Rüyada Ebemkuşağı (Gökkuşağı) Görmek

Bakınız; Gökkuşağı.

Rüyada ebem kuşağını tuttuğunu görmek, heyecanlı olaylarla tabir olunur. Bu kuşağı sarı renkte görmek o yer halkına hastalık geleceğine; kırmızı görmek savaşa ve hafıza bozukluğuna; yeşil renkte görmek, ucuzluk ve nimete delalet eder.

Cabir’ül-Mağribi’ye göre; gökte kırmızı çizgi gibi bir şey görmek, o yerin devlet büyüğünün kuvvetli oluşuna; bu çizgiyi siyah görmek, bunun aksine tabir olunur.

Rüyada yerden çıkıp yavaş yavaş gökyüzüne kadar uzanan bir kuşak görmek, o yer halkı arasında bir olayın meydana geleceğine, bu renkler kaybolursa, o olayın etkisi olmayacağına delalet eder.

Rüyada ebem kuşağını parlak görmek, iyi ve hayırlı, karanlık görmek fenadır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ebem kuşağını görmek, korkudan emin olmaya işarettir.

Rüyada ebem kuşağının koyu kan kırmızı gibi olduğunu görse, o senede kan akmasına işarettir ve rüya sahibinin yaralanmasından korkulur.

Rüyada ebem kuşağını beyaz parlayan bir çizgi gibi görmek geleceğinizin temiz ve parlak olacağına delalet eder. Rüyada ebem kuşağını şeritler şeklinde değil de karışık karışık görmek, birbiri ardına çok badireler atlatacağınıza ama sonunun güzel olacağı şeklinde rüya tabiri yapılır.

Bazı tabirciler, ebem kuşağını sağ tarafından görmek, hayra; sol tarafından görmek de, ucuzluğa ve bolluğa işarettir, dediler. Eğer ebem kuşağını hem sağ ve hem de sol tarafında görürse, fakirler için ucuzluğa ve bolluğa zenginler için de sıkıntının gitmesine işarettir.

Ebemkuşağı (Gökkuşağı) 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir