakir için halinin iyiye dönmesine işaret eder. Eline bir igne aldiğini görse, igne sahibinin islerinin düzgünlügüne, daginik islerinin toplanmasi ve düzelmesi için arzu ettigi sey üzerine işaret eder. tgne üzerinde iplik varsa yahut igne ile dikis dikiyorsa rüyayi görenin halinin iyi olmasina, daginik ve düzensiz islerinin toplanmasina işaret eder. Dikis diktigi ignesinin kirildiğini veya yarildigim, dinden alindiğini görse halinin kötü olacagina ve islerinin düzensiz gidecegine ve bozulacagina alamettir. Eger ignesi zayi oldugunu yahut çalindiğini görse o kimsenin islerinin bozulmaya yaklastigina, fakat tam bozulmadan kurtaracagina işarettir, igne, iplik ve kadinla da tabir edilmistir. igne rüyada, kendisi ile iyi geçinilen erkek ve kadina işaret eder. igneyi yediğini gören, kendisine zarar gelecek birisine sirrim söyler. Birisine igne battigini gören, o kimseyi ayiplar ve kendisi de baskalari tarafindan ayiplanma ile karsi karsiya kalir. Bir igne, islerin salahina sebep oldugu gibi iki, üç ve dört oldugu zaman da tabir aynidir. Az olup da kendisiyle is görülen ve dikis yapilan igne, çok olup da kendileriyle az is yapilan ignelerden hayirlidir ve bu rüya daginik islerinin süratli olarak düzenlenme zamaninin gelisini gösterir. Eger bir kimse rüyada insanlarin elbiselerim diktigini görse, insanlara nasihat eder ve onlarin arasini islah etmeye çalisir. Kendi elbisesini diktigini gören kimse, fakir ise zengin olur, daginik ve san isleri yoluna girer. Hali bozuk ise davranislarim düzene sokar. Eger igne ile yirtik, eski ve sökük elbiseyi saglam ve kuvvetli bir sekilde diktigini görse o kimse giybet ve kötülüklerden tevbe eder ya da günahlann dan istigfar eder.

Birtakım sıkıntı ve şanssızlıklarla karşılaşacağınız anlamındadır.

Birtakım sıkıntı ve şanssızlıklarla karşılaşacağınız anlamındadır.

İğne

“Rüyada İğne Görmek” üzerine 26 yorum

 1. İğne batmasına bir yorumunuzda kınanmaya, diğerinde de iyilikle karşılanmaya demişsiniz. Hangisi doğru?

 2. Rüyamda eşimin özel bir aletle ağzıyla nefesini çekerek, yerdeki görünmeyen iğneleri topluyor ve eline bir iğne alıp “Bak gördün mü yok zannediyordun ama varmış iğne” diyor.

 3. Rüyada erkek çocuğunun elini iğne iplikle bir taraftan sokup diğer taraftan çıkarıyordum. Elini dikiyordum yani.

  1. Ben de elimin içinden iğne çıktığını gördüm. Çok garip, merak ettim doğrusu! Cevabı bilen lütfen yazsın.

 4. Bacağımdan çuvaldız denilen iğneyi çıkarttım, hiç ağrı sızı olmadan. Nasıl yorumlamalıyım? Kırılmadı, iğne.

 5. Ben rüyamda iğne yiyordum ve iğne yüreğime saplanıyordu. Vücudum uyuşmuş gibiydi. Anneme söylüyordum ama annem inanmıyordu. Sonra yüreğim kanamaya başladı ve annem inandı.

 6. Rüyamda yaşlı bir kadın evinin camından eşim ve bana seslendi. “Dizilecek biberlerim var. Bana onları dizer misiniz? Yapamıyorum” dedi. Ben de evine gidip ufak çuvallarda bulunan yeşil taze yağ biberlerini çuvaldıza benzeyen iğne ve iplikle biberleri dizmeye başladım.

 7. Harika bir iş yapıyorsunuz bu tabirlerle. Hayırlı işler. Ben de rüyamın anlamı bilmek istedim. İnşallah cevabınız gecikmez. Şöyleydi: Tanımadığım bir mekandaydım beyazmış gibi orda da ben görmeden 1 paket çıktı. Pakette iğne(şırınga)vardi,6 tane. Görünmeyen bir kişiden ses çıktı; “Sen bunları yapacaksin,3 gün sürüyor, merak etme bitecek” diye ve sonra uyandım. Ama ben hasta değilim. Ne demek bu şimdi?

 8. Rüyamda elime bir toplu iğne alıyordum ve bacağıma saplamaya çalışıyordum. Anlamı ne olabilir acaba?

  1. Kendinize veya arkadaşınıza ait çok gizli kalması gereken bir sırrı, ahiret sırrı olarak saklamanız gerekiyor olabilir. İğneyi vücuduna saplamak, sırrı saklamak. Saplamaya çalışmak sırrı tutmaya gayret etmek. Vücudundaki saplı iğneyi çıkarmak çok önemli bir sırrı ifşa etmek. Bu durum bazı kere gerekli olabilir. Çoğu zamanda gereksizdir.

 9. Rüyamda ağzımdan iğne çıkarıyordum bitmek bilmiyordu. Toplu iğne, dikiş iğnesi de vardı. Bilgisayar kursu hocam başımda ve durmadan iğne çıkarıyordum. O da başımda bekliyordu. Ablam da ara ara oluyordu yanımda. Bitmiyordu iğneler toplu toplu çıkarıyordum, tek tek bazen. Rüyam bu kadar. Ayakta duruyordum ayrıca. Sabah kalktığımda hastaydım kımıldayamıyorum elim ayağım tutmuyor. Dün dolap düştü üsteme bugün acile gidecektim. Şimdi göze bile alamıyorum gitmeyi, boynum tutuluyor, esneyemiyorum bile kasılıyorum.

 10. Tanımadığım birine yardım amaçlı yatak örtüsü dikiyoruz. Ağzıma bir miktar iğne alıyorum ama ağzımın içi rengarenk toplu iğneyle dolu oluyor, çıkartıyorum çıkartıyorum bitmiyor. Lavaboya gidiyorum, iğnelerin boncukları kalıyor ağzımda, onları da zorla çıkarıyorum. En son ağzımdan 25 krş. Çıkıyor. Uyandığımda ağzımdan tükürükler yastığı ıslatmıştı. Rüyamın bir bölümü bu, ben rüyalarımı hatırlamam ama uzun bir rüyaydı. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

 11. Rüyamda okulda sınava girmiştim ve ders başlarken ben bir an elimdeki kağıt yırtık, onu düzenli dikiyordum. İplikte siyahtı.

 12. Rüyada çok yakın bir arkadaşım belime toplu iğne sokuyordu ve ona neden yaptığını sorduğumda bana insanlara eziyet etmekten mutlu olduğunu söyledi.

 13. Merhaba, ben rüyamda bir servisteydim yanımızdaki bir araba adres soruyodu ve bilmediğimizi söyleyince içindeki yaşlı kadın kırmızı ışıkta servise girerek bizden yol tarifini kağıtlara yazmamızı istedi. Ben de bilmiyorum diye çıkışınca baş örtüsündeki iğne ile kollarımı çizmeye başladı. Ben daha da devam edince iğneyi gözüme sokmaya kalkıştı. Açıklayabilirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir