Rüyada Göze (Kaynak) Görmek

Rüyada görülen su kaynağı; nimet, hayır, bereket arzu ve maksada kavuşmaktır.

Ayrıca bkz: Ark /Ark Suyu, Suyolu Görmek.

Durumu belli olan bir kimse rüyada evinin içerisinde birtakım gözelerin kaynadığını görse, o kimseye bir musibet isabet eder ve ev halkı onun için üzülüp ağlarlar.

Bir kimse rüyada bir kaynaktan abdest aldığını görse, su ister berrak, ister bulanık ister sıcak isterse soğuk olsun, kendisiyle namaz kılmak abdest almak caiz olacak bir halde temiz oldugu takdirde o kimsenin rüyası hayırdır.

Rüyada evinin içinde veya ona zarar vermeyecek bir yerde su kaynadığını ve evden dışarı çıktığını gören kimse, maişet, hayır ve menfaate işarettir. Yatak odasında kaynadığını görse, kadınlar tarafından ortaya çıkacak bir üzüntüye işaret eder. Eğer suyu kendi duvarında kaynadığını görse, o kimseye erkek kardeşi veya damadı ya da dostu gibi o ev içinde bulunan bir kimse tarafından isabet edecek üzüntü ve kedere işaret eder. Eğer kaynayan su, evden dışarıya çıksa ve hepsi akacak olsa ev halkının hepsi üzüntü ve kederden kısa bir zamanda kurtulurlar. Eğer kaynayan su dışarı çıkmazsa, üzüntü ve keder devam eder. Eğer gördüğü kaynağın suyu berrak ise, sıhhatli olmakla beraber üzüntüdür.

Rüyada Kırda Su Kaynağı (Göze) Görmek

Rüyada kırda su kaynağı (göze) görmek, rüyada görülen kaynaklardan tabirce güzel olmayanı ancak onun suyunun bulanık olması ve akmamasıdır. Eğer rüyada bir mahalle veya ev içinde su kaynağı meydana çıktığını görse, kaynaktaki su ister taşsın ister taşmasın, o yerde üzülecek, ağlanacak bir şeyin meydana gelmesine işaret eder. Kaynak suyundan içerse yine üzüntü ve kedere işaret eder. Kaynağın suyu bulanık olursa, ondan üzüntü ve keder daha fazla olur. 

Bazı tabirciler, rüyada kendi evinde veya su bulunan bir yerde su kaynağını gören kimse, bir hizmetçi alır, dediler. Eğer yerden birtakım gözelerin kaynağını görse, o yer halkı bozuk olmakla beraber birçok mal ve meyvelere malik olurlar.

Rüyada kaynak ve derelerden akan sular berrak olursa, bütün halk özellikle hasta olur. Ve fakirler hakkında hayra delildir. Sudan daha leziz bir şey olmadığından bu rüya zenginliğe ve iyileşmeye işaret eder. Eğer derelerin suyunu kurumuş görse, bütün halk hakkında yukarıda geçen tabirin aksine işaret eder.

Rüyada bir kaynak suyundan abdest alan kimse, üzüntülü ve kederli ise üzüntüden kurtulur. Korku halinde ise, emin olur. Hasta ise iyileşir. Borçlu ise, borcunu öder. 

Rüyada berrak bir göze gören kimse, tahsildar olur. O gözenin evler arasında aktığını görse, rızka ve o kimseye gönderilecek hayırlı bir şeye işaret eder.

Göze (Kaynak)

“Rüyada Göze (Kaynak) Görmek” için bir yorum

  1. Be mübarekler bu göze illaki evlerde ya da mahallede mi olacak, belki adam arazide kırda bayırda görmüş bunula ilgili bir tabir düşünülmez mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir