Rüyada Zina Görmek

Zina ettiğini görmek hainliğe yahut hırsızlık yapmaya; Tanınmayan fahişeyi görmek hayra; Tanınan bir fahişe ile zina etmek haram mala, hainlik ve hırsızlık yapmaya; Güzel bir kadınla zina etmek malını muhafazaya almaya, Tanıdığı birinin hanımıyla zina yaaptığını görmek, o kimsenin malından bir şey almaya, Salih, dindar ve alim olarak bilinen ve öylede olan kimselerin zina yaptığını görmek yahut duymak, o kimselerin ilim öğrenmek için birine müracaat etmelerine ve ondan istifade görmelerine, Zina ettiğini görmek bazen hacca gitmeye, Bir erkekle kadını birlikte görmek, eşinin kendisinden bir şey istemesine, Genç bir kadınla oynaştığını görmek, görünmez bir yerde malını yitirmeye; eğer kendine had vurulmuş (ceza verilmiş ise) ilim ve dini bilgiler öğrenmesine, mal ve dünyalığa erişmeye; Bir yöneticinin kendine had vurulduğunu görmesi saltanatının pekişmesine, Ünlü bir fahişe ile zina yaptığını görmek fitne ve musibete düşmeye; Geneleve gittiğini görmek umumi tuvalette ihtiyacını gidermeye yahut çirkin bir ortamda bulunmaya, Geneleve (randevuevine) gittiğini ve oradan çıkamadığını görmek kısa zamanda vefat etmeye; Birinin eşiyle birlikte olduğunu, yanlarında kendi eşinin de bulunduğu halde buna ses çıkarmadığını görmek, birlikte olduğu o kimseyi ( ya daonun eşini) kendi işlerine vekil tayin etmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Cins” Münasebet.)

Rüyada zina ettigini görmek, hiyanete delalet eder. Tanimadigi bir kadinin zina ettigini görmek hayirdir. Bir rivayete göre, uykusunda zina ettigini görmek, hastaliga delalet eder. Bazen de yorumcular bu rüyayi hirsizlikla tabir etmektedirler. Bir kadinin rüyasinda kendisine yaklasarak onunla zina etmek istediğini söylediğini görmek, haram mal kazanacagina işarettir. Güzel ve genç bir kadinla zina ettigini görmek, malini saklayacak bir kimseye birakir. Bir kimse arkadasinin esiyle zina ettigini görse, o kimsenin malina ortak olur. Abdulgani Nablusi’ye göre, rüyada zina ettigini gören kimse hacca gider. Bir hayat kadini ile zina ettigini gören kimse, serre ve fitneye ugrar. Zina edilen bir eve girdiğini ve oradan çikamadiğini gören kimse, kisa zamanda ölür. Kendi karisi da yatakta oldugu halde baska bir kadinla zina ettigini gören o yabanci kadinin yakinlarindan birisini kendisine vekil olarak tayin eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada zina etmek hainlige işarettir. Bundan dolayi bir kimse zina ettigini görse, hainlik eder. Rüyada zina etmek hirsizliga işarettir. Bir kimse rüyada zina eden bir kadinin kendisine yöneldiğini ve nefsinden arzusunu istediğini görse o kimse haram mala nail olur. Güzel ve genç bir kadinla zina ettigini gören kimse malim, muhafaza edilecek bir yere koyar. Bir kimse tanidigi birisinin hanimi ile zina ettigini görse, o kimsenin malindan bir şey alir. Rüyada zina ettigini gören kimse hacca gider. Bir kimse rüyada bir erkekle beraber bir kadinin oldugunu görse, o kadinin kocasindan dünyalik talep eder. Bir kimse rüyada genç bir kadinla oynastigini görse, görünmez bir yerde malini kaybeder. . Zina eden bir kadinla zina ettigini gören kimse, ser ve fitneye düser. Bir kimse baskasinin hanimi ile gecelediğini, halbuki kendi hanimi da onlar île beraber bulundugunu ve bu durumu men eden bir şey söylemediğini görse, kocasi o kimseyi evinin isleri için vekil tayin eder.

Rüyada zina yaptığını görmek; bazı yorumculara göre; uzun süre mutlu ve huzurlu bir hayat süreceğinize, bazılarına göre ise ihanete uğrayacağınıza işarettir.

Zina

“Rüyada Zina Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyada herhangi bir zina yapanı veya zina fiilini görmüş değilim. Sadece eşim rüyamda “sana bir şey diyeceğim itiraf edeceğim fakat kızma” diyor. “ nedir?’’ dediğimde gülerek ‘’Şu adamla uzun bir süredir ilişki halindeyim’’ diyor. Kendisine “ Ben seni tanıyorum sen öyle bir şey yapmazsın.” Dememe rağmen ısrarla sanki Peygambere gelen ve ısrarla beni temizle ey müminlerin Peygamberi diyen Yahudi kadın gibi, “Vallahi ben o adamla uzun bir süredir ilişki halindeyim, hala devam ediyorum.  Belki 100 belki de daha fazla ilişki kurdum.” Dese de ben inanmadım. Ufak baldızım da o esnada bana geldi “Enişte ablam doğru söylüyor ben şahidim o adamla uzun süredir birlikte oluyor dedi.” Ben de rüyamda iken onu dövdüm kızdım bağırdım o esnada aklımdan geçen talak vermek iken bir türlü talak veremedim ve sahura uyandım. Ailemiz İslamı tam anlamıyla yaşamaya çalışan, tüm fertleri ile namazlarını kılan bir yapıdadır. Cinsel güç olarak herhangi bir sorunum yok Evelallah. Fakat yeni bebeğimiz olduğundan onunla ilgilenmekten, eşimin bana gösteremediği alaka vardır. Eşimin kişilik yapısı ise yalanına ve dedikodusuna hiç şahit olmadım. Edepli, ahlaklı çok konuşmayan, az konuşan öz konuşan bir yapıya sahiptir. Sadece cinsinin kadın olmasından kadınlara has hasletleri mevcuttur. Alışveriş tutkusu, basit eşya, giysi tarzı şeylere zaafının olması. Onu da diğer kadınlarla değerlendirecek olursam bu zaaflarda diğer kadınlara göre yok diyebilirim. Rüyamı tabir ederseniz sevinirim…

    1. Ben genelde kendi rüyamı kendim hissederek yorumluyorum. Sizin rüyanızdan da şöyle hissediyorum ki, hanımınız belki de size söylemeden zina değil de başka bir şey yapmıştır ve bunu unutmuştur, size söylemeyi. Gerçekten de hanımınızın size karşı çok dürüst biri olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir