Rüyada Gelin / Damat Görmek

Rüyada gelin görmek, eğer gelin bezekli olursa dünyaca ucuzluk ve bolluğa ve berekete alâmettir. Bir genç kızın rüyada gelin olduğunu görmesi, kısa sürede bahtının açılacağına delalet eder.

Ne gelini, ne hanımı görmediği ve bilmediği halde, kendisine güveyi denildiğini görmek

Rüyada ne gelini, ne hanımı görmediği ve bilmediği halde, kendisine güveyi denildiğini gören kimsenin ölümü yaklaşmıştır. Veya bir başkasının eceline sebep olur.

Rüyada bir hanımla evlendiğini görmek

Rüyada bir hanımla evlendiğini görmek, o evlendiği kadının değeri, erdemi, adının anlamı ve de güzelliği değerince rızıkve saltanata işaret eder.

Rüyada tanıdığı bir hanımla evlendiğini görmek

Rüyada tanıdığı bir hanımla evlendiğini görmek, bir başkasını evlendireceğinize işaret eder.

Rüyada gelin ve damat görmek 

Gelin ve damat görmek olumsuz olan olaylar karşısında daima pozitif gelişmeler olacağına delalet eder.

Gelin / Damat kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Gelin / Damat Görmek” üzerine 8 yorum

  1. İyi günler, benim adım Melike. Bizim mahalleden bir erkekle tanıştım telden konuşuyorum ama yüz yüze hiç konuşmadım yüzünü ve kendisini biliyorum… Onu rüyamda benim üstümde gelinlik onda da damatlık vardı. Bu neye işarettir yorumlayabilir misiniz lütfen?

  2. Bekar oğlumun evlendiğini gördüm. Yatağın üstünde gelinle birlikte, gelinin yüzünü tam göremedim. Akşam düğün olacağını ve kart dağıtıyorum memlekette düğün günü.

  3. İyi günler, nişanlımı gelinlikle gördüm fakat ben damatlık giymemiştim. Bu rüya neye işarettir, yorumlar mısınız? Saygılarımla.

  4. Rüyamda bir akrabamız evliler zaten gelinlik ve damatlık giymiş gayet güzel olarak gördüm ama kalabalık var onlarda dikelmiş takı merasimi için kimse takı takmıyor taksalar bende takacağım bende cesaret edemiyorum kimse yanaşmıyor birde süt ile yoğurt mayalıyordum.

  5. Merhaba ben rüyamda oğlumu çok yakışıklı ve tertemiz yanında yüzünü görmediğim bir gelinle kocaman bir bahçede davetlilerin arasından yürürken görüyorum. Oğlum kafasını çevirip bana öyle güzel baktı ki yalnız ben hiç kimseyi davet etmemişim herkes kendi gelmiş olarak görüyorum. Güzel bir rüyadır inşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir