Rüyada Giymek Görmek

Rüyada bir şeyi giymek, insanın iş ve durumuna; bekarın, karşı cinsin elbisesini giymesi evlenmeye işarettir. 

Ayrıca bkz: Yeni Elbise, Dar Elbise

Rüyada düğmeli elbise giymek, dağınık işleri toparlamaya; yırtmaçlı elbise üzüntüden kurtulmaya; insan vücudunu örten her çeşit elbise kişinin ahiret ve dünya haline delalet eder.

Rüyada bir şeyi giymek ne demek, rüya sahibinin iş ve durumuna işaret eder. Rüyada sarığı ayağına sardığını veya ayakkabısını basma giydiğini gören kimse, musibet ve belaya düşer. 

Bir kimsenin rüyada üzerine giydiği elbisede uğursuzluğa işaret eden bir şey bulunmadığı takdirde, tabirce yenisi eskisinden hayırlıdır. Kadınlara mahsus elbiselerin bekar erkekler üzerinde görülmesi, o elbisenin miktarınca kadına; erkeklere mahsus elbisenin de bekar kadınlar üzerinde görülmesi, o elbisenin miktarınca kocaya işaret eder. 

Rüyada düğmeli elbise görmek, şiddete veya kaybolmakla dağılmış şeyleri toplamaya veya bekar kimse için evlenmeye işaret eder. Pamuk elbise sünnettir. Yün elbise sefadir. Ancak yün elbise sert, kaba ve onu giyen kimseye yakışmıyorsa, o zaman bu rüya fakirlik veya zillettir. Keten elbise nimettir. Damgalı elbise mektuba, yücelmeye, mal ve çocukla beraber sevince işaret eder. 

Rüyada uzun elbise görmek, uzun giymeyen kimse için isyandır. Kısa elbise kendisine layık olan kimse için iffet ve temizliktir. Süs elbiseleri toplanmış mal, sermayeler veya mesture ve güzel kadındır. Üniforma üzüntü, sıkıntı veya alimler arasında mücadeledir. Görülen elbise iyi kumaşlardansa işsizlik ve tembelliktir. 

Rüyada beyaz elbise görmek, heybet, vakar ve övünmektir. İplikli elbise izzet, yücelik ve rütbedir. Eğer iplikli elbise ölü üzerinde görülürse o elbise cennet ipeğidir. Altınla işlenmiş elbise düsmana galibiyettir. Siyah elbise ululuk ve yüceliktir. Yeşil elbise şehitlik mertebesidir.

Giymek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir