Rüyada Cennet Görmek

Ayrıca bkz: Cehennem, Cennet Haznedarı

Rüyada cennet görmek, yüce Allah’ın mümin kulları için hazırladığı saadet yurdudur ve onun rahmetinin bir eseridir.

Rüyada cennet görmek tabiri hayır ve müjde ile tabir olunur.

Bir kimsenin rüyada cenneti açıkça görmesi, arzu ettiği ve istediği her şeye nail olacağına delalet eder.

Rüyada cennetin içine girdiğini görmek, her iki alemde de emniyet ve sevinç işaretidir.

Bir kimsenin rüyada cennetin haznedarını görmesi; sevinç ve nimete, yaşadığı müddetçe temiz bir hayata ve belalardan emin olmaya delalet eder.

Rüyada cennete girdiğini görmek şu şekillerde tabir olunur:

 1. a) Cami,
 2. b) Zikir meclisi,
 3. c) Çarşı,
 4. d) Hac ibadeti,
 5. e) Allah yolunda cihat,
 6. f) İlim ve salih amel.

Bazen de rüyada cennete girdiğini görmek, cennete girmeye vesile olacak güzel ve makbul ameller işlemeye delalet eder.

Bir adamın rüyada cennetin sütünden, içki ve şarabından veya sularından içtiğini görmesi; ilme, hikmete, nimete, güzel itikada ve Sünnet-i Seniyyeyi işlemeye delalet eder.

Rüyada cennet meyvelerinden yediğini görmek, yediği meyve kadar rızıklanacağına işarettir. Bazen de cennete girmek, üzüntü ve kederden halas olmaya işarettir.

Bir kimsenin rüyasında eşi ile beraber cennete girdiğini görmesi, dünyada eşi ile iyi geçineceğine delalet eder.

Rüyada cennet köşklerinden birine girdiğini görmek, yüksek mertebeye, iftihar vesilesi olarak iş işlemeye, genişlik ve zenginliğe ve güzel akıbete delalet eder.

Rüyada cennete girip ırmaklarından içmek, meyvelerinden yemek, ağaçlarının gölgesinde oturmak huri ve gılmanını görmek; ilme, hidayete, rızka, zürriyete, uzun ömre, son nefesinde vefat etmeye alamettir.

Cennet

“Rüyada Cennet Görmek” üzerine 11 yorum

 1. Rüyada birinin rüyasında senin cennetteki mertebeni gördüğünü söylemesi ne anlama geliyor?

 2. Ben rüyamda cennet bahçelerinin bana gösterildiğini gördüm, resimler şeklinde. Acaba bu ne anlama gelir?

 3. 3 kişiydik. 2 kişi bir şeyler söylüyor ben de tekrar ediyordum. Melek gibi bir simgenin başındaydık. 3 tane melek çıkıyordu. Bir tanesi bebekti diğer ikisi onun annesi ve babası gibiydi ve cennete girmemize izin veriyorlardı.

 4. Ben birkaç beden hareketi yapıyorken cennete gelmişim orada kırmızı elma ve yeşil elma bahçesi gördüm.

 5. Rüyamda cennet hurması yediğimi gördüm ve rahmetli anneme de cennet hurması yedirdim. Bu ne anlama geliyor?

 6. Annem gerçekte vefat etti 2 yıl önce ve rüyamda kendisinin cennette olduğunu, iyi ve orada mutlu olduğunu söylüyordu bana.

 7. Annem beni rüyasında cennete giremediğimi gördü, bütün ailem girdi tek ben giremedim. 2 defa aynı rüyayı gördü annem. Birinci rüyasında ağladı, aldılar cennete beni. İkinci rüyasında ise bir tane adam benim için “Bu kız cennete giremez” dedi? Bunun nasıl bir açıklaması olabilir acaba? O günden beri çok korkuyorum.

 8. Cennet bahçesinde iki ravza gördüm, Peygamber çiçeği gördüm. Bu güzelliği ömür boyu unutamam. Bu rüyamın anlamı nedir?

 9. Rüyada kendi memleketimden silahlar var çeşit çeşit daha sora bir yere gidiyoruz saklanmak için mi yoksa gizlenmek için mi bilmiyorum. Tanıdık aile çevremde çok güzel dağlar arasında sular çok güzel cennet gibi rüyada cennet diyorum hazırlanıyorum suya girmeye. Birden bir uçak beliriyor ve cennete bombalar atıyor her tarafa ayrı ayrı bombalar düşüyor ve parçalanıp insanların elleriyle parmaklarını koparıyor sonra bir gemi yanaşıyor insanları taramak için ama taramadan gidiyor bunun anlamını istiyorum.

 10. Geçen gün rüyamda bir falcıya gittiğimi falcıya geleceğimi göstermesini istedim. Falcı su an hatırlayamadığım Arapça sözcükler söyledikten sonra tekrarlayıp gözlerimi kapatmamı istedi. Daha sonra da kendimi Bizans roma usulü bir tapınak tarzı kapalı çeşmesi olan bir yerde buldum ( gözlerimi kapatıp o mekana geçtiğimi gerçekten hissettim ) daha sonra burası neresi dediğimde cennet dedi. Ben o an şaşkınlıklar içinde etrafımı incelemeye başladım ve ışıklı bir kapıdan geçmek için sıraya girmiş bir suru beyaz kıyafetli insan vardı. Daha sonra falcı gözlerimi kapatmamı istedi, gözlerimi kapattım ve daha sonra da simdi seni görüyorlar dedi ve alarmım çaldı. Bu rüyadan ne anlam çıkarmalıyım lütfen yardımcı olur musunuz?

 11. Hocam selamun aleyküm.

  Rüyamda annemle beraber hastaneye gittik ben beyin ameliyat olacaktım. Annem bana sürekli lokma veriyor aç kalmasın diye. Sonra doktor gelip ameliyathaneye götürdü. Yatakla sürükleyip uyurken sonra gözümü açtığımda dünyayı zomba işgal etmiş ben bambaşka bir insan oldum. Annemi görmüyorum çünkü vefat ettiği düşünüyordum. Sonra ben zombilere karşı korkmadan yiğitçe savaşıyorum. Hastaneye gidiyorum beni ameliyat eden doktoru bulmaya. Ne yaptın bana diye gidecektim fakat zombi benim peşime bırakmıyor ve yeni dostum zombi olan bir yaratık bir emanet verdim. Ömür boyu sakla diye hem o değerli emaneti hem de doktoru bulmaya çalıyordum bir ara sağ kolumda ra’nın göz dövmesi gördüm bir anlam veremedim. Onu görünce güçlü hissediyordum bu ne anlama geliyor hocam. Bilgi için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir