Rüyada Biber Görmek

Ayrıca bkz: Biberiye, Acı Biber 

Biber acı bir nesne olduğundan rüyada biber görmek, gam ve kedere işarettir.

Rüyada biber yediğini görmek, ağır ve çirkin söz işitmeye; birine biber verdiğini görmek, hastalıktan şifa bulmaya delalet eder.

Rüyada biber yemek, kişinin yapacağı bir işten dolayı pişman olacağına işarettir.

Rüyada biber yemek ne demek, dedikoduya olan ilginizin başınıza büyük sorun açacağına işarettir.

Rüyada biber satmak, hasta iseniz iyileşeceğinize; biber almak, geçim sıkıntısı yaşayacağınıza işarettir.

Rüyada biber yemek ne demek, yapacağı bir iş nedeniyle kişinin pişman olacağına işarettir.

Rüyada yeşil taze bir biber yediğini görmek, kişinin bir çocuğu olacağına; biber turşusu yediğini görmek, kişinin eşiyle arasının açılacağına;

Rüyada kara veya kırmızı toz biberden yemeğe serptiğini görmek, acı bir haber alacağınıza; bir bahçeye biber ektiğinizi görmek, yeni bir iş için bir daireye baş vurduğunuza delalettir. 

Rüyada bir bostanda ekilen biberlerden topladığını görmek, kişinin hayatında mutlu günlerin yakın olduğuna işarettir.

Biber

“Rüyada Biber Görmek” üzerine 15 yorum

  1. Rüyamda bir bahçede biberler var yeşil, toplamak istedim ama haram dedim, almadım. Sahibine seslendim “Çantana koydum” dedi ama ben biberi koyduğunu görmedim. Oğlumun eski kız arkadaşıydı diyen kişi ve bahçeden döndü. Yeni bir çift lacivert ayakkabı verdi, ayağıma giydim. Eski dikişleri söktüm ayakkabının, cila sürdüm ve giydim. Anlamı nedir?

  2. Ben rüyamda hemen hemen herbiri 1 metre uzunluğunda üst üste adet olarak da bayağı çok yeşil biber gördüm. Taze ve çok güzel görünüyordu, tabir eder misiniz? 

  3. Rüyamda tayin olup geldiğimiz yerdeki komşum sera yapmış, yeşilbiberler, fasulye çalısı gibi bir çalıda biberler iri iri ve komşum biberleri topluyor, ben de “Ne kadar iri onlar Perihan abla” diye seranın dışından ona bakıyorum. Acaba neye yorar?

  4. Rüyamda mutfakta ocağı açık unutmuşum, ocağın üstünde bir kaç tencere yemek ve bir cezvenin içinde yağda kırmızı pul biberi kaynarken gördüm. Manası nedir, acaba? Teşekkürler.

  5. Merhaba ben rüyamda evi bir imalathane gibi yere çevirmiş, bir işletme gördü. İçinde çalışanlar vardı. Beyaz gömlekli imalat, kırmızıbiberlerle ilgiliydi. İmalat yapılan yere tesadüf girdim ve arka çıkış kapısını sordum. Arkada da bir usta biberle ilgili bir şey yapıyordu. Rüyamı yorumlar mısınız? Teşekkür ederim.

  6. Rüyamda üniversite yıllarımdan arkadaşlarımla birlikte bir dere kenarındaydık, ayağımda dize kadar uzanan siyah deri çizmeler vardı ve içleri biber çekirdeğiyle doluydu. Çıkarıp güzelce silkeledim. Sonra kendimi birden çok büyük bir evde buldum, bir odası müze gibi düzenlenmiş ve içinde tarihi asker heykelleri vardı. Misafirlere çay servisi yapmak için mutfağa geçtim ve bir sürü cam tabakla karşılaştım, karmakarışıktılar ve ben onları düzenlemeye çalıştım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir