Rüyada Ebemkuşağı Görmek

Câbiru'l-Mağribî'nin yorumuna göre: Semada kırmızı renkte bir ebemkuşağının görülmesi; o şehirdeki devlet liderinin çok kuvvetli olmasına, siyah olduğunun görülmesi; bu tabirirn tersine, parlak bir renkte görülmesi; güzele ve faydalı şeylere, karanlık görülmesi ise hiç iyi sayılmaz.

Ebemkuşağı görmek, korkudan emin olmaya işarettir. 

Bir başka rivayete göre de: Ebemkuşağını görmek, insanın hayatındaki oluşacak değişikliklere ve hızlı gelişen olaylara delalet eder.

Yerden çıkıp yavaş yavaş gökyüzüne kadar uzanan bir kuşak görmek 

Yerden çıkıp yavaş yavaş gökyüzüne kadar uzanan bir kuşak görmek, orada bulunan insanlar arasında olacak hadiselere, eğer bu renkler kaybolursa, o hadisenin rahatlıkla atlatılacağına kimseye zarar gelmeyeceğine işarettir.

Ebemkuşağını kırmızı renkte görmek

Rüyada ebemkuşağının kırmızı olduğunu görmek, o yıl içerisinde olacak olan bir kazaya işarettir. Ve rüyayı gören kimsenin başına bir kaza geleceğinden endişe edilir.

Ebemkuşağını yeşil renkte görmek

Rüyada ebemkuşağının yeşil görülmesi, muhtaç duruma düşeceğinizi anlamaya işaret eder.

Ebemkuşağını sarı renkte görmek

Ebemkuşağının sarı renkte görülmesi, bir hastalık atlatacağınıza işaret eder.

Bekar bir erkeğin ebemkuşağı görmesi

Rüyada bekâr bir adamın ebemkuşağı görmesi, evlilik ile tabir edilir. Çünkü şairler kadınları ebemkuşağına benzetmişlerdir.

Ebemkuşağını sağdan tafarından görmek

Denilmiştir ki: Rüyada ebemkuşağını sağ tarafından görmek, hayırlı olan işlere yorumlanır.

Ebemkuşağını sol tarafından görmek

Sol tarafından görmek de, bolluk ve berekete kavuşmaya delalet eder.

Fakir kimsenin ebem kuşağını hem sağ hem sol tarafından görmesi

Fakir bir kimsenin rüyada ebemkuşağını hem sağ hem de sol tarafında görmesi, bolluk rızık ve huzura, maişat konusunda feraha ermeye işaret eder. Zenginler için de, dert ve tasanın kaybolmasına,huzur ve mutluluğun geri gelmesine işaret eder. Çünkü ebemkuşağı devamlı kalmayarak süratle kaybolur.

Ebemkuşağına çok yakın olduğunu görmek

Ebemkuşağına çok yakın olduğunu gören kimse bilgi sahibi, alımlı ve güven veren bir hanımla dünya evine girer.

Ebemkuşağı kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir