ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Cehennem Görmek

Rüyada cehennemin görülmesi büyük günahlar işleneceği ile tabir olunur. Rüyada cehenneme girdiğini görmek, dünya hayatında fakr ve zarurete, gam ve kedere, ahirette de azaba işarettir. Rüyada cehennem görmek, şu şekillerde tabir olunur: a) Fısk ve küfür, b) Sıkıntı ve keder, c) Şer ve fesat, d) Kıtlık ve sefalet Rüyada cehennem görmek, mal ve şerefin zevaline, zengin iken fakir olmaya, refahdan çıkıp şiddet ve zarurete girmeye, sıkıntı ve zindana düşmeye, dünyada zarar ve hüsrana, zillet ve hakarete ve son nefeste imansız şekle gitmeye delalet eder. Rüyada cehennem bekçisi olan Malik isimli meleği görmek, yüce ve Kerim olan Allah?ın ve onun Resûlü?nün ve müminlerin muhabbetine, izzete, nifaktan uzaklaşmaya, günahlardan kurtulmaya ve dinde gayret göstermeye delalet eder. Rüya esnasında cehenneme kılıcını çekerek girdiğini gören kimse, fuhuş yapar, kötü ve yaramaz şekilde konuşur. Tebessüm ederek cehenneme girdiğini gören kimse fasık, azgın, Rabbine isyan edici ve dünya nimetleriyle ferahlanıcıdır. Rüyada cehennemden kurtulduğunu görmek, günahlardan tövbe etmeye; cehennemde oturup yemek yemek ve şarabından içmek günahta ısrar etmeye delalet eder. Rüyada yüzü siyah, gözleri gömgök olarak görmek ve cehennemde bulunmak, Allanın düşmanları ile dost olmaya delalet eder.

Cehennem rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

18
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

belinay

Rüyamda cehenneme girmeden önce birisi bir odadan içeriyi gösteriyor. Yanımda oğlum da var kapının önünde o duruyor. Oğlum daha yalnız 3 yaşında şu an oğlumu odaya çağırıyorum bak içeri çok sıcak diyorum sonra çıkmak için kapıya baktım kapı kapalı içeri girmiyoruz ama içeriyi gördüm. Çıkmak için baktığımda kapı kapalıydı sonra telefon çaldı uyandım ama korkuyorum rüyanın anlamı nedir? Mail gönderirseniz sevinirim.

 

08.07.2013 07:14:49

Rıfat

Rüyamda bir kız var sana ceza vereceğim diyor bende ne tür bir ceza diyorum. 10 saniyeliğine cehenneme gideceksin diyor ve birden düşüyorum ateşten bir şey elimi tutuyor. Ben de o beni içeri çekmeye çalışıyor. Ben de kurtulmak istiyorum. Arada da saniyeyi sayıyorum tam çekerken 10 saniye geçiyor ve uyanıyorum bunun anlamı nedir? Cevabinizi bekliyorum...

15.07.2013 16:48:38

dogukan N.

Karanlık hapis hücresi gibi bir yerde demir kapıdan dışarı bakıyordum. Ama baktığım yeri değil kendimi görüyordum. kapıdan parmaklıklardan baktığımı izliyordum biraz yüksek bir yerden. Yani kendi bedenimin o küçük pencereden baktığını görüyordum. Küt küt diye ses geliyordu 3-5 saniye aralıklarla. bunun anlamı nedir ?

17.07.2013 00:27:05

Tuğba

Siyah tenli bir çocuk benim gözlerinin içine bakmamı istiyor ve bakıyorum. Orada cehennemi görüyorum, insanlar da vardı ama tanıdığım yoktu. Uyandım, ezan okunuyordu. Sabah namazı kıldım, yattım. İnşallah namaz kılmak içindir, gördüğüm rüya. Zaten ortalık karışık.

25.08.2013 18:26:05

Caner

Selam dün gece rüyamda şeytanın tekerlekli sandalyede oturduğunu ve cehennem kapısına gittiğini gördüm. Kapıda bir adam vardı, bekçiydi. Adam iblisi içeri saldı ve iblis sandalyesinden ateşe atıldı. Yani rüyamda iblisin sonu gelmişti. Ne anlama geldiğini bilmek istiyorum. Lütfen mümkün olduğu kadar çabuk cevap verir misiniz? Teşekkürler.

13.09.2013 08:22:45

Mdg

Rüyamda cehennem azabı çeken insanları gördüm. Akan lavların içerisinde kor olmuşlar ve lavdan dışarıda sadece kafaları var. Alevler göklere yükseliyor, vücutları lavın içinde kafaları alev alev yanıyor. Orası gösterildikten sonra cennete alınıyorum. Anlatılmayacak güzellikler var orada. Ailemi soruyorum. Bu dünyada hissiyatın ve yakınlığın olmayacağını söylüyorlar.

22.12.2013 17:00:20

Ramazan

Rüyamda arkadaşlarla beraber yolculuğa çıkmıştık. Azrail gelip ruhumuzu teker, teker aldı. Daha sonra diğer dünyada cehenneme gönderildim. Fakat sadece onları izlemek için ve sonra oradan ayrıldım.

28.01.2014 00:35:51

Aslı

Rüyamda cehenneme girmişim ama tepelik bir yer ve hiçbir zarar yok o an. Ve ben meşale gibi bir şeyle Allahu Teala’nın adını yazdım. Önce korktum sonra büyük bir aşk ile doldum Allaha karşı ve cehennemde olduğumu unuttum.

31.03.2014 13:18:29

Güldane

Rüyamda cehenneme yukarıdan bakıyordum, bir oda dolusu erkek vardı içlerinde eşim de dahil. Kısa bir iple eşimi çekip kurtardım ve ona “Bir daha oraya gitmek ister misin?” diye sordum. O da “Hayır çok sıcak” dedi. Bir cevap verirseniz sevinirim.

16.06.2014 15:17:38

Alptekin

Köprünün üzerinden cehennemin alevlerini görüyorum.

02.10.2014 08:03:14

Mehmet

Rüyamda uzun bir koridorda idim. Sağ tarafımda cehennem kapısı ve yakılı ateş içerde beni parmakla çağıran biri. İçeriye girdim her tarafta çığlık sesi ve ağzıma bir ıslak bez atarak boğuyorlardı ve ben aniden uyandım. Rüyamın anlamını öğrenebilir miyim?

25.10.2014 00:04:20

Hasan

Rüyam çok değişik: Birkaç kişiyi dövüyorum eve gelince kardeşimin sırtında bir yazı çıkıyor “F:30 Aralık cehennem” diye. Sonra uyandığımda 30 Aralığa baktım salı gününe denk geliyor. Bugün de salı ama benim doğduğum tarih 30 Aralık.

11.11.2014 13:21:57

Özden A.

Rüyamda babamın cehenneme doğru gittiğini duydum. Babam toz bulutu şeklinde ortadan kayboldu, birde yanında bebek de var ama bebek tanıdık değil.

15.12.2014 11:35:54


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2015 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook