Rüyada Gecelik / Pijama Görmek

İmam Cafer Sadık: Rüyada gecelik/ pijama görmenin üç tabiri vardır: 1-İyi kadın 2-Rahatlık ve kolaylık 3-Üzüntü, sıkıntı ve musibet.

Allame Meclisî: Gecelik giymek; evliliğe delalet eder.

İbn-i Sîrîn: Gecelik, kadına delalettir. Beyaz ve temiz gecelik giydiğinizi görmek; eşinizin namuslu ve iffetli bir kimse olduğuna… Siyah gecelik giymek; eşinizle aranızda bir takım sorunlar olacağına…

Mor gecelik giymek; ev hanesi ile aranızda olacak gerginliğe… Geceliğinizin kirli ve yırtık olduğunu görmek; eşinizin cimri ve geçimsiz bir kimse olduğuna… Geceliğinizin yandığını görmek; eşinizin eceline delalet eder.

Gecelik / Pijama kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Gecelik / Pijama Görmek” için bir yorum

  1. 1 yaşındaki erkek çocuğumu üzerindeki gecelik (açık yeşil) ile denizde (berrak) yüzdürüyordum. Rüyayı yorumlamanızı rica ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir