Rüyada Çay (Dere) Görmek

Rüyada bir çay kenarında oturduğunu ve su ile oynadığını görmek, kişinin evinde rızkında bolluk ve bereket olacağına işarettir. Kişi evli ise bir erkek çocuğu doğacağına; bekar ise evleneceğine işarettir.

Rüyada bir çayın üzerinde kurulu bir köprüden geçtiğini görmek, kişinin gireceği bir sınavı kazanacağına delalet eder.

Rüyada köprünün ortasında geçmekten vazgeçerek geri döndüğünü görmek, kişinin o sınavı kaybedeceğine delalet eder.

Ayrıca Bakınız; Dere, Nehir

Çay (Dere)

“Rüyada Çay (Dere) Görmek” üzerine 5 yorum

  1. Rüyamda küçük bir derenin içindeydim. Derenin dibi kumdu, içinde bir tane bozuk para buluyorum. Ama para yabancı bir ülkeye aitmiş sonra paranın yanında küpe arkası buluyorum. Sıra ile küpe arkalarını takip ediyorum. “Derenin içinde yol yapmışlar” diyorum. Sonunda derenin bir kısmı kuruyordu.

  2. Etrafı su ama temiz dalgalanan, ortada ev, bir kadınla kaynanası bize bir şeyler veriyorlar. Eşim, kayın babam ve ben oluyorum. Önce ben düştüm suya, evin küçücük camını kırdım, tutunarak çıktım. Sonra eşim, babam düştü. Onları kurtarmak için urganı düğümlüyorum. Onları kurtarmaya çalışırken bir başka abi onları kurtarıyor ve onlara diyor ki, “Çift taraflı su geliyor, ne yapıyorsunuz siz?” dedi. Ben çok iyi biliyorum evin yanına dikelip, suya bakıp o sudan korkuyorum. Bu neyin nesi? Kısa sürede cevap bekliyorum. Saygılarımla.

  3. Ben dere kenarında tanımadığım bir yaşlı teyzeyle sohbet etmeye başlıyorum. Birden teyzenin kendisinin yapmış olduğu ağaca bağlı salla derenin üzerinde oturduğunu fark ediyorum. Ben de salon üzerine çıktığımda birden sal derenin bir sağına bir soluna derken yaşlı teyze düşüyor. Ben de saldan inerek teyzeyi izliyorum. Bir kenara tutunarak teyze kendini güvene alıyor. Birden karşıda erkek yeğenimi görüyorum. On üç yaşındaki erkek yeğenim üzerini soyunurken ben ne yapıyor düşüncesiyle birden altı çocuk beliriyor ve çocuklar dereye düşüyor. İçlerinden biri akıntıya kapılıyor. Tam teyze kurtaracakken teyze tutamıyor. Ben o sıra kurtarmaya çalışıyorum. Çocuk gözden kayboluyor bir daha ararken kısa zaman içinde çocuğun ayağının altını görüyorum derenin alt kısmında, sıkışmış bir vaziyette. Tam o esna da rüyadan uyandım.

  4. Rüyamda bir derenin kenarına bir arkadaşla ve kız kardeşimle oturuyorduk. Derenin karşısı yüksek, uçurum ve su akıyor. Karşımızda koyunlar, keçiler otluyor. Büyük bir keçi dereye düşüyor, yanına gidiyoruz ne oldu diye. Başka keçi ölmüş. Çobanın biri geliyor keçiyi yüzüyor, parçalıyor, yarısını bize veriyor. Yarısını kendi alıyor. Çoban “Arkadaşlarla yeriz” diyor.

  5. Ruyamda tepe ustundeydim bir kız çocuğuyla ama kiz çocuğunu tanımıyor ama onunla iyi vakit geçiriyordum tepenin üzerinde sohbet ediyorduk ben fotoğraf çektirmek istedim ve aniden telefonum akan çaya duwdu hemen inib cayda telefonumu aradım sonra anne babamı kenarda gördüm onlarda birlikde ariyorduq koyboyan düşen telefonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir