Rüyada Hava Görmek

Rüyada ayakları yerden kesik vaziyette havada dikilmek, geçici olarak şeref ve makam sahibi olmaya; havada olduğunu görmek, yolculuğa, bir işi yapmakta gösterilen kararsızlığa; havadan yere düşmek, iş ve meslekte gerilemeye yahut üzüntüde olanın bundan kurtulmasına işarettir. Hava insanın nefsine, büyüklenmeye delalettir.

Rüyada yerle gök arasında, ayakta dikilerek irticalen konuştuğunu görmek, şeref ve nimete; havanın açılması, sevinç ve mutluluğa; kararması üzüntü ve kedere; gündüz havanın ansızın kararması orada meydana gelecek sıkıntılı bir duruma; havanın yavaş yavaş kararması, yağmur yağmasına; havaya yükselmek, uçmak yahut bir araçla yukarı çıkmak manevi rütbeye delalet eder.

Rüyada hava açık ve güneşliyse, şansınız artacak demektir. Hava parçalı bulutluysa, duygusal hayatınızda başarılı olacaksınız. Eğer hava kapalı ve iç karartıcıysa, şanssızlık ve hastalık peşinizdedir.

Rüyada havayı görmek; sağlık, mutluluk, temiz, rahatlık olarak yorumlanır.

Rüyada sakin ve güzel bir yaz havası görmek, günlerinizin neşe içinde ve mutlu geçeceğine; bulutlu bir sonbahar havası, sıkıntılı ve hüzünlü günler yaşayacağınıza; soğuk ve fırtınalı bir kış havası ise, çok yorgun ve acılı günler geçireceğinize işarettir. Kendinizi havada boşlukta görmek, işlerinizin bozulacağına, boşluktan yere düştüğünü görmek, bütün sermayenizi kaybedeceğine delalet eder. 

Rüyada kendinizi yerle gök arasında hava üzerinde duruyor görmek, işleriniz hususunda şaşırdığınıza ve ne yapacağınızı bilmediğinize delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada havada bulunduğunu gören kimse, şeref ve güç elde eder. Ancak o kimsenin bu hali devam etmez. Eğer bu rüyayı gören kimse yalancı ve kibirli ise onun rüyası batıldır. 

Rüyada havada yürüdüğünü gören kimse, büyük bir şerefe ve helal mala işarettir. Rüyada yerle gök arasında bulunduğunu gören kimsenin, kalben meşgul olmasına ve ne yapacağını bilmemesine işaret eder. Rüyada havadan düştüğünü gören kimse, rütbe, makam ve şöhretinden düşer. Eğer o kimsenin rütbe, makam ve şöhreti yoksa, ümit ettiği şeyden ümidini keser ve ondan mahrum olur. Bazı tabirciler, üzüntü ve kederli olan bir kimse, rüyada havadan düşse, Allah (C.C.) onu üzüntü ve kederden kurtarır, derler. 

Rüyada havada oturduğunu gören kimsenin din ve işlerinde kötü yolda ve kibirli olduğu manası çıkar. Rüyada havada ev yaptığını veya çadır kurduğunu yahut bir hayvana bindiğini veya bunlara benzer şeyler yaptığını gören kimse, hasta ise veya yanında bir hasta varsa onun ölümüne işaret eder.

Rüyada havada uçmak görmek, deniz veya karada yolculuk yapmaya işaret eder. Eğer havada kanatla uçarsa, rüya sahibi için en kuvvetli ve çok açık olan şeye işaret eder. Bir kimse yalnız olarak havayı gökyüzü görünmeyecek derecede karanlık görse, amiri ile arası açılır. Amiri yoksa gözleri kör olur.

Hava

“Rüyada Hava Görmek” için bir yorum

  1. Selamünaleyküm. Rüyamda güneşli ve güzel hava vardı ve bulutta Allah yazısı vardı. Acaba tabirini verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir