Rüyada Biat Etmek Görmek

Ayrıca bkz: Nebiler, Peygamber

Bir Müslümanın rüyada Nebiler Nebisine veya sahabelerinden birine biat ettiğini görmesi; itikat ve imanın sağlamlığına, selamet ve istikametinin doğruluğuna, dinde kuvvete ve sünnet-i seniyyeye bağlılığa delalet eder.

Rüyada peygamber vekili mesabesindeki alim ve evliyaya biat etmek; Hakka uymaya, doğru yolu seçmeye, dini korumaya işarettir. Makam ve mansıp düşkünü, fasık ve günahkar birine uymak, düşük yaratılışlı bir lidere ya da o seviyedeki bir topluluğa yardım etmeye delalet eder.

Rüyada parti liderlerine bağlılık andı vermek, dünyayı ahirete tercih etmeye; ehil ve ihlaslı bir parti ve kadrosuna biat etmek, ümmet olma bilincine; düşman bir ülkenin başkanına biat etmek, ülke ve millete ihanet etmeye delalet eder. 

Rüyada alimlerle birlikte insanların bir büyüğe biat ettiğini görmek, dinin güçlenmesi ve milletin hak yolu seçmesine işaret eder.

Rüyada bir ağaç altında biat ettiğini görmek, Allah’ın hoşnutluğuna ve ilahi rıza ile birlikte mal ve ganimet elde etmeye delalet eder. Günahkar bir kimseye uyduğunu gören kimse, günahkar bir çevreye yardım eder.

Biat Etmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir