Rüyada Zebercet Görmek

Rüyada zebercet taşı görmek, hayır  ve büyük sevince, menfaat ve mala delalet eder. Ebu Sait El Vaiz e göre, rüyada görülen zebercet taşı, yüksek, asil, kuvvetli ve sözünde sadik bir arkadaşa veya helal mala işarettir.

Başka bir tabire göre; Rüyada zümrüt nev’inden gayet kıymetli bir taş olan zebercetti görmek, size her bakımdan faydalı olabilecek yeni bir dost kazanacağınıza veya evinize çok kıymetli eşyalar satın almak fırsatını elde edeceğine işaret olarak tabir edilir. Ebu Sait El-Vaize göre, rüyada görülen zebercet taşı, yüksek, asil, kuvvetli ve sözünde sadik bir arkadaşa veya helal mala işarettir.

Birinin kendisine bir zebercet taşı verdiğini görmek

 Rüyasında birinin kendisine bir zebercet taşı verdiğini gören, başkalarına menfaat sağlar.

Rüyada zebercet taşı bulmak

Bir zebercet taşı bulduğunu görenin eline helal mal geçer.

Rüyada kendisine ait zebercet taşını kaybetmek

Kendisine ait olan bir zebercet tasını kaybeden, malından zarar görür, bir kadın ile bir erkeğin kendisine birer zebercet hediye ettiklerini gören o ikisi aracılığı ile bir kadınla tanışır

Rüyada bir erkeğin zebercet taşlı bir mücevher hediye ettiğini görmek

Bir kadın kendisine bir erkeğin zebercet taslı bir mücevher hediye ettiğini görse, o erkekle evlenir.

Rüyada kadının kendisine bir zebercet taşı verdiğini görmek

Bir kadının kendisine bir zebercet taşı verdiğini gören, o kadın yüzünden fayda bulur. Kirmanı ye göre, rüyada zebercet görmek, temiz, kahraman, doğru ve dürüst bir kimse olduğunuza işarettir. Zebercet, bir rivayete göre de mala delalet eder. Bir başka rivayete görende: Rüyada görülen zebercet, temiz, şecaatli, doğru, dindar, takva sahibi ve asıllı kimseye işarettir.

Rüyada kadın ile erkeğin birbirine zebercet taşı verdiğini görmek

Bir kadın ile bir erkeğin kendisine birer zebercet hediye ettiklerini gören o ikisi aracılığı ile bir kadınla tanışır.

Rüyada bazen zebercet taşı görmek

Bazı kere de zebercet görmek, ilim ve takvadan hâsıl olan doğru söze delâlet eder.

Bekar bir kadının bir erkeğin kendisine  zebercet taşı verdiğini görmek

Rüyada bekâr bir kadının bir erkeğin kendisine zebercet hediye ettiğini görmesi, o kişi ile evlenmesine delâlet eder.

*İbn-i Sirin: Zebercet görmek; hayra…

Rüyada zebercetten yapılmış bir yüzük görmek

Zebercetten yapılmış bir yüzüğünüz olduğunu görmek; evleneceğinize…

Rüyada bol miktarda zebercet taşı görmek

Bol miktarda zebercede sahip olduğunuzu görmek; kadınlardan yana mal elde edeceğinize…

Rüyada zümrüte benzeyen değerli taş görmek

Zümrüde benzeyen bu değerli taşı görmek dindar, akıllı, cesaret ehli ve asil kimseye, doğru söze, temiz ve helal mala delalet eder. (Ayrıca Bakınız; taş.)

Zebercet kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir