Rüyada Gelin / Gelinlik Görmek

Rüyada gelin görmek, sevinç ve neşeye; gelinin eve gelmesi, hane halkı için bolluğa; genç kızın gelin görmesi, dünür gelmesine işarettir.

Rüyada delikanlının gelin görmesi, arzu ettiği işin gerçekleşmesine; gelinlik görmek ve onu giymek, genç kız için evlenmeye, bekar erkek için sevdiği kızla söz kesilmesine delalettir.

Rüyada orta yaşlı kadının gelinlik giymesi, sevinç ve sürura; yaşlı kadının beyaz gelinlik giymesi, vefat etmesine delalet eder. Güveyin tabiri de gelin gibidir.

Ayrıca Bakınız; Gelin Süsleyen, Damat.

Gelin / Gelinlik

“Rüyada Gelin / Gelinlik Görmek” üzerine 28 yorum

 1. Merhaba, ben yeni evlendim bir hafta oldu ancak yakın akrabamız beni düğünümün olduğunu gelinlik giydiğimi görmüş. Anlamını merak ediyorum 🙂

 2. Annem 1999 yılında vefat etti. Rüyamda onu gelinlikle yeniden evlenirken gördüm, çok güzel olmuştu. Ona önce kızdım sonra sarılıp affettim.

 3. Ben evliyim iki çocuğum var fakat dün gece kendimi gelinliğin içinde gördüm fakat hiç içim almayan bir insanla evleniyormuşum. Daha önce o insanı görmedim. Düğünümde yarım kesiliyor bir anlam veremedim acaba neye delalet eder. Çok merak ediyorum. Bana yorumlarsanız çok memnun kalırım. Şimdiden teşekkürler.

  1. Ben evliyim bir çocuk var. Rüyamda gelinlik giydiğimi gördüm. Ne anlama geliyor? Yorumlarınızı bekliyorum.

 4. Gelinliğin üzerinde tavus kuşunun kanatlarından vardı ve bana büyük geliyorlardı. Damatta ablamın eski nişanlısı.

 5. Ben bekarım, rüyamda gelinlik giydim ama normalde bembeyaz, aynaya baktığımda ise altı beyaz, üstü parlak bir siyah. Anlamını merak ediyorum…

 6. Merhaba ben evliyim, 6 yıllık ama sürekli gelinlik giydiğimi, düğünümün olduğunu ve tanımadığım birinin bana sarı güller verdiğini görüyorum. Ve anlamını merak ediyorum.

 7. Rüyamda sevdiğim erkeğin gelinlik giydiğini gördüm. Çok saçma ama bir anlamı var mı? Merak ediyorum…

 8. Merhaba yakın akrabalarımızdan biri beni gelinlik giymiş ve damadın da yanımda oturduğunu görmüş. Tabirlere baktım ama ben tatmin olmadım cevaplardan.

 9. Ben de kendim için rüya gördüm. Uzun bir etek giymiştim ve rengi mavi, kot sanırım. Bir bebek eteğime az da olsa istiğfar etti. Ben de o kısmı sildim ama sonra deterjan dökerek tamamen yıkayıp asıyorum. O esna da erkek çorabı var, tel de. Onu da aşağı düşmeden elime alıyorum.

 10. Ben daha 15 yaşındayım ve istemediğim birisiyle gelinlik giyip evlendiğimi gördüm. Anlamını merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. 🙂

 11. Rüyamda 2001 yılında vefat eden annemi genç kızlık haliyle yeniden evlenirken, beyaz gelinlikler içinde görüyorum. Evlendiği adamın boyu çok uzun. İki tarafı yüksek duvarlarla örülü dar yollardan geçiyoruz. Uzakta, küçük bir kulübe görüyorum. Etrafında hiç ev yok. Bir sürü inek, keçi gibi çiftlik hayvanları var. Annemin böyle bir evlilik yaptığına çok üzülüyorum. Hayatında hiç çiftlik hayatı yaşamamış olan annem için, burada nasıl geçinecek, nasıl yaşayacak diye endişe ediyorum. Yorum yazarsanız çok sevinirim.

 12. Ben evliyim, henüz çocuğum da yok. Rüyamda aynı eşimle tekrar evlenerek aynı gelinliği giydiğimi gördüm ve çok fazla altın bileziğim vardı. Ne anlama gelir acaba? :S

 13. Ben rüyamda tanımadığım bir kadını siyah gelinlikle gördüm, çok mutluydu. “Çok kakıştı” falan diyordu bana.

 14. Ben rüyamda yarım gelinlik ile uzaktan evime geliyormuşum. Annem boş kazan kaynatıp duruyor ve “Ben ona hep söyledim hep söyledim yaşı büyük insan” diyor ve evin önünde sandalyeler ve akrabalar yüzleri kapkara oturuyorlar. Bunu bana açıklayabilir misiniz? Teşekkürler.

 15. Ablam 2 gün önce beni rüyasında bembeyaz gelinlikle görmüş ve ben daha 17 yaşındayım. Ne anlama geliyor?

 16. Merhaba, evliyim, bir evdeyim, gelinlik giymişim, 4 kadına seccade seriyorum namaz kılıyorlar. Hayırlar olsun inşallah… Anlamı nedir?

 17. 50 yaşındayım. Bekarım, gelinlik giydim, çok kabarıktı bir balon gibi. Biz onun kabarıklığını indirdik. Kendime yakışacak gibi yaptım.

 18. Rüyamda ben, “Anne” diyorum. Annem de “Efendim” diyor. 3 kez ben seslendim her seferinde cevap verdi annem. Ben annemin yüzünü görmüyorum. Ellerimi arkaya uzatıyorum, ellerini tutuyorum. Annemin elleri serindi. Bu arada annem ölü.

 19. İstişareye yatmıştım. Rüyamda çifte düğün olacakmış. Arabanın içinde ben ve benim yanımda şuan 42 yaşlarında olan evli bir kadın gelinlik giymiş şekilde mahallemizde gidiyoruz. Bizim eve doğru o kadının üstündeki gelinlik bembeyaz ve eski moda. Onunkine yorum yaparken sonradan “Kendi gelinliğime bakayım” diyorum. Aynadan benim ki de onunkinin aynısı, eski moda ve başımda çiçekli taç gibi bir şey var onu görüyorum. “Bu nasıl bir şey, ben böyle mi evleneceğim?” diyorum. Sonra “İçine sinmediyse evlenme sonra evlenirsin” diyor beni caydırıyor. Zaten istemediğim bir düğünden rahatlıyorum. O kadının düğününe katılmak için ayakkabı bakmaya başlıyorum. Ondada ilk topuklu bakarken sonra yeşille mavi arası kısa bir bot görüyorum.

 20. Ben evliyim, bir çocuğum var. Kocam evlenmeden Müslüman oldu ama yalnız resmi nikahımız var. Rüyamda resmi nikahımız varmış, dini nikah yapmak için bir kilisede randevu almışız. Yanımızda nikah şahidimiz. Uzun bir yol yapıp o kiliseye gelmişiz. Odanın birinde gelinliğimi giyiniyorum. Beyaz gelinliğinim üzerine lacivert, nakışlı, uzun hırkaya benzer bir şey giyinmişim. Hırkanın rengi biraz solmuş, gelinlik önceki düğün merasiminde giyindiğim için biraz kirlenmiş. Rüyamda benim gelinliğin üzerine hırka yoktu diye düşünüyorum ama yine de giyiniyorum. Bir kişi saçımı topuz yapmış, kırmızı güllü bir şey sarmış. Ben beğenmedim. Bu arada kilisede nikah yapmaktan vaz geçtim. Hristiyan olmadığım için kilisede evlenmeyi uygun görmediğimi kocama söyledim. O da “Tamam” dedi. Orada nikahlanmaktan vaz geçtik ama buraya boşuna geldik diye düşünüyoruz. Nikah şahidine kararımı bildirdim ve onun yol parasını ödeyeceğimi söyledim. Gelinliğimi çıkarırken, yakasının sökük olduğunu gördüm. Yalnız dikişi değil, kumaşı da çürümüş gibiydi. Kendi kendime “Bu gelinliğimi o terziye diktirmemiş olsaydım” diyorum. Ve gerçekten de terziden memnun değilim. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

 21. Merhaba, rüyamda ortanca amcam beyaz bir yatakta yatıyordu, küçük amcam ise kendini onun önünde asmıştı, bense beyaz bir gelinlik giymiştim. Yardım eder misiniz?

 22. Rüyamda gelinlik giydiğimi gördüm ama mutsuzdum kuaföre götürmediler gelinliğimi kısa almışlardı.

 23. Rüyamda bir gelinlik giymişim bembeyaz çok güzel… Köy meydanı gibi bir yerde kalabalık meydan düğünü bekliyorlar. Eşim olacak kişiye erkek kardeşimin adıyla sesleniyorum ama tanımadığım bir sıfatta kendisi. Gelinlikle bahçe duvarından geçip kaçmaya çabalıyorum zor yerlerden geçerken cayıp tekrar düğün alanına dönüyorum. Orda evleneceğim kişiyi görüp sarılıyoruz ve bana "bir şey yok" diyor ama ter içinde kendisi "neden terlisin" dediğimde ise bir şey demiyor orda kafam karışıyor birde genç kızlık hallerimdeydim,18li yaslarda… Şuan evliyim 3 çocuğum var anlamı nedir acaba? Teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir