Rüyada Cehennem Görmek

Ayrıca bkz: Cehennemin Bekçisi, Zebani Görmek

Rüyada cehennemin görülmesi büyük günahlar işleneceği ile tabir olunur.

Rüyada cehenneme girdiğini görmek, dünya hayatında fakr ve zarurete, gam ve kedere, ahirette de azaba işarettir.

Rüyada cehennem görmek, şu şekillerde tabir olunur:

 1. Fısk ve küfür,
 2. Sıkıntı ve keder,
 3. Şer ve fesat,
 4. Kıtlık ve sefalet.

Rüyada cehennem görmek ne demek; mal ve şerefin zevaline, zengin iken fakir olmaya, rahatlıktan çıkıp şiddet ve zarurete girmeye, sıkıntı ve zindana düşmeye, dünyada zarar ve hüsrana, zillet ve hakarete ve son nefeste imansız şekle gitmeye delalet eder.

Rüyada cehennem bekçisi olan Malik isimli meleği görmek, yüce ve Kerim olan Allah’ın ve onun Resûlü’nün ve müminlerin muhabbetine; izzete, nifaktan uzaklaşmaya, günahlardan kurtulmaya ve dinde gayret göstermeye delalet eder.

Rüya esnasında cehenneme kılıcını çekerek girdiğini gören kimse fuhuş yapar, kötü ve yaramaz şekilde konuşur. Tebessüm ederek cehenneme girdiğini gören kimse; fasık, azgın, Rabbine isyan edici ve dünya nimetleriyle ferahlanıcıdır.

Rüyada cehennemden kurtulduğunu görmek, günahlardan tövbe etmeye; cehennemde oturup yemek yemek ve şarabından içmek günahta ısrar etmeye delalet eder.

Rüyada yüzü siyah, gözleri gömgök olarak görmek ve cehennemde bulunmak, Allah’ın düşmanları ile dost olmaya delalet eder.

Cehennem

“Rüyada Cehennem Görmek” üzerine 29 yorum

 1. Rüyamda cehenneme girmeden önce birisi bir odadan içeriyi gösteriyor. Yanımda oğlum da var kapının önünde o duruyor. Oğlum daha yalnız 3 yaşında şu an oğlumu odaya çağırıyorum bak içeri çok sıcak diyorum sonra çıkmak için kapıya baktım kapı kapalı içeri girmiyoruz ama içeriyi gördüm. Çıkmak için baktığımda kapı kapalıydı sonra telefon çaldı uyandım ama korkuyorum rüyanın anlamı nedir? Mail gönderirseniz sevinirim.

   

 2. Rüyamda bir kız var sana ceza vereceğim diyor bende ne tür bir ceza diyorum. 10 saniyeliğine cehenneme gideceksin diyor ve birden düşüyorum ateşten bir şey elimi tutuyor. Ben de o beni içeri çekmeye çalışıyor. Ben de kurtulmak istiyorum. Arada da saniyeyi sayıyorum tam çekerken 10 saniye geçiyor ve uyanıyorum bunun anlamı nedir? Cevabinizi bekliyorum…

 3. Karanlık hapis hücresi gibi bir yerde demir kapıdan dışarı bakıyordum. Ama baktığım yeri değil kendimi görüyordum. kapıdan parmaklıklardan baktığımı izliyordum biraz yüksek bir yerden. Yani kendi bedenimin o küçük pencereden baktığını görüyordum. Küt küt diye ses geliyordu 3-5 saniye aralıklarla. bunun anlamı nedir ?

 4. Siyah tenli bir çocuk benim gözlerinin içine bakmamı istiyor ve bakıyorum. Orada cehennemi görüyorum, insanlar da vardı ama tanıdığım yoktu. Uyandım, ezan okunuyordu. Sabah namazı kıldım, yattım. İnşallah namaz kılmak içindir, gördüğüm rüya. Zaten ortalık karışık.

 5. Selam dün gece rüyamda şeytanın tekerlekli sandalyede oturduğunu ve cehennem kapısına gittiğini gördüm. Kapıda bir adam vardı, bekçiydi. Adam iblisi içeri saldı ve iblis sandalyesinden ateşe atıldı. Yani rüyamda iblisin sonu gelmişti. Ne anlama geldiğini bilmek istiyorum. Lütfen mümkün olduğu kadar çabuk cevap verir misiniz? Teşekkürler.

 6. Rüyamda cehennem azabı çeken insanları gördüm. Akan lavların içerisinde kor olmuşlar ve lavdan dışarıda sadece kafaları var. Alevler göklere yükseliyor, vücutları lavın içinde kafaları alev alev yanıyor. Orası gösterildikten sonra cennete alınıyorum. Anlatılmayacak güzellikler var orada. Ailemi soruyorum. Bu dünyada hissiyatın ve yakınlığın olmayacağını söylüyorlar.

 7. Rüyamda arkadaşlarla beraber yolculuğa çıkmıştık. Azrail gelip ruhumuzu teker, teker aldı. Daha sonra diğer dünyada cehenneme gönderildim. Fakat sadece onları izlemek için ve sonra oradan ayrıldım.

 8. Rüyamda cehenneme girmişim ama tepelik bir yer ve hiçbir zarar yok o an. Ve ben meşale gibi bir şeyle Allahu Teala’nın adını yazdım. Önce korktum sonra büyük bir aşk ile doldum Allaha karşı ve cehennemde olduğumu unuttum.

 9. Rüyamda cehenneme yukarıdan bakıyordum, bir oda dolusu erkek vardı içlerinde eşim de dahil. Kısa bir iple eşimi çekip kurtardım ve ona “Bir daha oraya gitmek ister misin?” diye sordum. O da “Hayır çok sıcak” dedi. Bir cevap verirseniz sevinirim.

 10. Rüyamda uzun bir koridorda idim. Sağ tarafımda cehennem kapısı ve yakılı ateş içerde beni parmakla çağıran biri. İçeriye girdim her tarafta çığlık sesi ve ağzıma bir ıslak bez atarak boğuyorlardı ve ben aniden uyandım. Rüyamın anlamını öğrenebilir miyim?

 11. Rüyam çok değişik: Birkaç kişiyi dövüyorum eve gelince kardeşimin sırtında bir yazı çıkıyor “F:30 Aralık cehennem” diye. Sonra uyandığımda 30 Aralığa baktım salı gününe denk geliyor. Bugün de salı ama benim doğduğum tarih 30 Aralık.

 12. Rüyamda babamın cehenneme doğru gittiğini duydum. Babam toz bulutu şeklinde ortadan kayboldu, birde yanında bebek de var ama bebek tanıdık değil.

 13. Rüyamda ölüp annemle cehenneme gittiğimi gördüm ve o kadar içten ağladım, üzüldüm ki, dünyada fakir bir hayat hep çalış çabalayıp burayı mı hak ettim diye ağladım rüyamda. Rüyayı göreli 1 ay oldu ama hala aklımda, hiç aklımdan çıkmıyor. Şimdiden teşekkür ederim.

 14. Rüyamda küçük bir delikten baktığımda çok uzakta bir şey görünüyordu, dürbünden baktığımda ateşin şelale gibi aktığını gördüm… Lütfen cevap yazar mısın?

 15. Öncelikle hayırdır inşallah demek en hayırlısıymış. Hayırdır inşallah, rüyada cehenneme girmek üzereyim, altın kaynatılır gibi sapsarı bir ateş görüyorum. Sonra ağlıyorum ama ateşten korktuğumdan değil, günah işlediğimden. Ama günahı bilmiyorum, ne günah işlediğimi. Sadece rabbime karşı mahcup olduğumu düşünüp ağlıyorum. Sonra ateş diye, kendimi bir koltukta ayakta durur şekilde görüyorum. Yorumlarsanız.

 16. Öncelikle iyi günler dilerim. Ben rüyamda tanımadığım bir kişi tarafından silahla başımdan vuruluyorum ama fazla acı çekmemek için sol elimi başıma koyup korumaya çalışıyorum derken, sol elim morarıyor ve ölüyorum. Öleceğimi bildiğim içinde birkaç kez Kelimeyi Şehadet getiriyorum. Kendime geldiğimde büyük, geniş ve karanlık bir odada yüzüstü yatarken kendimi buluyorum. Yanımda bir adet soğan ve bir iki parça yiyecek bir şey var. Biraz zaman geçtikten sonra ise bu odada biri bana sesleniyor korkudan ve karanlıktan onu göremiyorum bana, “Kelimeyi Şehadet getir getir. Çünkü sen öldün” diyor. Buranın Cehenneme ait bir yer olduğunu fark edip korku ve hayal kırıklığına kapılıyorum. Aklımdan geriye dönsem de gerçekten insanları Cehennem için uyarsam diyorum. İleride bir kapıda, uzaklarda alevleri görüyorum oradan biri bana gelip madeni bir para veriyor, parada 69 yazıyor. “Bunla burada benim için 1 ay geçimlik. Bu senin burada ki sana layık görülen para, harçlığın” gibi şeylerden bahsediyor. Ben de ümitle Cennete kavuşabilir miyim, ne zaman buradan çıkarım diye uyanıyorum. Bu rüya mı yorumlayıp bilgi verirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler, iyi günler. 04.05.2015.

 17. Rüyamda eski pis bir banyodayım küçük bir yer, yeni tutacağımız evin banyosuymuş. Birde bakıyorum oğlum için küçük bir tuvalet var içeride, seviniyorum tuvalete yakından bakınca içinde cehennem yazıyor ve çok şaşırdım. Uyandım oğlumun elini bir adam tutmuş, arkası dönük gördüm.

 18. Rüyamda cehenneme gönderme kararı alınıyorlardı. Hatta 3-4 günahları giriyorum oraya tek eksik 3-4 tane sevap ve cehenneme götüreceklerken orda biri vardı. Daha sonra "Allah’ım lütfen beni gönderme cehenneme" diye çok yalvardım sonra da uyandım bilen varsa ne anlama geldiğini lütfen ulaşın.

 19. Rüyamda bir odadayım odanın içerisi cehennem kırmızı yandı ve içeri girdim kardeşimi de orada gördüm diz çöküp dua ettim Allah’ım ben razıyım ama sen kardeşimi cennetine kabul et diyordum. Rüyamın anlamı nedir çok merak ediyorum?

 20. Rüyamda ölen anneannemle konuşuyorum mezarından çıkmış yaşıyor yoğrula biber yemek istiyor. Sonra halamla yasamasına rağmen ölü görüyorum. Cennetin ucra kösesinde oluyor. Tövbeyi anlatıyor. İki duayı oku diyor gidilir cennete diyor anlatıyor nasıl gittiğini sonra cehennemin nasıl olduğunu anlatıyor kırmızı yer gök yandığımızı. Sevaplarımızın kalın kıyafet yapıp koruduğunu bana ısrarla iki duayı oku dur illaki hacca gitmeye gerek yok gidilir cennete diyor. Sizce manası ne? Etkiledi beni baya.

 21. Dedeme tövbe ettiremiyorum dedemin cehenneme gittiğini görüyorum onun için ağlayarak uyandım.

 22. Rüyamda cehennemin içinde bir ev vardı o evin içinde ben oturuyordum. Cehennem ateşi evi kaplıyordu. Bende örümcek gibi evin tavanına çıkmış cehennem ateşinden kurtulmaya çalışıyorum. Sonra kuzenimin sesi diyor ki: "günahın ne kadar kötüyse cehennem ateşi daha hızlı yükselecek. Sonra diyor ki günahın az ise, kardeşlerini unutman için zamanın olur" dedi. Sonra hayatımdan bazı anıları gördüm ve sakince yanmayı bekledim. Bunun anlamı nedir?

 23. Rüyamda ahiret ortamı ve bana hesap defteri verildi dediler sonra sen kesinlikle cehenneme gideceksin cennete gitmeyeceksin. Bu konu nedir bilgilendirir misiniz?

 24. Hocam tam cehenneme düşecekken babam ve çevredeki çocuklar tutup beni çıkarıyor ve ayrıca babamda bebek bezi giymişti hocam.Size zahmet bu rüyayı yorumlar mısınız?

 25. Selamünaleyküm, rüyamda ailemden bazı kişiler yanımdayken yer çöktü, cehenneme doğru girmeye başladık. Anlamı nedir lütfen cevap…

 26. Men yuxuda ceheneme dusduymu gormusem ve sirat koprusunu kecirem amma korpuyu zor belayla kecrem ve meymunlarda gormusem onlar da insanlarla kecirdi ve insanlarin odu olov icne dusduynu görürdüm.

 27. Rüyam hayırlısı olsun inşallah ama korkunçtu. 3, 5 kişi merdivenden kat kat aşağıya iniyorduk. Kaç kaç indiğimizi hatırlamıyorum. Sonra büyük bir kapının önüne geldik. Kapıyı açtılar. Açan kişi korkunç görünümlü iblis. Ama insan kılığından kafası iblis. Sonra içeri girdim. Tabi çok korktum. Yerde çok kötü azap çeken birini gördüm tanıdık biri idi. Sonra az ilerde havuz vardı. İçerisinde dumanlar çıkıyordu insanlar vardı ve çığlık atıyorlardı acıdan azaptan. Sonra iblis şeytan bana havuza girmemi söyledi. Ben de girdim ve hiç bir şekilde azap çekmedim su bana normal havuz suyu geldi ve çıktım. İblise sordum ben yanmadım azap çekmedim dedim. İblis ise bana senin görevin bu kadar. Sen çıkabilirsin dedi. Varsa yorumlayan lütfen yorumlayabilir mi ??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir