Rüyada Bayrak Görmek

Ayrıca bkz: Alem Görmek, Süngü ve Mızrak, Tören Görmek

Bir kimsenin rüyada bayrak görmesi, şan ve şöhrete ve iyi bir hale delalet eder.

Rüyada beyaz bir bayrak görmek, saliha ve temiz bir kadına işarettir. Rüyada ev üzerinde bayrağın dalgalandığını görmek, o evden birinin öleceğine delalet eder.

Rüyada kendi hesabına bayrak aldığını görmek, kişinin bulunduğu mevkiden azledileceğine alamettir. Bekar bir adamın kırmızı bayrak görmesi, kötü huylu bir kadınla evleneceğine delalet eder.

Rüyada bayrak görmenin dört ayrı tabiri vardır:

 1. Büyüklük,
 2. Yolculuk,
 3. Makam ve büyüklük,
 4. İyi hal.

Rüyada bayrak görmek; bilgin, zengin, zahit, cömert veya öncü kişiye işaret eder. Kendinize ait bir bayrağınızın olduğunu görmek, yukarıda belirtilen kimselerin herhangi birinden menfaat elde edeceğine delalet eder.

Rüyada bayrağınızın kaybolduğunu görmek, bunun aksine tabir edilir. Beyaz ve büyük bir bayrağa sahip olduğunuzu görmek, zengin biriyle arkadaş olduğunuza ve onun yardımıyla menfaat elde edeceğine delalettir.

Rüyada siyah bayrağa sahip olduğunuzu görmek, yargıç veya hatip olacağınıza işarettir. Bayrağın dalgalandığını görmek, üzüntüye işaret eder.

Rüyada bayrak taşımak, saygınlık elde edeceğinize; gönderden bayrak indirmek, yapacağınız bir iş yüzünden pişmanlık duyacağınıza; milli bayrak taşımak, ülkenize hizmet edeceğinize işarettir.

Bayrak

“Rüyada Bayrak Görmek” üzerine 13 yorum

 1. Rüyamda şehirde iç savaş çıkmıştı her yer alevdi ve sevgilim beni kurtardı. Sonra apartmanın birinde adamın biri balkona kocaman Türk bayrağı astı. Yorumlarsanız sevinirim teşekkürler.

  1. Rüyada ateş görmek yeni ve kârlı bir iş, kazanç anlamına gelir. Ateş ne kadar çok ve gür ise o kadar kârlı kazanç anlamı taşır. Bir eve veya balkona bayrak asan kişi o evi alır ev sahibi olur. O yer kendine ait olduğu artık kendi bölgesi alanı olduğu anlamına gelir. Rüyanız her tarafıyla kazançlı güzel bir rüya.

 2. Oğlum vatani görevini yapmakta şu an. Rüyamda oğlumun küçük bebek olduğunu kendisini bayrağa sarıp sedir gibi bir şeyin altına sakladığımı gördüm. Ne anlama geliyor, merak ediyorum.

 3. Selamünaleyküm öncelikle. Bu gece rüyamda elimde kırmızı bir bayrak taşıyarak büyük bir cami kapısından içeri girdiğimi gördüm. Yorumlarsanız çok sevinirim.

  1. Kırmızı bayrak, devlet işi devlet kapısında iş sahibi olmak; cami, hayırlı kazanç, menfaat yeni bir iş hayırlı bir iş anlamına gelir. Yakında devlet kapısında hayırlı bir iş görünüyor galiba.

 4. Sabaha karşı gördüğüm tuhaf bir rüya beni çok etkiledi… Anlamını öğrenmek istiyorum… Akrabalarımdan birinin yere serilmiş bayrağa idrar yaparken gördüm… Bunun anlamı nedir? Lütfen açıklarsanız çok sevinirim.

  1. Bayrak milli bayrak ise devlet kapısı anlamına gelir. Tuvalet yapmak büyük abdest, zenginlik aşırı para kazanç; küçük tuvaletini yapması helal veya haramlığı tartışılır kazanç anlamına gelir.

 5. Ben uzun kırmızı üzerinde ay yıldızlar olan bir elbise giyip düğün ya da balo gibi bir yerde oynuyordum. Bu neye delalettir? Şimdiden teşekkürler.

  1. Düğün gibi kol kaldırarak oynama o bölgede bir suçlamaya muhatap kalmak demektir. Oynadığını gören kişi sıkıntıya maruz kalabilir. Bayrak giymek devlet işiyle ilgili bir konuda belki işe girmek için yaşayacağınız sıkıntılar olabilir ama sonuçta bayrak giysi olarak üzerinizde ise devlet kapısında işiniz olacak anlamına gelir.

 6. Birçok yerden görüle bilinen büyük Türk bayrağı yarıya indiriliyordu. Sokakta herkes çatma kurban olayım mısralarından başlayarak saygı duruşunda istiklal marşını söylüyordu bende Türk olmama rağmen herhalde biri ölmüş diyerek saygı mahiyetinde diğer herkes gibi okumaya başladım. Bayrak tekrar göklere çekildiğinde uç kısmında üçte biri büyüklüğünde siyah bir parça sokulmuştu kendi kendime bu ne işid bayrağına benziyor neler oluyor dedim yorumlarsanız sevinirim.

 7. Rüyamda ada gibi bir yerdeyiz orta boy Türk bayrağı var sonra sahilde küçük bir sal gibi bir şey var onun üstünde bir bayrak var bizim bayrağımızın aynısı ama rengi farklı kırmızı yerler beyaz ay yıldız da siyah bayrağı alıp bizim bayrağın yanına koyuyoruz. Lütfen bari bu sefer cevap verin.

  1. Bayrak şan şeref mertebedir. Milli bayrak devlete yapılan hizmet veya devlet işine girmek anlamına gelir. Yeşil bayrak hayırlı işlerle uğraşacağını gösterir. Beyaz bayrak menfaat sağlamak, siyah bölgeler olması da adalet işleriyle ilgili hukuk ve savcılıkla hakim işleriyle ugraşmak anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir