Rüyada Çamur Görmek

Rüyada çamur görmek din ve mala, işi toprakla ilgili olan kimse için kazanca işarettir. Rüyada çamur yemek, mal biriktirmeye; bulamaç çamurla evini sıvadığını görmek, salih kul olmaya; çamurla Kabe duvarını sıvamak, hacca gitmeye işaret eder.

Rüyada Peygamberimizin (S.A.V.) kabrini sıvadığını görmek O’nu ziyaret etmeye delalettir. Rüyada cami sıvamak, İslamiyete hizmetle şeref ve ecir kazanmaya; sulu çamurda yürümek, üzüntü ve kedere düşmeye; sulu çamur, kötü ahlaklı kadına, düşmanlık ve sıkıntıya, borca ırz ve namus hakkında söz söylemeye delalettir.

Rüyada kuru çamur görmek, rızka; hastanın çamur görmesi, vefat etmesine; çamur karan birini görmek, üzüntüye delalet eder. 

(Ayrıca Bakınız; Balçık, Kerpiç.)

Rüyada çamur görmek tabiri bir ikaz işaretidir ve dikkatli olarak davranılması gereken olayların yaşanacağına ve halihazırda da birtakım hatalı işlerin içinde olabileceğine işarettir .

Rüyada çamur görmek anlamı hep kötüye yorumlanan rüyalardandır. Çamura girdiğini gören kişi mutlaka bir sıkıntıya düşer. Rüyada çamurun görülmesi bir ikazdır ve dikkatli olunması gereken olayların yaşanacağına ve halen bazı hatalı işlerin içinde olduğunuza yorumlanır. Bu çamur balçıksa, sıkıntı artacaktır. Ancak çamurları temizleyen bir süre sonra sıkıntılarından kurtulacak demektir.

Rüyada yerden çamur aldığınızı gördüyseniz düşmanınıza boyun eğeceğiniz anlamına gelir. Çamur, aile hayatında da gergin günler geçireceğiniz anlamındadır. Hemen her türlü sıkıntıyı simgeler.

Rüyada çamur görmek nedir para ve servetle yorumlanır. Sokakta giderken üzerine çamur sıçradığını görmek, yeni bir iş sahibi olacağına; bir çamura düştüğünü görmek, beklemediği bir mirasa konacağına; çamur içinde bir şey bulduğunu görmek, piyango veya benzeri bir yerden eline para geçeceğine işarettir.

Rüyada yağmur suyundan dolayı meydana gelen çamur görmek hayırlı değildir. Bir rivayete göre çamura basmak, dünya işlerinde uğraşmaya ve düşünmeye delalet eder. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen çamur, hastalık ve zillettir. Geçimini çamur yapmakla sağlayan kimse için bu rüya hayırdır.

Rüyada çamurla bina yapmak, din ve imana işarettir. Kuru çamur mal parçasıdır. Rüyada Resulullah’ın kabrini çamurla sıvadığını gören kimse, hacca gider. 

Yaş bir çamurla evini sıvadığını gören kimse, salih bir adamdir. Çamur yediğini gören kimse, ondan yediği miktarca mal yer. 

Bazı tabirciler, bir kimse rüyada çamur görürse, öleceğinden korkar, dediler. Çamura girdiğini ve üzerine çamur sürdüğünü gören kimse, hasta ve perişan olur. Katı ve kuru çamur, para cinsinden olan maldır. Yaş çamur ise, durumun düzelmesidir. 

Rüyada pişmiş çamur yemek, gıybet ve iftiradır. Hasta için çamur görmek, ölümdür. Bir kişinin rüyada sulu bir çamurda yürümesi, o kimsenin düşecegi üzüntü ve kedere, erişeceği fitne ve meşakkate işarettir. 

Hasta olmayan bir kişi rüyada çamurda yürüdüğünü veya çamura girdiğini görürse, o kimse bir belaya veya hapse girmeye işarettir. Çamurdan kurtulduğunu veya elbise ve bedenini çamurdan temizlediğini gören kimse, dinen kendisinde bulunan günahtan veya dünyaca kederden kurtulur. Eğer çamurdan kurtulamaz ve elbisesini de temizleyemezse, o şahsa isabet eden çamur miktarınca günah ve keder isabet eder. 

Bir kimse rüyada başının, saçının ve sakalının sulu çamurda bulanmış olduğunu görürse, o kimsenin ekincilikle uğraşmasına, toprak ve çamur işleriyle meşgul olmasına işarettir. 

Rüyada çamur yaptığını gören kimse, iyi bir amel işler. Bazen çamur yapan kimseyi görmek, üzüntü ve kedere işarettir. Daima kötüye yorumlanan rüyalardandır.

Rüyadaki çamur hemen her türlü sıkıntıyı simgeler. Çamura girdiğini gören bir insan muhakkak bir sıkıntı alır. Bu balçık çamuru ise sıkıntı kat kat artacaktır. Ancak rüyasında çamurları yıkayan temizleyen kimse, bir süre sonra sıkıntılarını geride bırakacaktır.

Çamur

“Rüyada Çamur Görmek” üzerine 35 yorum

 1. Bir arkadaşım rüyasında benim arabama giderken kasıklarıma kadar çamura battığımı görmüş fakat benim o halimin çok güzel göründüğünü düşünerek “Öyle dur, biraz da fotoğrafını çekeyim. Çok güzel görünüyorsun demiş.” Bu rüya arkadaşıma göre mi, bana göre mi yorumlanır ve yorumu nedir?

 2. Bir arkadaşım rüyasında benim arabama giderken kasıklarıma kadar çamura battığımı görmüş fakat benim o halimin çok güzel göründüğünü düşünerek “Öyle dur, biraz da fotoğrafını çekeyim. Çok güzel görünüyorsun demiş.” Bu rüya arkadaşıma göre mi, bana göre mi yorumlanır ve yorumu nedir?

 3. Merhaba rüyamda toprakta yürürken yeğenimle beraber bir suyun önüne kapanmış, bir çamur vardı. Ben o çamura sürekli basıp açıyordum, su birikintisi ilerliyordu. Ben de elimle o suyun akmasını engelliyordum, kapatmaya çalışıyordum. Bu neye işaret, bilen var mı?

 4. Birine yardım ediyordum. Birden dağ kenarında kaldım. Onu kurtardım, bu kez ben kaldım. Çıkmaya çalışıyordum, ağzımdan çamur çıkıyordu. Ben de atıyorum ağzımdan sonra başkası gelip beni kurtardı.

 5. Bir odanın zeminine bulaşmış kuru türden bir çamura basıyordum. Ayakkabıma bulaşmış çamuru ayağımı öne atarak bulaşan çamuru ayakkabımdan atmaya çalıştım. Bu ne demek?

 6. Rüyamda çamurlu yolda yürürken gördüm ve epeyce yük vardı elimde. Poşet içinde bayağı ağır gazeteler vardı. Büyük bir bakkal devralmayı düşünüyormuşum. Ve o markete doğru çamurlu bir yolda yürüyormuşum.

 7. Rüyamda dışarıda gecenin yarısı çamurun içinde birçok ölü insan gördüm. Karanlık olmasına rağmen çok net gördüm ölüler paramparça olmuş, kıyafetler yırtılmış, ama yeni ölmemişler, yani o ölüler kurumuş gibilerdi. Bunun anlamı ne olabilir acaba?

 8. Rüyamda hardal rengi keten pantolonuma çamur sıçramıştı. Bu çamur pantolonun paçasından kasık noktalarıma kadar nokta nokta biçimindeydi. Bu çamuru sonradan fark ediyorum ve temizlemeye çalışıyordum temizleyemiyordum.

 9. Rüyamda sutyenim çamur olmuş. Fakat temizliyorum suyla ama tamamen temizlenmese de çok az kalıyor hafif iz. Çamur her yer fakat çamura bulaşmış görmedim. Anlamını net yorumlarsanız sevinirim.

 10. Orman yolunda yürüyorum, birden insanlar görüyorum. İlk önce korkuyorum sonra bu insanların öğrenci olduğunu fark ediyorum ve ormanın onların spor alanı olduğunu görüyorum. Bir yarışmaya hazırlanıyorlarmış. Korkum geçiyor, yürümeye devam ediyorum. Üstümde beni koruyan muskam yere düşüyor elime alıyorum muska açık ve Kur’an yazıları dışarıda çamur olmuş bir kısmı. “Yıkayayım geçer” diyorum. Az suya tutuyorum ama muskanın bir kısmı suda eriyor. Korkuyorum bir daha muskamı kullanamayacağım diye. Uyandım. Bunun anlamını yazarsanız sevinirim.

 11. Rüyamda geçtiğim bir yerin çamur ve bataklık olduğunu belime kadar battığımı benim yanımda bir tanıdığımın da aynı durumda olduğunu gördüm. Bu çamurdan önce kendimi daha sonra onu çıkardım yanımızda akan su ile çamuru temizledim.

 12. Rüyamda ipte asılı kıyafetlerime çamur bulaşmıştı. Bu nasıl yorumlanır ve yorumu nedir?

 13. Rüyamda eski bir tanıdığımızın evindeydim. Ama o eve ilk kez gitmiştim. Bilmediğim bir evdi yani. Bana soğuk davranıyorlardı. Evin içi misafir doluydu, yakın zamanda haber alamadığımız bir abim için ağlıyordum. Bahçeye çıktım, yanımda bir erkek çocuğu misafirlerin sanırım, benim oğlum değil. İlerde bir kurbağa fark ettim ölüydü. Sonra iyice ilerledim birkaç ölü kurbağa daha vardı. Çeşme havuzu gibi bir yerde çamurun içinde bir kıpırtı gördüm, ufak bir taş attım. Kafasında yıldız olan bir büyük kurbağa gördüm. Tam üzerime atılacaktı ki kaçtım. Eve gittik çocukla birlikte, terliklerim kayıp bulamadılar. Diğer misafirlerin de tespihleri kayıptı, bulunmadı.

 14. Ablam rüyasında benim iki evim olduğunu alt katta kalıplaşmış bir çamur olduğunu ve benim bu evden çıktığımı ve o evi kendisine verdiğimizi görmüş. Ne anlama geldiğini merak ettim. Teşekkürler.

 15. Rüyamda sokaklar, evimin içi, yerleri balcık olmuş. Ayağımı bastığım yer hep balcık ama bulaşmadı bana ve sonra masa, masanın üstünde sandalye, ben oraya çıkıp bir şeylere uzanmaya çalışıyorum. Sözde balcıkları yok edeceğim.

 16. Rüyamda yağmur yağıyordu, her yer yemyeşildi, gündüz aydınlık bir rüyaydı fakat yağmur suyundan evimizin balkonunun önünde çamur birikmişti. O çamurun içinde oğlumun çamur bulaşmamış olan bir oyuncağını arayıp buldum ve yağmurdan dolayı çok ıslanmıştım. O oyuncak için ellerimi ayaklarımı çamura sokmuştum ama çamur bulaşmamış olan oyuncağı buldum. Sonra oğlum yağmurun altında gülerek koşmaya başladı ve ben arkasından “Oğlum dikkat et orası çamur, girme oraya” diye bağırdım ama oğlum dinlemedi girdi çamura, çamur onun da ayaklarına bulaştı. Ben onu almaya gittim. Bir baktım oğlum orda değil, ben çamurun içindeyim ama çamur ayağımdan yukarı hiç çıkmadı ve üstüme yağmur yağıyordu hala ve üzerimde kırmızı bir tişört vardı. Bir de bir şiir dinledim uzun süredir görmediğim bir arkadaşımdan o da balkonumuzdaydı yetimler için bir şiir yazmış, bana onu okudu, biraz ezgili bir şekilde… Tüm bunlar ne demek? Teşekkürler.

 17. Selam, ben rüyamda çamur gördüm bir kızın suratında çamur doluydu ama kurumuştu. Ben de kızın suratını yıkadım sonra bir daha baktım çamur var mı diye yoktu. Acaba bu neye işaret ediyor, çok merak ettim?

 18. Kiraya verdiğimiz evin salon duvarları çamur ve sanayide kullanılan yağ ile kaplıydı. Ortada çalışan işçiler siyah yağ kaplı işler yapıyordu.

 19. Babaannem rüyasında görmüş beni, yüzüme çamur sürüyormuşum ne demek ne anlama geliyor?

 20. Rüyamda iki ablamla yüzdüğümü gördüm deniz o kadar güzeldi ki sonra çamur banyosu yapmak istediğimi ablamın inkazından sonra girmediğimi gördüm. Denizde az bir çamur sürüyorum ama çok az. Bana tabir eder misiniz?

 21. Rüyamda oğlum bir kap çamurlu su ile elini yüzünü yıkadı. Alzheimer hastası annem kahvaltı istedi ve kahvaltısını yaptı. Eskiden siyasetle uğraşan şimdi çok zengin tanıdığım ve hiç sevmediğim bir iş adamı geldi topluca oturduk. Bizlere çok yakınlık gösterdi. Daha sonra pırıl pırıl bir deniz gördüm içinde kocaman deniz canlıları yüzüyordu. Bunların anlamı nedir?

 22. Ben kandil gecesi çok dua ettim. Eşimle anlaşamadığımız bir nokta var. Ben de Rabbimden şunu diledim. Eşimin yanında olmam gerekiyorsa bana bir rüya göster yok eşimin bu işi bırakması gerekiyorsa ona öyle bir soğukluk ver ki bitirsin bu işi dedim. Ve rüyamda arabamla eve gidiyorum yalnız her zaman kullandığım sokağı değil de yan sokağa giriyorum o sokakta da çok büyük sarı renkli iş makineleri var yer çamur için de girerken çamuru fark etmiyorum ama çıkarken hem makinalardan hem de çamurdan dolayı zor da olsa çıkıyorum. Neye delalet olduğunu merak ediyorum.

 23. Rüyamda kıyamet başlamıştı gökyüzünden çamur yağıyordu dizlerimize kadar gömülmüştük herkes minibüs veya otobüste toplu halde bulunuyordu bazıları durumu kabullenip sessizce ölmeyi kabullenirken bazıları kurtulmaya yardım etmediği için diğerlerine saldırmaya başladı. Ben elimde teşbih, Allaha dua ediyordum beni affedip cennetine kabul etsin diye. Sonra bir yere yetişmeye çalıştım ezanla bizi çağırıyordu. Gittiğimde üstümdeki çamur yoktu "hayya esselah ,hayya el felah Allahu ekber ve lillahilhamd" dedik sanki okunan bir ezanı tamamladık.

  Ayrıntıları net hatırlayamıyorum uzun bir rüyaydı ama sonu böyle bitti.

 24. Rüyamda büyük bir kaba su dolduruyordum hortumu açtım su geliyordu çok sürmeden o su bildiğimiz çamura döndü ve öyle akmaya devam etti çok şaşırdım. Bir türlü su gelmiyordu sonra birden çamur akan hortumdan tekrar su akmaya devam etti. Bende dolan kaptaki çamurlu suyu döküp kabı ve çamur olan diğer yerleri yıkayıp tekrar suyla doldurdum. Bunun anlamını öğrenebilir miyim?

 25. Nişanlım ile çamurlu bir metro alt geçidinden çamurun üstündeki taşlara ve tahtalara basarak hiç çamura değmeden, hiç bir yerimize çamur bulaştırmadan yürümemiz ne anlama gelmektedir?

 26. MERHABA . RUYAMDA ARABA KULLANIYORDUM VE COOK HIZLI GIDIYORDUM. BIRDEN ARABANIN CAMINA ÇAMUR TOZU GIBI BIR SEY GELDI VE ONUMU GOREMIYORDUM. O ARA BEN OLECEM BARI BASKALARINA SEBEP OLAMAYAYIM DIYE DUSUNUYORDUM AMA BEN KAZA BEKLERKEN KAZA OLMUYORDU ARABA AYNI HIZLA GIDIYORDU.SONRA BIRDEN AKLIMA SILECEK GELIYORDU VE CALISTIRIYORDUM. SONRA TEMIZLENIYORDU CAM VE UYANDIM. COK KORKMUSTUM. ACABA NEDIR YORUMU

 27. Ben rüyamda adam vardı güya yanında çalışıyordum konuşup duruyordu ama ne konuştuğunu hatırlamıyorum. Sokağı yıkıyordum yanında çalıştığım için üşenip biraz başından yıkadım sonra sonuna geçip sonunu yıkadım. Bu nedir?

 28. Merhabalar ablam rüyasında;
  Benim ince bir duvar üzerinde yürüdüğümü, duvarın etrafının çamurlu pis su olduğunu görmüş. Ve ben düşmeden elimden tutup beni kurtarıyormuş. Rüyada beni kurtarırken ağlıyormuş. Bu rüyanın manası nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.