Rüyada Gelin Görmek

Rüyada gelin görmek, rüya sahibi ve çevresi için hayırlara vesile olan bir rüyadır. Genel olarak bütün anlamları hayra yorulmaktadır.

Rüyada gelin görmek ne demek: Hayatınızda yaşadığınız sorunlardan birer birer kurtulacağınıza delalet eder. Rüya sahibinin veya ailesinden birisinin yaşadığı sağlık sorununda en kısa zamanda şifa bulacağı şekilde yorumlanmaktadır.

Rüyada gelin görmek tabiri farklı anlamlara da gelmektedir. Büyük mala, servete ve zenginlik anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibinin iş hayatında helal yollardan kazanılacak paraya işaret etmektedir. Rüyada gelin görmenin sadece bu anlamına bakılmamaktadır. Ayrıntılı şekilde rüyanızı incelemelisiniz. 

Ayrıca bkz: Gelin Süsleyen

Rüyada Kendini Gelin Olarak Görmek

Rüyada kendini gelin olarak görmek, bir nevi gerçek anlamını taşımaktadır. Rüya sahibinin en yakın zamanda mutlu bir evliliğe adım atacağı şekilde yorumlanır. Rüya sahibi eğer evli ise hayatında huzura ve berekete işaret etmektedir. Eğer evlenecek yaşa gelmiş bir evladı varsa hayırlısı ile çocuğuna kısmet bulacağı şekilde yorumlanmaktadır. Uzun zamandır istediği bir şeyi hediye şekilde alacağı anlamına da gelmektedir. Alınan bu hediye, rüya sahibinin hayatında çok önemli bir yere sahip olacağına işarettir.

Evli bir kadın için rüyada kendini gelin olarak görmek ne demek: Kötü anlamlara gelecek şekilde yorumlanmaktadır. Evliliği ve eşi ile ciddi sınavlardan geçeceğine delalet eder. Evliliğinde ve aile hayatında sıkıntıların başlayacağına ve mutsuzluğa delalet etmektedir.  

Rüyada Birden Fazla Gelin Görmek

Rüyada birden fazla gelin görmek, rüya sahibinin birden fazla kısmeti olacağına işarettir. Rüyayı gören kişinin hayırlı ve güzel olaylar yaşayacağı anlamına gelmektedir. Bir sıkıntıdan dolayı umutsuzluğa düştüyse, umudunun tekrardan canlanacağına yorumlanmaktadır. İş ve eğitim hayatında başarısızlıklarını geride bırakarak güzel günler yaşamaktadır. İş hayatında yöneticilik veya müdürlük konumuna yükselmektedir. Rüya sahibi serbest meslek sahibi ise işinde yüksek kazançlar elde edeceği anlamına gelmektedir.

Rüyada birden fazla gelin görmek ne demek: Küslüklerin de son bulacağına işarettir. Aile içerisinde müjdeli haberler alınabileceği şekilde yorumlanır. Manevi yönden uzun zamandır ettiğiniz duaların kabul olacağı anlamına gelmektedir. 

Rüyada Ağlayan Gelin Görmek

Rüyada ağlayan gelin görmek, kötü bir durum gibi gözükse bile,  iyi bir şekilde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin beklenmediği bir zamanda istediği kişiden sevindirici bir haber alacağına işarettir. Hayatında güzel bir olay ile karşılaşacağı şekilde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin yaşadığı problemlere ve zorluklara karşı göğüs gererek mücadeleyi kazandığı anlamına gelmektedir. Uzun zamandır hayalini kurduğu güzel anıları yaşayacağına delalet etmektedir.

Rüyada birden fazla gelin görmek ne demek: Rüya sahibi eğer çalışıyor ise iş hayatında yükselişe geçeceği anlamına gelmektedir. Yaşayacağı bu yükselişten adından oldukça bahsedecektir. Eğer rüya sahibi bekar bir kız ise mutlu ve huzurlu bir evlilik geçireceği şeklinde yorumlanmaktadır. Hayırlı evlatlara sahip olacağına ve hayatı boyunca bolluk bereket yaşayacağına delalet etmektedir. 

Rüyada Hamile Gelin Görmek

Rüyada hamile gelin görmek, rüyayı gören kişinin çok hayırlı gelişmeler yaşayacağı anlamına gelmektedir. Uzun zamandır istediği bir dileği veya duası varsa kısa sürede gerçekleşebileceği anlamındadır. Rüya sahibi eğer bekar ise, istediği kişi ile kısa sürede evleneceği anlamına gelmektedir. Rüya sahibi evli ise, aile bireyleri ile mutlu ve huzurlu bir yaşam süreceği anlamındadır. Rüya sahibinin yakın bir çevresinden hamile olduğu haberini de alacağı şekilde yorumlanmaktadır. 

Rüyada Gelin ve Damat Görmek

Rüyada gelin ve damat görmek, rüyanızda gelin ve damadı aynı anda görüyorsanız, iş hayatınızda yüklü miktarda kazanç getireceğiniz işler yapacağınız anlamına gelmektedir. Eğer rüya sahibi işsiz ise yüksek maaşlı bir iş bulacağı şekilde yorumlamaktadır. Bulduğu bu işte kısa zamanda kariyer basamaklarını çıkacaktır. 

Rüyada birden fazla gelin görmek ne anlama gelir: Hayatında sadece iş hayatında kısmet kapıları açılmamaktadır. Rüya sahibinin kendisi ve çevresinin hayatında her konuda hayırlı kapılar açılacaktır. Rüya sahibi eşi ile arasında sorun yaşıyorsa, bu sorunların en kısa zamanda çözüme kavuşacağı anlamındadır. Aile içerisinde dışarıdan kötülük katmaya çalışan kimselerden uzak kalınacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Gelin

“Rüyada Gelin Görmek” üzerine 25 yorum

 1. Dün gece yatsı ve sabah namazının peşinden sevdiğim kız benim için hayırlı mı değil mi diye öğrenebilmek için 2 Şer rekat istihare namazı kıldım ve yattım. Rüyamda bir düğün gördüm. Gelinin üzerinde yeşil renk bir gelinlik vardı. Ancak ne ben damattım ne de sevdiğim kız gelindi. İkimiz de rüyanın içinde değildik. Daha sonra bir cenaze haberi aldık. Ama cenazeye gidemeden uyandım. Sizce neye yorumlamalıyım rüyamı?

  1. Rüyamda arabadan 2 tane gelin çıkıyor. Elimde karışık, yırtık da olabilir gelinlik var üzerime atıyorum. İnsanlar beni gelin sandıklarını düşününce hemen çıkarıyorum. Sonra normal kıyafetlerimle düğünü izlerken arkamda eski sevdiğim vardı.

 2. Ben eşimden boşandım fakat annemin bazı gördüğü rüyalar zamanla gerçekleşmektedir. Annem geçenlerde eski eşimi rüyasında eve doğru gelirken yolda görmüş anneme “Ben geldim” demiş. Annem de “Kızım sen gitmiştin” demiş. Ne anlama gelir, bu rüya?

 3. Ben rüyada gelin olduğumu gelinlik giydiğimi gördüm ama kendim evliyim, çocuklarım var.

 4. Selam. Ben 19 yaşında bekarım. Rüyamda dışardaydım. Toplu gelinler ve damatlar vardı, fotoğraf çekiyorlardı. Ben de tam fotocunun yanındaydım. Ben de çektirmek istiyordum ama param yoktu. Sizce anlamı ne olabilir? Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

 5. Ben rüyamda ölmüş halam ve kızıyla birlikteyim. Kızı mavili beyazlı bir gelinlik giymiş. Elinde rengarenk çiçek tutuyor ama duvağı yok. Halam bunu beğenmeyip gri balo kıyafetine benzeyen gelinlik giydiriyor. Güzel bir kıyafet ama kuzenim bunu istemediği için ilk giydiği mavili beyazlı gelinliği alıyoruz. Acaba bu rüyanın yorumu nedir? Kuzenim bekar ve evlenmek istediği biri de var şu anda.

 6. Rüyamda bir düğündeyim. Takı sırasına girdim ve geline altın bilezikler takıyordum. Gelin güzel ve gelinlik beyaz ve temizdi.

 7. Merhaba, ben eşimden ayrıyım ama henüz boşanmadık. Dün gece rüyamda çok sevdiğim bir köylümün eşinin bana beyaz bir gelinlikle gelin geldiğini gördüm. Bu ne anlama geliyor? Yorumlarsanız sevinirim.

 8. Ben de rüyamda gelin gördüm, bizim bahçeye girdi, düğünden kaçıyordu, istemediği biriyle evleniyordu sonra uyandım. Bunu nasıl yorumlamalıyım ve bu aralar çok rüya görüyorum.

 9. Rüyamda güzel gelin olmuştum. Herkes çok güzel olduğumu söyledi bana. Acaba nasıl yorumlanır bu rüya?

 10. Evli olan arkadaşımı tekrar başka biriyle evlendiğini görüyorum. Bu rüyayı 2.defa görüyorum daha önce de başka bir arkadaşımı gelin olarak görmüştüm.

 11. Rüyamda ablamla birlikte gelinlik giydiğimi gördüm. Fakat bir kurt sürekli üzerimdeki gelinliği parçalamaya çalıştı fakat beceremedi. Babam kurtardı beni. Ne anlam çıkarmalıyım ben bu rüyadan?

 12. Rüyamda iki ablamın gelinlik giyindiğini gördüm. Ablalarımın ikisi de evli ama rüyamda gelinlik giyinmiş olmaları ne anlama geliyor?

 13. Rüyamda iki ablamın gelinlik giyindiğini gördüm. Ablalarımın ikisi de evli ama rüyamda gelinlik giyinmiş olmaları ne anlama geliyor?

 14. Rüyamda güzel bir gelin olduğumu ama sürekli ağladığımı gördüm. Evli ve bir çocuk annesiyim. Ne anlama geliyor acaba?

 15. Ben evimin kapısını açtığımda belirli bir mesafeden üç gelinin bana bakıyor olması nedir?

 16. Rüyamda gelinlik giydim. Gelinliğim çok güzel ve temizdi, duvak çok uzundu. Annem geldi sordu “Kiminle evleniyorsun?” dedi. Ben de “Bilmiyorum” dedim. Biri geldi ve elimi tuttu. Annem “Kumar oynuyorsun” dedi. Evin kapısından çıktım ve çıkarken “Kaderim bu değildi. Ben memur olacaktım” dedim. Arkadaşım tebrik etti ve babamın elini öptüm. Babam ağlıyordu, “Hayırlısı böyleymiş” dedim. Sizce neye yorumlanır?

 17. Birkaç gün üst üste çok güzel üzeri açık bir arabada güzel bir gelinle ve çok neşeli olarak güldüğünü görüyorum. Rüya tabirinden baktım çok iyi sen meraklısın diye ilişkilendirdi. Sana gönderiyorum telefon edeceğim sana. Selam ve sevgilerle hepinizi öpüyoruz.

 18. Dün gece rüyamda acele beyaz gelinlik giyerek aynada kendime baktım ve sonra kapıdan dışarı çıkarken uyandım

 19. Benim gördüğüm bir rüya var. Lütfen tabir edin,bir türlü tabirini bulamadım. Rüyamda camdan dışarı bakıyorum kaynana ve kayın babası yeni evlenen gelini önce dövüyor sonra bu buğday biçilen alet var ya hilal şeklinde onunla karnına vurarak öldürüyorlar. Gelin yere yatıyor ve kayın babası sırıtıyor kayın validesi de sen bunu çoktan hakkettin diyor bende camdan kendimce diyorum ki yeni gelini öldürdü falan diyorum üzerinde kızın gelinlik yoktu lütfen tabir edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir