Rüyada Bıçak Görmek

Ayrıca bkz: Adam Bıçaklamak, Bıçakçı 

Bıçak kesici bir alet olduğu için rüyada bıçak görmek, düşmanlığa delalet eder. Bazen de rüyada bıçak görmek, marifetli bir adama işarettir.

Rüyada bıçakçıyı görmek, insanlara sanat ve maharet öğreten birine delalet eder. Yine bıçak görmek; hizmetçi, yardımcı, dost ve kendisi için gayret gösteren kimse ile de tabir olunur.

Rüyada bıçak görmenin altı tabiri vardır:

 1. Muhabbet,
 2. Evlat sahibi olmak,
 3. Zafer,
 4. Sığınak,
 5. Zenginlik,
 6. Yöneticilik.
 • Elinizde bıçak olduğunu görmek ve bu bıçağın size ait olduğunu bilmek; bir erkek çocuğunuzun olacağına,
 • Elinizde bıçakla birlikte bazı silahlar olduğunu görmek; saygınlık kazanacağınıza işarettir.
 • Bıçağı kınından çıkarmak; eşinizin erkek bir çocuk dünyaya getireceğinize,
 • Bıçağınızın kınındayken kırıldığını görmek; bir yakınınızın vefat edeceğine,
 • Bıçakla bir şey yonttuğunuzu görmek; ücret almadan bir iş yapacağınıza,
 • Bıçağınızın paslandığını veya hasarlı olduğunu görmek; malınızın azalacağına işarettir.
 • Bıçakla bedeninizin herhangi bir yerini kesmek; ümitsizlik veya hileye,
 • Kör bir bıçakla herhangi bir yerinizi kesmeye çalışmak, ama başaramamak; bir hedefinize ulaşamayacağınıza,
 • Büyük mezbaha bıçağı görmek; ciddi bir tehlikeyle karşılaşacağınıza,

Cep bıçağı veya çakı görmek; tatsız bir olayla karşılaşacağınıza işarettir.

Bıçak

“Rüyada Bıçak Görmek” üzerine 37 yorum

 1. Bir çok bıçak çeşidi gördüm hepsi karşımdaydı ben alıyordum istediğimi kılıç, pala, keskin bıçaklar, sanki savaşa gidecekmişim gibi çeşitli bıçakları yanıma alıyordum bu rüyanın tabiri nedir?

 2. Bıçakla tehdit ediliyordum, bir erkek tarafından. Ayrıca dışarı çıktığımda balkon tavanında bıçaklar asılıydı, az kalsın kafama düşüyordu. Hemen içeri geri girdim. Yorumlar mısınız?

 3. Rüyamda gece yarıcı bir yere gidiyordum ve tanımadığım birisi tarafından baldırımdan bıçaklanıyorum ama çok az acı duydum. Açıp baktığımda bıçak çizmişti baldırımı. Bu rüyanın tabiri nedir?

 4. Rüyamda karpuzu keserken sol elimi kestim, acıdı. Uyandım eli yokladım, “Şükür” dedim. Yorum lütfen.

 5. Rüyamda bıçaklı biri beni öldürmek için kovaladı. Bir odaya sığındım, kardeşlerimden yardım istedim. Çocuğu yakalamak için kapıyı açtıklarında kapının arasından bıçağı salladı ve benim ağzımın içine girdi. Dilim ve ağzım kesildi, kan görmedim. Bunun anlamı nedir?

 6. Gökyüzünde bir yıldızı izliyordum. Derken o yıldızda bir parlama ve değişiklik meydana geldi, uzadı ve bir büyük parlak bıçağa dönüştü. Hayır, olsun diyelim ama ben pek bir şeye yoramadım rüyayı. Bir anlamı var mıdır, sizce?

 7. Rüyamda çelik yemek bıçağı ve yemek kaşığı yiyordum. Hatta 5 tane yemek kaşığını üst üste koymuş, hepsini birden ısırmaya çalışıyordum. Hepsini ısıramadım sonra teker teker yemeye başladım. Bir taraftan da, ağzım kesilmesin diye az az ısırıp ağzıma alıyordum. Bu rüyanın yorumu nedir, acaba? Şimdiden teşekkürler.

 8. Rüyamda hamile eşine şiddet gösteren ve hiç tanımadığım bir adamı korkutmak amaçlı bıçak sallayıp, korkutmaya çalışıyordum. Ve sonra adamda çok derin kesikler bıraktığımı gördüm. Daha sonra da bu kesikleri peçete ve bantla kapatmaya çalışıyordum. Bir yandan da kendime kızıyordum. “Asıl niyetim adama zarar vermek değil, sadece korkutmaktı. Nasıl yaparım, ben bunu?” diye. Acaba anlamı ne olabilir?

 9. Rüyamda halalarımın kestikleri kurbanları keskin bir bıçakla doğruyordum, özellikle ciğer kestim. Fakat kurban bana ait değildi.

  1. Ben rüyamda babamı birini bıçaklamak istediğini gördüm. Ben de onu kurtarıyordum. Bunun anlamı nedir? Yazarsanız çok mutlu olurum. 🙂

 10. Rüyamda sevdiğim kız erkek olmuştu. Bana bıçak çekti, boğazıma dayadı bir şeyler dedi. Sonrasını hatırlamıyorum.

 11. Rüyada eşimle yan yana yatıyoruz ve aramızda10-12 adet bıçak görüyorum ve hepsinin keskin tarafı duruyor.

 12. Rüyamda müşterilerime takvim dağıtıyordum. Ama yılın yarısına gelmiştik. Lütfen bu konudaki yorumunuzu istiyorum. Teşekkür ederim.

 13. Rüyamda arkadaşımla hastaneye gidiyorduk elimde de bıçak, arkamızdan da iki tane erkek geliyordu ve ben onlara bağırarak bıçak gösteriyordum. Bu ne anlama geliyor?

 14. Eski arkadaşımı onunla görüşmeye ısrar ettiğim için ailesinin evinde ortalığı dağıttığını ve ailesini bıçakladığını gördüm. Kapıyı açtığımda ortalık darmadağınık ve elinde bıçak vardı. Bana da bir şey yapacak mı diye çok korktum ve uyandım.

 15. Eski konuştuğum kız arkadaşım rüyamda 2 kez üstüme saldırırken gördüm. 2nciye “Dur yapma” dedim. Sonunda can haliyle uyandım. Sonra da epey bir korkmuşum. Çünkü bu kız yüzünden daha öncede başıma bir iş geliyordu yırttım. Bana bununla ilgili cevabı yazarsanız memnun olurum…

 16. Rüyamda rahmetli babamın da olduğu bir ortamda, annem beni normal bir bıçak ile ameliyat ediyordu uyuşturmamıştı ama canım acımıyordu. Fakat çok tedirgindim ama babam hiç konuşmuyordu. Ben anneme “Şuradan kes” falan diyordum.

 17. Anamın elinde koca bir bıçak vardı, ağabeyimi kesti gırtlağından. Öyle kanlar fışkırdı ki keserken sesini bile duydum. Ağabeyim 40 yaşında, bekar biri…

 18. Rüyada elimde bir bıçak vardı ve bir sürü insan benimle kavga ediyordu, teker teker geliyordu onlarda da bıçak vardı ama ben onu yeniyordum. Yenildiği zaman bana bakıyor gülüyordu ve ben kendime çok güvenmiyordum.

 19. Rüyamda bir erkek tarafından hançere benzer bir bıçakla sol kolumun alt tarafı çizildi daha sonra tekrar geleceğini söyleyerek gitti.

 20. Rüyamda tanımadığım biri ile birbirimize bıçak atıyoruz. Ben bir tabureyi kalkan olarak kullanıyorum. Ne manaya geldiğini açıklar mısınız?

 21. Rüyamda eşim birini bıçaklıyordu. Bıçakladıktan sonra bıçağı alıp temizleyip saklıyordum. Bıçak baya büyük ve parlaktı. Daha sonra eşim ölüyü saklayıp odaya giriyoruz ve kapıyı kilitliyoruz. Daha sonra çamaşır makinesi gördüm orada öldürdüğümüz kişinin parçalanmış etleri varmış, dışarı düşenleri içeri tıkmaya çalışıyordum. Yorumunuzu bekliyorum teşekkürler.

 22. Rüyada tanıdığım falcının aynalı bir odada su içinde kendisinin aynısını bıçakla vurup öldürdüğünü yere uzandığını gördüm. Bana baktığında başından boynuzlarının çıktığını gördüm.

 23. Elimdeki bıçak düşüyor ve yerde desteği yokken dik duruyor keskin tarafı yukarı bakar şekilde bunu gören eşim kadın teşekkürler.

 24. İnşallah hayır olsun rüyada çay paketinin içinden 3 yağ bıçağı ve bir çay kaşıgı çıkıyor ve bunlar yepyeni yorumlarsanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir