Rüyada Çayır / Çimen Görmek

İmam Cafer Sadık: Rüyada çayır/ çimen görmenin sekiz tabiri vardır: 1-Din 2-İnanç 3-İşlerde düzen, geçim 4-Yönetici 5-Büyük şahsiyet 6-Hayır 7-Kadın 8-Murat.

Allame Meclisî: Çayır/ çimen görmek; sizin için faydalı olan bir takım gelişmeler olacağına ve çok büyük bir sevinç yaşayacağınıza işaret eder.

İbn-i Sîrîn: Çayır; inanca yorulur. Bir çayırda bulunduğunuzu görmeniz ve bulunduğunuz yerin kime ait olduğunu bilmemeniz; inancınızın samimi olduğuna… Başkasına ait bir çayırı seyrettiğinizi görmek ise; takva sahibi ve Salih kimselerle arkadaşlık kuracağınıza… Sizin olan bir çayırda gezdiğinizi görmek; geçimi sıkıntısı çekmeyeceğinize delalet eder.

Kirmanî: Çayır; ululuğa… İlkbaharda, yemyeşil bir çayırın içinde çiçek açtığını ve suların aktığını görmek; şehit olarak öleceğinize… Çayırdan çiçek topladığınızı görmek; meşakkatle mal sahibi olacağınıza işaret etmektedir.

Cabir Mağribî: Çayır; kadına… Yemyeşil bir çayır görmek; huysuz bir bayanla evlilik yapacağınıza… Rengi yeşil olmayan bir çayır görmek; iyi huylu bir bayanla evlilik gerçekleştireceğinize delalet eder.

Çayır / Çimen kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir